הקאמבק של שבבי אטום בעולם הסמארטפונים

הארכיטקטורה החסכונית מבית עבור מכשירים אולטרה תנסה לחזור אל מרכז העניינים מכיוון מפתיע

עברה שנה מאז שאינטל החליטה כי נמאס לה לספוג הפסדי עתק רבעון אחר רבעון בשוק המובייל, וביטלה באופן גורף את התוכניות שלה לספק שבבים ממשפחת ומהארכיטקטורת ה-Atom שלה לסמארטפונים ולטאבלטים אולטרה-ניידים – מה שכנראה איכזב קשות כמה וכמה משתמשים שחלמו על 'מוצר קסם' שיריץ בכבוד מערכת ומערכת (וגם לינוקס?) במקביל.

המוצרים שם ענקית השבבים בקטגוריה הזו מעולם לא הצליחו להפגין עליונות בהשוואה להצעות מקוואלקום, וסמסונג, אך היוו אלטרנטיבה מעניינת שממש לא התנגדנו למצוא אותה במכשירי ביניים מסויימים, כדוגמת ה-Zenfone 2 הפופולרי של . אם גם אתם הצטערתם לשמוע על כך שבאינטל החליטו לחתוך את החוליה החלשה שלהם – יש לנו חדשות שעשויות לשמח ולהפתיע אתכם, ותודה לחברה הסינית הצנועה Spreadtrum.

אולטרה-חסכוני חדש שכדאי לכם להתעניין בו, גם אם מעולם לא שמעתם עד כה את שם החברה שמתנוסס עליו

אינטל רכשה לעצמה פיסת שליטה בחברת האם של Spreadtrum עוד אי שם בשנת 2014, במסגרת נסיונותיה להרחיב את פעילותה בתחום שבבי המובייל ולפרוץ לשווקים צומחים – וכעת אותו הסכם ששוויו הוערך ב-1.5 מיליארד דולר מוליד לנו פרי בלתי צפוי בדמות מעבד ה-SC9861G-IA (זה בהחלט לא השם הכי ידידותי למשתמש בתחום, אנחנו יודעים), שיהיה המוצר המתקדם ביותר מאז ומעולם שמבוסס על ארכיטקטורת ה-Atom עם שמונה ליבות x86-64 מסוג Airmont שיפעלו בתדר עבודה של 2GHz, תודות לתהליך הייצור של עצמה ב- ובהתבסס על שבבי FinFET.

 אינטל חוזרת לשוק, בערך…

השבב החדש מיועד עבור וטאבלטים משוק הביניים, וכולל מודם מובנה עם תמיכה בכל טכנולוגיות הדור הרביעי, השלישי והשני הרלוונטיות, יחידת עיבוד תמונה שיכולה לתמוך במערך צילום כפול עם צמד חיישני 13 מגה-פיקסל או ביחידה בודדת ברזולוציה של עד 26 מגה-פיקסל, יחידת קידוד ופענוח שתומכת בתכני 4K בהתבסס על תקן ה-HEVC העדכני בקצב של 30 פריימים בשנייה, ויחידת תצוגה שתומכת ברזולוציות של עד QHD – כאשר בין כל אלו הנתון שבולט לרעה, באופן יחסי, הוא דווקא ליבת ה-PowerVR GT7200 הגראפית המובנית, שאומנם תספיק על מנת לספק תחרות לדגמים כמו ה-Helio X20 (ו-Helio X25) של Mediatek, אך עדיין תהיה רחוקה ממה שיש לשבבים הטובים ביותר בשוק להציע.

שיתופי הפעולה שיצרה עם השחקניות הצומחות בשוק הסיני ממשיכים לפעול גם אחרי שהחברה עצמה יצאה מהמירוץ

ספק גדול אם ה-SC9816G-IA יעניק לליבות של הצלחת ענק בלתי צפויה כלשהי, אך עצם העובדה שתחום שבבי ה- עדיין לא נכחד לגמרי מהשוק המכשירים החכמים היא מעודדת מבחינתנו, כחלק מהתפיסה הכללית לפיה מגוון גדול יותר מוביל לתחרות חיובית אשר גורמת לכל השחקניות להשקיע את מיטב המאמצים והרצינות שלהם.

אפשר אולי לקבל דומה, אך עם גראפית קצת יותר משמעותית במימדיה? זה עשוי להיות קלף חזק הרבה יותר עבור Spreadtrum

המוצר החדש הזה אמור להגיע למכשירים מסחריים ראשונים במהלך החודשים הקרובים (בתקווה שימצא לעצמו ביקוש ראוי, כמובן), וב-Spreadtrum כבר הכריזו שזה לא יהיה המוצר האחרון שלהם שינצל את הטכנולוגיה של . מי יודע, אולי הקאמבק הזה עוד יסייע לנו לראות המשכיות טכנולוגית למשפחת הליבות הקטנות והחסכוניות של החברה גם אחרי הקפיצה לליטוגרפיית 10 ננומטר חדשה – אנחנו לא נתנגד גם להתפתחות שכזו.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Moshe Arias
אורח

Shlomi Yosha bxt-m המקולל

Shlomi Yosha
אורח

ארור המעבד הזה ארור!

Moshe Arias
אורח

ימך שימו כלב בן כלב

LezNato
משתמש

Let the games begin

roynany015
משתמש

לא הייתי נוגע בזה בסלולר
טוב לדעת מה עושים עם כל הכסף שעושים עלינו 5 שנים עם מעבדים למחשבים שלא השתנו .

אינטל הונתה 5 שנים לקוחות במעבדים שלא השתנו בכלום
אני לא יממן אותם

arik100
משתמש

זה דווקא יכול להיות מאוד מעניין לפאבלטים, אבל בסלולאר אינטל מפגרת מאחור בכל הקשור ליעילות ביצועים

wpDiscuz