ה-TiVo של מיקרוסופט

הכרטיס של Hauppauge

כרטיס הטלוויזיה עצמו הינו כרטיס חיצוני המתחבר למחשב בקלות רבה, באמצעות חיבור USB 2.0 פשוט – דבר המאפשר לחבר אותו גם למחשב נייד וכך להפוך את הלפטופ שלכם לטלוויזיה ווידאו לכל דבר. בחלקו הקדמי של הכרטיס נמצאים חיבורי RCA לחיבור וידאו וסאונד מהממיר הדיגיטלי, וכן כניסת S-Video. בחלקו האחורי של הכרטיס נמצא שתי כניסות אנטנה, האחת לשידורי טלוויזיה והשניה לשידורי רדיו, חיבור USB וחיבור מתח.

עם הכרטיס עצמו מגיעה גם תושבת המאפשרת להעמיד את הכרטיס על צידו, אפשרות שיכולה להיות נוחה מאוד עבור אלו המשתמשים בכניסת האנטנה בחלקו האחורי של הכרטיס. לעומת זאת, אנו השתמשנו בכניסות ה-RCA בחלקו הקדמי ולכן השארנו את הכרטיס שוכב על צדו, והעברנו את הכבלים תחתיו, למראה אסטטי יותר.

הכרטיס מכיל בתוכו מקודד MPEG2 מובנה של חברת Conexant המבצע את פעולת הקידוד בזמן אמת תוך כדי ההקלטה ובכך מוריד עומס מהמעבד הראשי. כמו כן ניתן להקליט שידורים למחשב בקצב של עד 8Mbps – בהתחשב בכך שהאיכות המקסימלית של פורמט MPEG 2 ב- סטנדרטי ב-PAL/NTSC הינה 9.8Mbps, כרטיס הטלוויזיה של Hauppauge מספק תמונה איכותית למדי, אם כי לא מושלמת.

נפח הקבצים יכול לנוע בין 1 ל-2 ג\'יגהבייט לשעת הקלטה, כמובן בהתאם לאיכות ההקלטה שנבחרה.
נתונים אלו הינם נפוצים בקרב כרטיסים ברמה זו, המותאמים למשתמש הביתי הממוצע, ואיכות התמונה שאנו מקבלים הינה סבירה ביותר וניתנת לצפייה, אך עדיין ירודה לעומת איכות הצפייה בטלוויזיה ללא הכרטיס.
יש לציין כי משתמשים המתכננים להקליט ולצפות בשידורי ה-HDTV שיגיעו לארצנו (בתקווה) בשנים הקרובות ודאי יתאכזבו לגלות שהכרטיס אינו תומך בצפייה בשידורים בפורמט זה.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

שיתוף

הגב

wpDiscuz