הקטר שמוביל את הגיימינג במחשבים האישיים לא עוצר לרגע

פלטפורמת ה- לא מפסיקה לצמוח וחוגגת 67 מיליון משתמשים רשומים פעילים באופן חודשי ברחבי הרשת

וואלב (Valve) היא חברה פרטית שאינה חייבת לספק דיווחים פומביים לעולם – אך היא בוחרת לעשות זאת בכל מקרה מפעם לפעם, על מנת לתת לנו מושג אודות ההצלחה הענקית שממנה היא נהנית בכל יום ויום – תודות לפלטפורמת הגיימינג הפורחת אותי פיתחה בעשור וחצי האחרונים.

לאחרונה קיבלו אנשיה של החברה עוד במה לספר עליה אודות הסטטוס שלהם, והנתונים האלו מרשימים בכל קנה מידע: 67 מיליון משתמשים חודשיים פעילים בשירות החברה בסך הכל, מתוכם מעל ל-33 מיליון משתמשים שפעילים בכל יום וגם 14 מיליון משתמשים פעילים בו זמנית (!) בשעות העומס.

נתונים מפלצתיים לפלטפורמת הגיימינג הבכירה

מה שמרשים לא פחות מכל מספרי הפסקה הקודמת היא העובדה ש-27 מיליון משתמשים משלמים (כאלה שביצעו לפחות רכישה אחת בודדת בחנות הפלטפורמה) הצטרפו אליה החל מינואר בשנה שעברה, ממוצע של כמעט 1.5 מיליון מצטרפים משלמים בכל חודש – מה שאומר במילים אחרות כי הפופולריות של הכלי רק מאיצה את צמיחתה ואת הכנסותיה, וזה משהו שכל שירות באשר הוא בעולם הדיגיטלי היה רוצה לראות קורה גם אצלו כמובן.

יותר ממחצית ההכנסות מגיעות ממערב אירופה ומצפון אמריקה, אך חלקן היחסי של מדינות המזרח הרחוק ומדינות מתפתחות דווקא גדל

הנתונים המעודכנים האלו מציבים את Steam במקום טוב ואיכותי מאוד בשוק הגיימינג, בין ה-PlayStation Network של סוני שלה כ-70 מיליון משתמשים חודשיים ל-Xbox Live מבית שנושקת ל-55 מיליון משתמשים בחודש – וזה בהחלט מסייע להבהיר מדוע שוק ה- חזר להיות פלטפורמה רצינית, לגיטימית ומשתלמת עבור רוב המפתחות והמפיצות בשנים האחרונות. אנחנו חייבים תודה גדולה לשירות של יוצרי Half-Life, אין בכך שום ספק.

אולי כבר לא מספקת לנו יותר מדי משחקים משובחים – אך היא מעניקה לקהילת השחקנים משהו חשוב לא פחות

עם פופולריות שכזו, פלא שבבעלת הבית לא ממהרים להציע לנו משחקים חדשים פרי פיתוחם, אלא מעדיפים להשקיע את רוב הזמן והמשאבים בחנות אותה יצרו?


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר