התוספת החדשה של WhatsApp: לשלוח ולשתף את כל סוגי הקבצים

מאפיין שמתחיל להגיע אל משתמשי פלטפורמת המסרים המידיים יאפשר לשתף את כל הקבצים שתרצו, כולל תמונות וסרטוני בלתי דחוסים

אפליקציית הווטסאפ אחראית על שינויים משמעותיים בתרבות השימוש היומיומית של מאות מיליוני צרכנים. היא החליפה את הודעות ה-SMS והודעות טקסטואליות מכל סוג אחר עבור רבים, החליפה חלק גדול מהצורך בשיחות קוליות תודות ליכולת להקליט הודעות, הפכה לפלטפורמה מובילה לביצוע שיחות קוליות בהתבסס על תקשורת דיגיטלית ברשת וגם הפכה למנגנון נפוץ לשיתוף של תמונות וסרטוני במהירות ובאפקטיביות.

במצב כזה, אין זה מפתיע שכל מאפיין חדש שעומד להתווסף למכלול המאפיינים והיכולות של ווטסאפ הוא בעל משמעות גדולה ומרחיקת לכת – וכעת נראה כי התוספת הבאה תוכל להפוך את היישום לתחליף ראוי גם עבור השירותים השונים המיועדים לשיתוף קבצים בין משתמשים. לפי האתר wabetainfo, הפלטפורמה החלה לאפשר לחלק מהצרכנים לבצע שיתוף קבצים מכל הסוגים, ללא מגבלות עבור סיומות ופורמטים ספציפיים כפי שהוצגה לפני כשנה – אז נוספה למשתמשים האפשרות לבצע שליחה של קבצי טקסט ומסמכים שונים כדוגמת pdf, doc ו-ppt.

לשלוח קבצים מכל הסוגים – כשהמגבלה האחת והיחידה היא הנפח המירבי שלהם, וגם מהירות העלאה איטית להפליא לפי המתנסים המוקדמים

משתמשים באפליקציה ב-iOS יוכלו לשלוח קבצים מכל סוג בנפח מירבי של עד 128 מגה-בייט, משתמשי יוכלו לבצע שליחת קבצים בנפח של עד 100 מגה-בייט לכאורה, ואילו משתמשים בגירסה השולחנית המקוונת יוכלו לשלוח קבצים של עד 64 מגה-בייט בכל פעם – כאשר מדובר למעשה בקבצי apk, קבצי הפעלה והתקנה, קבצים מכווצים בסיומות כמו zip או rar וגם וסרטונים אשר לא יעברו את הכיווץ האגרסיבי הנודע של הפלטפורמה, שפוגע משמעותית באיכותם.

הסוף לכיווץ המוגזם בתמונות וסרטונים שאתם משתפים עם חבריכם דרך האפליקציה? אנחנו מחזיקים אצבעות

אפשרות שכזו שתהיה זמינה לככל הצרכנים תוכל לצמצם משמעותית את הצורך בשירותי האחסון השונים בענן, או את הצורך בשליחת קבצים מצורפים באימייל, אך באופן טבעי גם תיצור סיכון גדול משמעותית להפצת יישומים זדוניים באופן המוני – מה שעשוי להסביר מדוע התוספת הזו מתחילה להגיע באופן מדורג ומחושב, ולא בבת אחת וללא שליטה על ההשלכות. עם זאת, אנחנו בהחלט נשמח לראות את המאפיין הזה מתרחב אל כל קהל המשתמשים בהקדם האפשרי, והופך את השירות ליעיל ונוח עוד יותר. מסכימים איתנו?


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
DrShawarma
משתמש

אני דווקא די אוהב את הדחיסה הפסיכית שלהם, ולא מעט פעמים רציתי לדעת איך לשכפל את זה גם בלי לקמבן איזה משהו דרך הווטסאפ. לא כל סרטון מטופש שאני רוצה לשלוח למישהו שגם ככה יצפה בו בטלפון של 5 אינץ' מצריך את איכות המקור. לשלוח 100 מגה, גם דרך המחשב וגם דרך הטלפון עדיין לוקח שעה במקרה הרע או כמה דקות במקרה הטוב. מדובר בתוכנה למסרים מיידים, לא באי-מייל (שדווקא שם אני לא מבין למה תמיד יש מגבלה של נפח).

כפיר אושרי
אורח

נהדר, עכשיו וירוס יוכל לשתף את עצמו

ירין אפל
אורח

בטלגרם זה כבר קיים מזמן

Asaf Moraz
אורח

נכון, אבל טלגרם לא פופולרית כמו וואטסאפ ולכן זה לא ממש רלוונטי.

ירין אפל
אורח

כשרוצים להעביר קובץ גדול, עדיין יותר פשוט לבקש מהצד השני להתקין טלגרם
ובוואטסאפ מתברר שגם אחרי השינוי עדיין תהיה מגבלה של גודל קובץ בערך 100 מגה.

אביתר סילבצקי
משתמש

לא באמת שימושי, טעות של וואצפ אם תשאלו אותי… כל מה שטוב בוואצפ לעומת טלגרם שהזכירו פה זה שהיא פשוטה וממלאת בדיוק את המטרה שלה, בלי המון המון פיצ'רים צדדים (נחמדים אבל לפעמים מסובכים ולא מאוד שימושייים). בתכל'ס, איזה עוד קבצים נמצאים בשימוש בטלפון של משתמש ממוצע מלבד תמונות סרטים וקצת מסמכים? סתם אפשרות לא שימושית בעליל למשתמש הרגיל.

1stcowgirl
משתמש

אפשר לשלוח RAR , EXE , ISO , MDF וכו?
חייבת לשלוח את הקובץ של DISHONORED למישהי.

)wink wink(

Yosef Eshed
אורח

קבצים בלתי דחוסים?? סוף סוף!! נמאס לנסות לשלוח לינקים להורדות דרך ענן.

אלי ללוש
אורח

נכים

Elram Jorno
אורח

שירן צוברי

Aryeh Katz
אורח

תשנו סיומת של כול קובץ לtxt, תשלחו, תשנו בחזרה, פיצ'ר חחחחחחח

Eytan Koctimur
אורח

Hodaia Tardioידעתי??

Hodaia Tardio
אורח

ואלה גאון!

wpDiscuz