הצעד הבא: כרטיסי אחסון חיצוניים עם מהירויות של כונני SSD

התקן החדש עבורי כרטיסי SD ו- יעניק להם הזדמנות להגיע לקצבי העברת מידע דמיוניים של מעל ל-600 מגה-בייט בשנייה

זה מצליח להפתיע אותנו בכל פעם מחדש, אך קשה להתווכח עם הקביעה שהצורך שלנו בעוד ועוד מידע, שהופך ליותר ויותר גדול ו"כבד", אינו יודע מנוח, וכשכבר חשבו שרזולוציית 4K היא נקודת השיא המירבית אליה אנחנו צריכים לשאוף – התחלנו לראות את עלייתן של טכנולוגיות ה-8K, ה-, הצילום ב-360 מעלות והתיעוד בקצבים מהירים במיוחד שהמחישו לנו כי נדרשים לנו תקנים חדשים ומשופרים אשר יאפשרו לנו לעבד את כמויות המידע האדירות הללו.

עבור אמצעי האחסון הפנימיים במערכות המחשב שלנו קיבלנו את ה-M.2 וה-NVMe שניפצו את תקרת תקן ה-SATA ושיחררו אותנו מצווארי הבקבוק המובנים שלו, וכעת אנחנו מקבלים את תקן ה-UHS III (ר"ת Ultra High Speed) החדש של ארגון ה-SD הבינלאומי, שינסה להעניק שדרוג דומה גם לתחום אמצעי האחסון החיצוניים הזעירים הפופולריים כל כך עבור מצלמות, עבור מכשירים חכמים ועבור כמעט כל אמצעי אלקטרוני אחר, בעצם.

כרטיס בגודל של ציפורן שתהיה לו יכולת לעקוף את מהירויות הפעולה של כוננים קשיחים וכונני – מי היה מאמין?

התקן החדש הוא שדרוג ישיר לתקן ה-UHS II, אשר מכפיל את קצב התעבורה הזמין בשכבה הפיזית של הכרטיס ומאפשר להכפיל את קצב העברת המידע המירבי הזמין, תוך שמירה על תאימות פיזית לאחור של הקוראים השונים. מהיום, כרטיסי SD בגודל מלא וכרטיסי זעירים יוכלו להציע העברת מידע במהירות מירבית מטורפת של עד 624 מגה-בייט בשנייה (בממשק Full Duplex דו-כיווני), כלומר מהר יותר מכל כונני ה-SATA III באשר הם, שממצים את הפוטנציאל שלהם בערך במהירות של 580 מגה-בייט בשנייה, בתנאים אידיאליים.

שיפור מבורך עם תאימות לאחור – אבל רק עבור תקן ה-UHS II בעל שורת הפינים הנוספת, ולא עבור כרטיסי ה-SD וה- "הפשוטים" שאנחנו פוגשים בדרך כלל

כאן זה הזמן לעבור לצדדים הקצת פחות ורודים של התקן החדש ושל האופן בו דברים עובדים בתחום האחסון באופן כללי, ולהבהיר כי תקן ה-UHS III בדומה לקודמיו מציין רק את מהירות השיא התיאורטית, ללא שום התחייבות לרמת כלשהי. כרטיסי יוכלו לספק לצורך ההדגמה מהירות העברה מערבית שהיא רק עשירית מהמקסימום התיאורטי, ועדיין להתגאות בלוגו ה-UHS III במידה ויש להם את הממשק הפיזי המתאים. במעמד הרכישה של מוצר שכזה, יהיה על הקונה לוודא גם את המצאותו של תקן כלשהו ממשפחת ה-V שמגדירה מהירות העברה מינימלית שנשמרת לאורך זמן, וכנראה גם להתבסס על ביקורות ומידע טכני רשמי מרחבי הרשת על מנת להבין בדיוק מהי התמורה אותה הוא מקבל.

UHS II ו-UHS III מצד ימין, לעומת UHS I (וכל מה שלא עומד בתקן זה) מצד שמאל – כאשר בין שני הצדדים אין תאימות פיזית

תקן ה-UHS III גם אינו מגדיר, באופן טבעי, ביצועי מינימום כלשהם בעת עבודה עם קבצים קטנים ואקראיים – כאשר זה משהו שיוכל להיות מוגדר רק בידי תקן ה-A1/A2 App Performance הטרי שהוצג לפני מספר חודשים – אז פעם נוספת, רכישה של כרטיס חיצוני מתקדם חדש תצטרך להתבצע במקביל לפרשנות מילונית של כל אותם סמלילים זעירים שמוטבעים על המוצר, על מנת לקבל תמונה סבירה של היכולות והביצועים אותם תקבלו בעבור כספכם.

אתם עדיין צריכים להכיר ולבחון את התקנים הנוספים שבהם עומד כרטיס ההרחבה אותו אתם רוכשים, ותמיד רצוי להיעזר גם בנתונים שמוצהרים בידי היצרנית עצמה בתור תוספת

בסופו של יום, אנחנו מברכים בהחלט על השקתה של הטכנולוגיה העדכנית ומקווים לראות בהקדם האפשרי מוצרים שבאמת מסוגלים למצות אותה, אך באותה נשימה גם מזכירים לכם לא ללכת לאיבוד ולהתבלבל בין שיטות התקינה והמיתוג השונות והמשונות שמונהגות בתחום זה. UHS III אמור להוות פתרון שיסייע לכרטיסים החיצוניים הסעירים לשמור על רלוונטיות עד להשקה אפשרית של גלגול חדש לגמרי אשר יוכל לספק גבוהים עוד הרבה יותר, הן בפעולות רציפות והן בעבודה עם קבצים אקראיים שונים, או לכל הפחות עד שנזכה לראות את בואם של דגמי ה- Card החיצוניים המבטיחים, שאמורים להוות קפיצת מדרגה גדולה מאוד ביכולות במחיר של ממשק פיזי חדש שאליו נדרש יהיה להתאים את כל החומרות ואמצעי המחשוב של המחר.

עם כל הכבוד ל-SD ולתקן ה-UHS III – אנחנו ממשיכים להמתין בקוצר רוח להגעתו של תקן ה- Card המבטיח

צפו לעוד עדכונים בתקופה הקרובה, ואל תבצעו רכישות פזיזות שיוכלו להותיר אתכם מאוכזבים.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר