ה-TiVo של מיקרוסופט

חווית השימוש – מדיה מקוונת ושידור חי

מדיה מקוונת

כאשר ישנו חיבור אינטרנט זמין, המדיה סנטר יודעת לשלוף את כל התכנים המקוונים באותה מדינה אשר נמצאים במאגר של . בישראל יש מספר אתרים המותאמים לעבודה עם המדיה סנטר, ביניהם yes, Ynet, msn, flix, one ועוד.
אתרים אלו בנויים במיוחד עבור המדיה סנטר ומאפשרים ניווט קל ופשוט בתכנים בעזרת השלט, ללא צורך בעכבר.

באתר יס למשל, אחת מהשותפות המרכזיות של בתחום המדיה סנטר, ניתן למצוא תוכניות שונות ופרקים מלאים לצפייה ישירות מהאינטרנט.

שרות מקוון יעיל נוסף הוא אתר דפי זהב, אשר בעזרת ממשק נוח לניווט מאפשר לחפש עסקים ובעלי מקצוע ישירות מהכורסא בסלון, ללא דפדוף בספר עב הכרס המוכר לכולנו. חלק מהאתרים הדורשים הקלדה של מידע בעברית מציגים על המסך מקלדת בעלת אותיות עבריות וההקלדה נעשת ע"י חיצי השלט ובחירת האות המסומנות.

בשלב זה מגוון השירותים המקוונים התומכים במדיה סנטר אינו רחב במיוחד, אך אנו מקווים כי גם שירותים שימושיים אחרים, כגון 144 של בזק, יתאימו את עצמם במהרה לתוכנה זו.

צפייה בשידור חי

צפייה בשידורים חיים בעזרת המדיה סנטר בהחלט משדרגת את חווית הצפייה בכמה רמות לעומת לצפייה הסטנדרטית המוכרת לכולנו.
אמנם איכות השידור משתנה באופן טבעי בהתאם לכרטיס הטלוויזיה שברשותכם (וכמובן בהתאם לאיכות השידור המגיע מהממיר), אך בעזרת הכרטיס בו עשינו שימוש קיבלנו איכות תמונה סבירה ביותר – אם כי לא טובה באותה מידה כפי שהיא ללא הכרטיס.

מימין – איכות התמונה ללא הכרטיס, משמאל – איכות התמונה בשילוב כרטיס הטלוויזיה

זה זמן מה קיים בשוק ממיר הטלוויזיה של חברת יס בשם yesMax המאפשר הקלטה ועצירה של שידורים חיים, הקלטת סדרות ותוכניות בהתאם למדריך השידורים ועוד.
תוכנת המדיה סנטר של מסוגלת למעשה לבצע את רוב הפעולות של ה-yesMax, כאשר ההבדל העיקרי בין השניים הוא שבעוד שהממיר של יס מאפשר לצפות בערוץ אחד ולהקליט בו זמנית ערוץ אחר (בזכות קיומם של שני טיונרים), המדיה סנטר מאפשרת להקליט רק את הערוץ הנוכחי המשודר על ידי הממיר. עם זאת יש לציין כי ניתן להוסיף למחשב כרטיס נוסף, שיתחבר לממיר נוסף, והמדיה סנטר תדע לנצל את שניהם במקביל, אך הדבר מעלה משמעותית את מחיר כל העסק ויגרור כנראה תשלום נוסף לחברת הכבלים או הלוויין.

הניווט בין התחנות וצפייה בתקצירי התוכניות זהה כמעט לחלוטין לשימוש בממיר הסטנדרטי ועובד בצורה חלקה. לחיצה על כפתור המידע בשלט תפתח חלון מידע, בו תוצג גם אפשרות הקלטת התוכנית או הקלטת הסדרה כולה.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

שיתוף

הגב