הכירו את הקונסולה החדישה של מיקרוסופט: Xbox One X נחשפת (עודכן)

הכתבה המקורית: המפרט, הצורה והמחיר של הפרוייקט השאפתני מבית ענקית הטכנולוגיה נחשפים – בדרך להשקה בחודש נובמבר הקרוב

מסיבות העיתונאים הרשמית של מיקרוסופט הגיעה, ולשמחתנו היא סיפקה לנו תשובות לרוב השאלות שהיו לנו אודות Project Scorpio המסתורי – או כמו שהוא יהיה מוכר לכולנו החל מעכשיו, X.

הקונסולה החדשה של מיקרוסופט, עם עוצמת עיבוד מירבית שגבוהה פי 4 מזו של ה-Xbox One המקורית, תהנה מעיצוב חיצוני דומה לזה של צמד הדגמים הקודמים שקיבלנו מהחברה בחצי העשור האחרון – ואף תהיה קומפקטית כמו ה-Xbox One S, משהו שהחברה דאגה להבהיר בכמה הזדמנויות שונות, כאשר כל זה מרשים הרבה יותר עבור חומרה פנימית מבית שנוצרה בתהליך ייצור עדכני ב-16 ננומטר ומורכבת משבב עיבוד בן שמונה ליבות, כרטיס גראפי שהוא מעין RX 590 עם 2,560 יחידות עיבוד, וגם מובנה פנימי בהספק מוגדל של כ-250 וואט.

הקונסולה העוצמתית ביותר שנוצרה אי פעם, בהפרש בלתי מבוטל מהמתחרות – סוף סוף חושפת את צורתה

הקונסולה החדשה תוצע תחילה בצבע שחור בלבד, עם אותו בקר משחק סטנדרטי של ה- המוכר לנו, עם משקל בלתי מבוטל של 3.8 קילוגרם (שגבוה כמעט בקילוגרם מזה של ה- S, ומביא לידי ביטוי את קירור המים הסגור הייעודי בדגם החדש), עם כונן Blu-Ray תומך ניגון ברזולוציית UHD, עם חיבור HDMI 2.0b מודרני, עם קישוריות 802.11ac בשני ערוצי שידור ושני ערוצי קליטה – ועם מערכת זכרון חדשה אשר מבוססת על 12 ג'יגה-בייט של GDDR5 (מהם 9 ג'יגה-בייט עבור המשחקים ועוד 3 ג'יגה-בייט עבור מערכת ההפעלה והיישומים שהיא מפעילה ברקע), לעומת 8 ג'יגה-בייט של זכרון DDR3 סטנדרטי ועוד 32 מגה-בייט של זכרון מובנה מהיר בשני דגמי ה- הקודמים.

ככה זה נראה מבפנים, כשבמרכז העניינים נמצא לא רק העיבוד אלא גם ה- שמקיפים אותו והופכים למעשה לזכרון המערכת הראשי

בדומה ל-PlayStation 4 Pro שהושקה בשנה שעברה, גם ה- X היא לא קונסולה חדשה לגמרי, אלא מעין 'דור שמונה וחצי' שיאפשר להנות מאותם המשחקים באיכות ויזואלית משופרת, לטובת כל מי שמעוניינים להשקיע בכך כסף – דרך מעניינת שמתפתחת לה בשוק בשנים האחרונות במטרה לאפשר ליצרניות הקונסולות להמשיך ולהרוויח ממכירות חומרה, ובמקביל למקסם את הרווחים ממכירות המשחקים עצמם.

כמו סוני, גם עובדת בצמוד עם המפתחים המובילים על מנת להבטיח כי תהיה תמיכה תוכנתית הלכה למעשה ליכולות החומרתיות שאותן היא מביאה לשוק

ה- X תושק עם מעל ל-20 כותרים ייעודיים ומותאמים ליכולותיה, מהם כמה וכמה שיהיו בלעדיים לה באופו זמני ועוד כמה שיהיו בלעדיים עבורה באופן מלא (לפחות בכל הנוגע לעולם הקונסולות הסלוניות, ללא קשר לפוטנציאל שלהם להגיע אל מחשבי 10 במקביל) – ועוד כמה עשרות כותרים שמיועדים לקבל עדכונים לשיפור יכולותיהם עבור הדגם החדש במורד הדרך, כאשר המשותף לכולם הוא השדרוג לפעולה ברזולוציית 4K, אשר היה אפשרות אך לא חובה ב-PlayStation 4 Pro, והופך עתה לסטנדרט החדש שאותו דוחפת קדימה מנקודת המבט האישית שלה.

השוואה מימדים בין ה- S ל- X. מתי נזכה לראות את הדגם החדש בעוד גוונים ועם עוד אפשרויות אחסון? כנראה רק ב-2018

ה- X תגיע אל החנויות באופן רשמי ב-7 בנובמבר 2017 – בדיוק לקראת עונת קניות החג הגדולה של סוף השנה האזרחית, ועם תג מחיר מומלץ של 500 דולר (ללא מסים) או 500 יורו (עם מסים) עבור גירסה עם כונן קשיח היברידי בנפח טרה-בייט (שלו 8 ג'יגה-בייט של זכרון NAND מהיר משולב), כלומר מחיר כפול מזה ההתחלתי של קונסולות ה- S כיום. האם יהיה כאן סיפור הצלחה שיצמצם את הפערים בין משפחת ה-Xbox למשפחת ה-PlayStation, או שזה מחיר גבוה מדי והשקה מאוחרת מדי לטעמכם? בואו לשתף אותנו בתגובות.

עדכון: רוצים לדעת עוד על המבנה הפנימי החדש של ה- X? הסרטון הרשמי הזה מציע מבט מפורט על הרכיבים הפנימיים של הקונסולה, ומה שמייחד אותם מאלו בדורות הקודמים. תהנו!


שיתוף

הגב

wpDiscuz