הצצה ראשונה לכונני ה-SSD העתידיים מבית סמסונג

דור חדש של דגמי 2.5 אינץ' וזוג דגמי NVMe לפלחים שונים של השוק: זה מה שמצפה לנו בתחילת השנה הבאה מהיצרנית הגדולה ביותר בשוק האחסון המהיר

קצת אחרי ההשקה השקטה של ה- 850 ועם עלייתן של ביקורות ראשונות מסוגן לכונני ה-PM981 מהדור החדש – נראה כי יש לנו הזדמנות מתאימה לספר לכם אודות התוכניות המסקרנות של לעולם אמצעי האחסון בחודשים הקרובים, שיתחלקו לשלושה צירים מרכזיים.

מוצר הדגל הטרי של הענקית מקוריאה הוא ה-PM981 שמיועד ליצרניות מערכות מחשבים מורכבות, ויהווה ככל הנראה את הבסיס לכונן הביתי הבא של החברה (ה-980 EVO?). למרות שנתוני ביצועים טכניים של הכוננים המוצעים בנפחי 512 ג׳יגה-בייט וטרה-בייט אחד אינם זמינים רשמית, בקר חדש שעונה לשם Phoenix ושבבי TLC תלת מימדיים מהדור העדכני ביותר מספקים את הסחורה ומאפשרים לדגמים אלו להגיע למהירויות העברה רציפות של כמעט 3.5 ג׳יגה-בייט בשנייה וביצועים אקראיים שמתקרבים לרף 450,000IOPS בשיאם.

מבלי לעורר יותר מדי רעש – הדור הבא של כבר כאן, פחות או יותר
מקור התמונות: anandtech.com

בביקורות המעשיות כונני ה-PM981 ניצבים בקלות כתף אל כתף לצד דגמי ה-EVO 960 וה-PRO 960 הגדולים והיקרים ביותר שיש לסמסונג להציע, ואף מצליחים לעקוף אותם בחלק לא קטן מהמקרים – וכשכל זה זמין לרכישה (באופן בלתי רשמי דרך חנויות צד ג׳ ברשת) בתגי מחיר של כ-200 דולר לחצי טרה-בייט וכ-400 דולר לטרה-בייט, לא קשה להבין מדוע יש לכל הצרכנים חובבי החומרה סיבה להתרגש ולהתעניין. זו עוד הפגנת עוצמה בלתי מתפשרת מצד הנציגה שמובילה את השוק בבטחה.

ביצועים מהטובים ביותר בשוק ה-M.2, במחיר שנשמע תחרותי למדי כבר בשלב המוקדם הזה
מקור התמונות: tomshardware.com

כונני ה-PM971 הם עוד תוספת מעניינת שאמורה להיחשף רשמית בעתיד הלא רחוק – כאלו שמבוססים על כונני במארז אחוד ובתצורת BGA להחלמה ישירות על שנחשפו מוקדם יותר השנה, עם נפחים מרשימים של עד 512 ג׳יגה-בייט (ואולי אף טרה-בייט), אך מתבססים במקרה זה על תצורת M.2 קומפקטית במיוחד באורך של 30 מילימטרים בלבד.

PM971 – זעירים, אבל עם גדולים

מארז בודד על המעגל המודפס יכיל הן את שבבי ה-V-NAND, הן בקר של בשם הקוד Proton, הן זכרון מטמון מסוג LPDDR4 – והכל יחד אמור לספק נאים בהחלט של עד 1,500 מגה-בייט בפעולה רציפה ועד 220,000IOPS בעבודה אקראית עם קבצים קטנים, גם בטאבלטים ובניידים הדקים והקטנים ביותר. סימן השאלה המרכזי שלנו הוא המחיר, אך נכון לעכשיו אין עדכונים משמעותיים כלשהם בגזרה זו.

תוצאות מבחני מודלפות שמגיעות אלינו מסין עבור ה-PM971 מבהירות שיש למה לצפות

המוצר האחרון והחביב בהחלט שאותו מתכננת להעניק לנו סמסונג בעתיד הנראה לעין הוא סדרה חדשה של כונני SATA/AHCI לעולם המיינסטרים – משפחת ה-860 EVO שתירש את אחת הסדרות המפורסמות ביותר בכל שוק ה-.

אין לנו הרבה מידע טכני אודות הדגמים החדשים, אך הופעות בלתי רשמיות שלהם בחנויות שונות ברשת מצביעה על כך שיהיו זמינים במגוון נפחים בין 256 ג׳יגה-בייט ל-4 טרה-בייט, הן בתצורת 2.5 אינץ׳ המסורתית והן ככרטיסי M.2. סביר להניח כי כוננים אלו יבוססו על דור ה-V-NAND העדכני ביותר עם מבנה 64 שכבות ונפח של 256 ג׳יגה-ביט או 512 ג׳יגה-ביט לכל שכבת שבב, אולי בתוספת בקר מדור חדש שיבהיר עוד יותר את היתרון הטכנולוגי של החברה בכל הנוגע לביצועים יחסיים בעולם האמיתי.

יש לנו כמות מידע אפסית אודות דגמי ה-EVO של המחר – אבל זה לא מונע מהם להיות בראש רשימת כונני ה- שאנחנו הכי מעוניינים בהם כבר עכשיו

נקווה לקבל כמה שיותר פרטים מעשיים חדשים אודות כל הדגמים בהקדם – אולי כבר במהלך החודש הבא.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר