ה-Threadripper ממשיך לצבור כותרות עם המהרות מרשימות

מעבד העל בן 16 הליבות של מוכיח שהוא מסוגל להגיע למהירויות נהדרות גם כשהן כולן פעילות

מוצרי משפחת ה-Threadripper של מתחילים להגיע אל ידיהם של צרכנים ראשונים בעלי מזל ברחבי העולם, ולצד ביקורות ראשונות וחגיגיות אנחנו מקבלים מידע מעניין מאוד אודות היכולת לדחוק אותם אל קצה גבול היכולת – ולשבור שיאים פוטנציאליים במבחני בתהליך.

זה מתחיל במשתמש רדיט אשר פירסם תוצאות מתוך נסיון המהרה מוצלח למדי של מעבד ה-Threadripper 1950X, עם מים משולש מאסיבי במעגל סגור מסדרת ה-Water 3.0 של Thermaltalke, שהביא את כל 16 ליבות העיבוד של היחידה לתדר עבודה של 4GHz ואפילו 4.1GHz, בהשוואה לתדר בסיסי של 3.4GHz – שהיו יציבים מספיק על מנת לבצע מבחני ולבחון את העוצמה המשודרגת שלהם.

להגיע לתדר עבודה בסיסי של 4GHz עם אמצעי קונבנציונלי (יחסית) ובמתח סביר למדי של 1.25 וולט זה הישג שקשה להתעלם ממנו

במהירות עבודה של כמעט 4GHz התקבל לו ניקוד של 3,337 נקודות במבחן ה-Cinebench R15 מרובה הליבות, מה שגבוה מכל תוצאה רשמית של ה-Core i9-7900X מבית אינטל (שאומנם כולל רק עשר ליבות עיבוד אך גם תג מחיר זהה לזה של ה-Threadripper), ואילו בתדר של קרוב ל-4.1GHz התקבלה גם תוצאה כללית של 58,391 נקודות במבחן ה-Geekbench 4, שמזכירה לנו כי למעבדי ה- השונים יש עוד דרך ארוכה לעבור עד שניתן יהיה להצהיר כי הדביקו את הקצב למעבדי ה-.

יהיה מעניין לבחון השפעה של כזו על יישומי עולם אמיתי נוספים

לא מספיק לכם? ממהיר מקצוען שמשתייך אל צוות בשם Lab501 השתמש במעבד ה-1950X ביחד עם קירור חנקן נוזלי אקזוטי על מנת להגיע לתדר עבודה מטורף אפילו יותר של 5.2GHz (!), עבור כל 16 הליבות שלו כמובן – מה שגם איפשר לו להגיע לניקוד אדיר של 4,122 נקודות ב-Cinebench R15. זה אמנם לא שיא עולמי עבור מעבדים עם 16 ליבות (יש כבר מספר תוצאות של ה-Core i9-7960X העתידי שמתקרבות לרף של 5,000 נקודות, לפי HWbot), אבל זה עדיין מרשים למדי ומבהיר בפעם המי-יודע-כמה שההבדלים הטכנולוגיים וההנדסיים בין אינטל ל- הצטמצמו לאין שיעור בדור הנוכחי.

תוצאה אדירה במבחן הסינטטי – ותודה למיכלי החנקן הנוזלי שאף פעם לא מאכזבים אותנו

אילו המהרות, הפתעות ושיאים עוד מצפים לנו בחודשים הקרובים עם מעבדי ה--X, ה-, ה- וה-EPYC? כנראה שרק השמיים הם הגבול כאן, ואנחנו נמשיך לעדכן אתכם בכולם.


שיתוף

הגב

wpDiscuz