ה-TiVo של מיקרוסופט

צפייה בתוכניות מוקלטות, ותמונות

ניווט בלוח המשדרים

לוח המשדרים של המדיה נראה זהה כמעט לחלוטין ללוח המשדרים של הממיר הדיגיטלי.
ניתן לדפדף בו עד שבועיים קדימה ולחיצה על התוכנית תאפשר לנו להקליט את אותה התוכנית במועד שהיא תשודר או להקליט את הסדרה כולה. פיצ\'ר נחמד נוסף בלוח המשדרים הוא האפשרות לחפש תוכנית על פי מילות מפתח, שם או קטגוריה ובכך לחסוך מאיתנו לדפדף על פני כל לוח המשדרים כדי לדעת מתי התוכנית שאנו חפצים בה משודרת. יחד עם זאת, באפשרות זו קיים חסרון בולט בדמות חוסר (לכאורה) תמיכה בעברית – ממשק התוכנה הוא בעברית, מדריך התוכניות הוא בעברית, אך אפשרות החיפוש תומכת באנגלית בלבד, מה שלמעשה מרוקן אותה מתוכן.
הדבר נראה בעינינו תמוה למדי, לכן פנינו לעמית מרלוב, יועץ למיקרוסופט ישראל, כדי להבין את פשר הדבר. ובכן, מסתבר שלא הכל אבוד ואכן קיימת במדיה סנטר אפשרות חיפוש בעברית – אך על מנת להפעיל אותה, יש לשנות את שפת ברירת המחדל של מערכת ההפעלה לעברית. לא ברור מדוע נקטה מיקרוסופט בשיטה כה מסורבלת לשינוי שפת הממשק (לעומת Alt+Shift המסורתי והמוכר), לכן כדאי שתזכרו זאת בטרם תנסו להשתמש באפשרות החיפוש.


צפייה בסרטים ובתוכניות מוקלטות

לאחר הקלטת תוכנית כלשהי, המדיה סנטר מקצה לתוכנית המוקלטת שם ותאור בהתאם לנתוני התוכנית שהתקבלו מהמדריך. כמו כן, כל התוכניות נשמרות תחת "תוכניות מוקלטות" וניתן למיין בנוסף אותן לפי שם או תאריך.
במידה והוגדרה תיקיית , ניתן לצפות בהם בקטגוריה של ותמונות, אך שימו לב כי ייתכן וסרטים בעלי מקודדים שונים לא יפעלו תחת המדיה סנטר ללא התקנת מקודד מתאים.

תמונות ומוזיקה

תמונות דיגיטליות נעשות נפוצות יותר ויותר וכך גם הצורך למיין ולהציג אותן לבני המשפחה והחברים בצורה נוחה. באמצעות המדיה סנטר, ניתן לצפות בתמונות אחת אחת או כמצגת שקופיות, עם מעברים חלקים ביניהן. כמו כן, ניתן להוסיף מוזיקת רקע מאוסף המוזיקה הנמצא על המחשב.
בעת הצפיה בתמונה, לחיצה על כפתור המידע בשלט תפתח תפריט המאפשר לערוך את התמונה – לשנות את הצבעים, להסיר עיניים אדומות ועוד. למרבה הפתעתנו, אפשרות הסרת העיניים האדומות עובדת בצורה טובה ומספקת תוצאות משביעות רצון.

מימין – תמונה עם עיניים אדומות, משמאל – תמונה לאחר עיבוד

כאשר הגדרנו את ספריית המוזיקה שלנו, תוכנת המדיה סנטר קטלגה אוטומטית את השירים לפי קטגוריות כגון אמן, ז\'אנר, שנה, אלבום וכו\'. על פניו נראה שמדובר בסידור נוח למדי, אך מה עם סידרנו את המוזיקה שלנו לפי העדפה אישית בתיקיות מבעוד מועד? המדיה סנטר מתעלמת לחלוטין מהסידור של המשתמש ולא מצאנו כל אפשרות לביטול המיון האוטומטי.
על כל פנים, לאחר שתתרגלו לסידור המחודש, תוכלו לערוך רשימת שירים מותאמת אישית ולהאזין למוזיקה שלכם על רקע שקופיות ממאגר התמונות, תוך כדי הצגת חלונית מידע עם פרטי השיר המתנגן ברקע.

רדיו

תוכנת המדיה סנטר תומכת גם במקלטי רדיו, ובמידה ובכרטיס הטלוויזיה שברשותכם קיים מקלט שכזה, ניתן להאזין לרדיו על ידי חיבור האנטנה וסריקת ערוצים בתוכנה. כמו כן, ניתן לשמור את התחנות המועדפות עליכם לפי שמות לבחירתכם.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

שיתוף

הגב

wpDiscuz