הפיתוח החדש של Valve: בקר משחק עוקב תנועה שעושה שימוש בכל האצבעות שלכם

האם ה-Knuckles הם מה שיהפוך לדרישת הבסיס החדש במשחקי מתקדמים?

חברת וואלב (Valve) הנודעת תקעה יתד בעולם טכנולוגיות המציאות המדומה כשסייעה לפתח את משקפי ה-Vive של HTC, וממשיכה לפתח את התחום גם היום דרך חנות ה-Steam שלה שמרכזת את רוב הכותרים החדשים והמשמעותיים הן עבור ה-Vive, הן עבור ה- וגם עבור משקפי המציאות המדומה מבית . למרות זאת, נראה שבחברה לא ממש מסתפקים במצב הזה ומקווים להמשיך ולהצעיד את התחום הצעיר לכיוונים חדשים – בין היתר בעזרתו של בקר משחק חדש שעונה לכינוי הפשוט והישיר Knuckles. למה? כי הוא מעניק לכל אצבע בכף היד תפקיד ייעודי משלה בחוויית המשחק.

הבקר העתידי נמצא בפיתוח במשך תקופת זמן בלתי מבוטלת, אך נחשף עם מידע משמעותי באמת רק כעת – כולל תרשימים עדכניים וגם תיעודי GIF קטנים שמציגים את הרצועה הרכה והאלסטית אשר תהיה חלק מהמוצר, ותימתח כך שתעגן את ה-Knuckles אל כף ידו של המשתמש מבלי ליפול, גם כאשר הוא לא ישתמש באצבעותיו על מנת לאחוז בו.

ההברקה החדשה של Valve

הרצועה המדוברת תאפשר, כאמור, לכל עשר האצבעות של השחקן להשתתף בחגיגה, בזמן שברוב הבקרים האחרים בשוק יש שימוש בשתיים או שלוש אצבעות בלבד בכל כף יד, בזמן שהנותרות הן לאחיזה בלבד.

הבקר הייחודי בפעולה – התאמה אישית פשוטה אך אפקטיבית להפליא

הזרת האמה והקמיצה יקבלו משטח מגע קיבולי ייעודי לכל אחת מהן, שידע לקלוט את מיקומה היחסי של האצבע ביחס לבקר ואת התנועות שהיא מבצעת, ואילו האצבע תקבל משטח מגע ייעודי מרכזי מוגדל בחלק האחורי של הבקר, והאגודל יהיה אחראי על לחצן השימוש העיקרי וכמו כן על כפתורי ההגדרות של המוצר, כאשר גוף הבקר כולו תומך בחישת מיקום במרחב בהתבסס על חיישנים חיצוניים כמו אלו שכבר מגיעים עם ה- Vive (וגם ה-Oculus Rift).

מעט מאוד אנשים זכו להתנסות ב-Knuckles באופן ממשי עד כה, ובינתיים לא נראה שיש תוכניות לשנות את המצב הזה באופק

מדובר בפתרון שללא ספק ידרוש זמן בכדי להתרגל אליו, וזמן על מנת להפוך אותו לשימושי באמת במשחקים השונים, אך בסופו של דבר נראה כי נוכל לקבל בעזרתו חוויות מעניינות ומתקדמות הרבה יותר, שבהן כל אחת מאצבעות הצרכן יוצגו באופן משכנע בעולם הדיגיטלי שמשודר לעיניים.

ככה זה בנוי וככה זה עובד – באופן מעט יותר מעמיק

מעוניינים ב-Knuckles? כאן מגיע החלק המעט פחות אופטימי בו אנחנו מגלים לכם כי הבקר של וואלב זמין נכון לעכשיו רק עבור קבוצה קטנה של מפתחים שנבחרו באופן אישי בידי החברה, כאשר עדיין אין לנו שום מידע אודות התוכניות להשיק אותן גם לצרכנים הביתיים -ובאיזה מחיר. נחזיק אצבעות לכך שזה באמת יקרה – ולפני שעקיבה אחרי כל אצבע בנפרד באמצעות חיישנים המובנים במשקפי ה-VR תהפוך לאפשרות טכנולוגית ממשית ובשלה.

כמה הייתם מוכנים לשלם על המוצר הזה, אם בכלל?

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר