ה-Galaxy S8 מאשר את הבשורה הגדולה של שבבי 10 ננומטר

עם מסך ענקי, יחידת עיבוד עוצמתית וסוללה בקיבולת ממוצעת בלבד, ה-Galaxy S8 Plus מסתמן כבעל זמני עבודה טובים יותר מקודמיו, תודות לתהליכי הייצור החדשניים של סמסונג

אחרי שכבר קיבלנו עדויות עבור הביצועים הטכניים שיעניקו לנו צמד שבבי המובייל הראשונים בעידן 10 הננומטרים, ה-Snapdragon 835 וה-Exynos 8895 של וסמסונג, נותרה לנו תהייה מרכזית גדולה אחת: עד כמה הם באמת יעילים יותר משבבי ה- שקדמו להם? אין לנו עדיין תשובה חד משמעית, אבל כן יש לנו חיזוק משמעותי להערכה ולתקווה לכך שהתשובה לשאלה הזו היא 'כן, בהחלט!'.

האתר הפופולרי phonearena קיבל לידיו את הגירסה הבינלאומית של ה-Galaxy S8 Plus, זו שתגיע עם Exynos 8895 ותשווק גם בארצנו, וביצעו בחינה לחיי הסוללה של המכשיר, לפי הסטנדרט שלהם שכולל הפעלה ברצף של אתרי עד שהסוללה מתרוקנת לחלוטין.

לא הכי טוב שראינו, אבל בכל זאת מצליח לנצח את דגמי הדגל מהדור הקודם

במבחן שכזה, ה-Galaxy S8 Plus הצליח לשרוד שמונה שעות בדיוק – כ-42 דקות יותר מה- Edge, כמעט שעה וחצי יותר מה- – אבל במקביל גם כמעט שעתיים פחות מהתוצאה אותה השיג ה-, יש לציין.

זו אולי לא תוצאה חסרת תקדים שמשנה את המקובל בשוק, אך היא מסתמנת כמו שיפור מרשים ואפילו מפתיע – בהתחשב בכך שב-Galaxy S8 Plus ישנו מסך 6.2 אינץ׳ מאסיבי לצד סוללת 3,500mAh שהיא לא מהגדולות ביותר שזכינו להכיר. להגיע לתוצאה טובה יותר מזו של מכשיר בעל מסך 5.5 אינץ׳ "בלבד" בעל סוללה בקיבולת דומה של 3,500mAh זה הישג די מרשים עבור החומרה, ועבור האופן בו הצליחה להתאים בינה לבין שאר חלקי הסמארטפון.

גם זמני הטעינה הם לא רעים בכלל, ומהווים שילוב איכותי יחד עם חיי הסוללה המשופרים

אם לא די ביעילות העבודה האיכותית של ה-Exynos הראשון אשר נוצר בתהליך 10 ננומטר, נראה שיש גם יעילות מרשימה בטכנולוגיית הטעינה שלו – עם טעינה חזרה מאפס למאה אחוזים בתוך קצת פחות מ-100 דקות, כלומר מעט יותר משעה וחצי, שמהווים זמן לא רע בכלל, גם אם אינו מנפץ שיאים בתחום.

ראוי לציין כי הבחינה באתר בוצעה כאשר ה-Galaxy S8 Plus פועל ברזולוציית ברירת המחדל החסכונית שלו, שקיבלה את הכינוי Full HD Plus ועומדת על 2,220×1,080 פיקסלים, במקום רזולוציה מירבית של 2,960×1,440 פיקסלים – כך שהתוצאות שנראה בעתיד עשויות להציג שוני גדול יחסית גם בשל הנתון הזה שמן הראוי להתחשב בו.

האם גם גירסת ה- 835 של ה-Galaxy S8 Plus תצליח להרשים באותה המידה ביעילות הפעולה שלה? ומה לגבי התוצאות של שני השבבים עבור ה-Galaxy S8 הסטנדרטי בעל המסך המוקטן במעט והסוללה הצנועה אפילו יותר? אלה שאלות שנמשיך לחפש תשובה עבורן, ונקווה לקבל חזרה נתונים מרשימים לכל הפחות כמו זה שיש לנו נכון לעכשיו.

יש גם מסך פנטסטי

כמדי שנה, גם הפעם המסך של ה-Galaxy S8 זכה לניתוח ובחינה מקיפים על ידי האתר Displaymate שמתמחה בסוג בחינות שכזה – והמסקנה בשורה התחתונה היא שסמסונג עושה זאת שוב, מבצעת צעד נוסף קדימה, ומציעה לנו את המסך הנייד הטוב ביותר שניתן למצוא כיום בשוק כולו.

ארבעה מצבי תצוגה שונים שמתבססים על תקנים שונים של מכלולי צבע, כולל אחד שמכסה לא פחות מ-142 אחוזים מתקן ה-sRGB, בהירות מירבית מרשימה שמגיעה למעל ל-1,000 ניט, אחידות הארה ואחידות צבע נהדרות, מצב Always-On Display חסכוני יותר ועוד – כל אלו מצליחים להמחיש שהפאנל החדש הוא אכן שיפור, גם ביחס לפאנלים שב- וב- Edge אשר זכו גם הם בהרבה מאוד שבחים כשנבחנו בשנה שעברה.

משובח בכל הפרמטרים והמדידות

לא ממש ברור לנו כיצד תוכל להמשיך ולהפתיע אותנו בעתיד כשקבעה רף כה גבוה כעת, אבל אלה הן דאגות שנשאיר להמשך – נכון להיום אתם יכולים להיות בטוחים שהצמד של בהחלט מצליח להצדיק את תג המחיר הגבוה שלו, בכל הנוגע לאיכות התצוגה.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר