התוספת החדשה של WhatsApp: לשלוח ולשתף את כל סוגי הקבצים

מאפיין שמתחיל להגיע אל משתמשי פלטפורמת המסרים המידיים יאפשר לשתף את כל הקבצים שתרצו, כולל תמונות וסרטוני בלתי דחוסים

אפליקציית הווטסאפ אחראית על שינויים משמעותיים בתרבות השימוש היומיומית של מאות מיליוני צרכנים. היא החליפה את הודעות ה-SMS והודעות טקסטואליות מכל סוג אחר עבור רבים, החליפה חלק גדול מהצורך בשיחות קוליות תודות ליכולת להקליט הודעות, הפכה לפלטפורמה מובילה לביצוע שיחות קוליות בהתבסס על תקשורת דיגיטלית ברשת וגם הפכה למנגנון נפוץ לשיתוף של תמונות וסרטוני במהירות ובאפקטיביות.

במצב כזה, אין זה מפתיע שכל מאפיין חדש שעומד להתווסף למכלול המאפיינים והיכולות של ווטסאפ הוא בעל משמעות גדולה ומרחיקת לכת – וכעת נראה כי התוספת הבאה תוכל להפוך את היישום לתחליף ראוי גם עבור השירותים השונים המיועדים לשיתוף קבצים בין משתמשים. לפי האתר wabetainfo, הפלטפורמה החלה לאפשר לחלק מהצרכנים לבצע שיתוף קבצים מכל הסוגים, ללא מגבלות עבור סיומות ופורמטים ספציפיים כפי שהוצגה לפני כשנה – אז נוספה למשתמשים האפשרות לבצע שליחה של קבצי טקסט ומסמכים שונים כדוגמת pdf, doc ו-ppt.

לשלוח קבצים מכל הסוגים – כשהמגבלה האחת והיחידה היא הנפח המירבי שלהם, וגם מהירות העלאה איטית להפליא לפי המתנסים המוקדמים

משתמשים באפליקציה ב-iOS יוכלו לשלוח קבצים מכל סוג בנפח מירבי של עד 128 מגה-בייט, משתמשי יוכלו לבצע שליחת קבצים בנפח של עד 100 מגה-בייט לכאורה, ואילו משתמשים בגירסה השולחנית המקוונת יוכלו לשלוח קבצים של עד 64 מגה-בייט בכל פעם – כאשר מדובר למעשה בקבצי apk, קבצי הפעלה והתקנה, קבצים מכווצים בסיומות כמו zip או rar וגם וסרטונים אשר לא יעברו את הכיווץ האגרסיבי הנודע של הפלטפורמה, שפוגע משמעותית באיכותם.

הסוף לכיווץ המוגזם בתמונות וסרטונים שאתם משתפים עם חבריכם דרך האפליקציה? אנחנו מחזיקים אצבעות

אפשרות שכזו שתהיה זמינה לככל הצרכנים תוכל לצמצם משמעותית את הצורך בשירותי האחסון השונים בענן, או את הצורך בשליחת קבצים מצורפים באימייל, אך באופן טבעי גם תיצור סיכון גדול משמעותית להפצת יישומים זדוניים באופן המוני – מה שעשוי להסביר מדוע התוספת הזו מתחילה להגיע באופן מדורג ומחושב, ולא בבת אחת וללא שליטה על ההשלכות. עם זאת, אנחנו בהחלט נשמח לראות את המאפיין הזה מתרחב אל כל קהל המשתמשים בהקדם האפשרי, והופך את השירות ליעיל ונוח עוד יותר. מסכימים איתנו?


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר