הפתעה נוספת מ-AMD: מעבדי Ryzen 3 מרובעי ליבות בדרכם לחנויות

מפתחת השבבים מסאניווייל תנחית בחנויות את דגמי הדור החדש הזולים ביותר עד כה בתוך פחות משבועיים

לצד ההכרזה על חלון הזמנים להשקה ותגי המחיר הרשמיים עבור דגמי ה-Threadripper, קיבלנו מ- מידע חדש והכרזה אודות מוצרים שיהיו כנראה רלוונטיים יותר להרבה מאוד צרכנים – דגמי ה-Ryzen 3, שהופכים לרשמיים ויגיעו אל השוק כבר ב-27 ביולי.

שני הדגמים הראשונים במשפחה התקציבית הזו יהיו, כצפוי, מרובעי ליבות – ללא טכנולוגיית ה-SMT של שמעניקה שמונה ליבות לוגיות, אשר תהווה למעשה את ההבדל המרכזי בינם לבין הדגמים הבסיסיים שבסדרת ה-Ryzen 5 (שגם להם ארבע ליבות פיזיות). המעבדים הללו יענו לשמות Ryzen 3 1300X ו-Ryzen 3 1200, ויציעו תדרי עבודה של בין 3.5GHz ל-3.7GHz ובין 3.1GHz ל-3.4GHz, בהתאמה.

כבר שמענו על הדגמים החדשים האלו בעקיפין במסגרת ההכרזה על סדרת ה-Ryzen Pro – אבל עכשיו זה הופך לרשמי באמת, ועם תאריך השקה קרוב

תמצאו בהם 512 קילו-בייט של זכרון מטמון L2 עבור כל , כמו בכל מעבד ביתי בארכיטקטורת ה-Ryzen, וכמו כן גם 8 מגה-בייט של מטמון L3 שנגיש לכל הליבות, מעטפת הספק של 65 וואט, תמיכה בכל ערכות השבבים שראינו במסגרת מעבדי ה-Ryzen 5 וה-Ryzen 7 וחשוב אפילו יותר – תגי מחיר שלפי הדיווחים העדכניים יעמוד על 130 דולר בשביל ה-Ryzen 3 1300X, ו-110 דולר בלבד עבור ה-Ryzen 3 1200.

תגי מחיר אלו, אם הם אכן מציאותיים, יהיו זולים מאשר שיערנו ולמעשה זולים בכ-50 עד 70 דולר מהמחיר המינימלי שבו תמצאו מעבד בעל ארבע ליבות פיזיות אצל היריבה אינטל – אם כי זו הנקודה להזכיר שבדגמי ה-Ryzen 3 לא תמצאו ליבה גראפית מובנית כלל, ועל כן תזדקקו לרכוש כרטיס מסך דיסקרטי וייעודי כלשהו, בעוד שאצל אינטל כל הדגמים המקבילים כוללים ליבות מובנות, מה שעשוי להסביר מדוע ב- יזדקקו להציע מחיר תחרותי במיוחד בכדי להיות רלוונטיים עבור משתמשים שמעוניינים במערכות זולות ככל הניתן.

עד כה עומדת בצורה ראויה במפת הדרכים שלה – וזה נותר לנו תקווה שגם את הדגמים הניידים הראשונים נראה סוף כל סוף בחודש או בחודשיים הקרובים

סביר להניח שדגמי ה-Ryzen יוכלו לספק ביצועים עדיפים על פני מעבדי Core i3 של בתמחור דומה או זהה, כמעט בכל יישום אשר מסוגל למצות ארבע ליבות שזמינות עבורו, אך זה עדיין לא ימנע מהם להוות פתרון שיתאים לקהל יעד ספציפי אשר תיכנן בכל מקרה להרכיב מערכת עם כרטיס גראפי ייעודי – ומחפש גם את המוצר הזול ביותר שיתן לו כמות מירבית של ליבות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר