הפטנט החדש של Activision יהפוך את הרכישות המובנות במשחקים לערמומיות הרבה יותר

חשבתם שהשיטות הקיימות כיום לשכנוע שחקנים לבצע רכישות של תוספות דיגיטליות בכסף אמיתי בכותרים המקוונים השונים הן בעייתיות? הטכנולוגיה של המפיצה האמריקאית הגדולה מצביעה על כך שזה הוא רק קצה הקרחון

אם אי פעם הזדמן לכם להתנסות במשחק מקוון תחרותי, סביר להניח שגם התחושה הבאה אינה זרה לכם: שחקן וותיק ומתקדם יותר מחסל אתכם בקלילות בכל סיבוב ובכל חזיתי, באופן אשר גורם לכם לזנוח את התחרות או הכותר כולו בתסכול, או לחילופין מעניק לכם דרבון ורצון להמשיך ולהשתפר עד שתוכלו להביס אותו ודומים לו. בקשת פטנט של חברת מהתקופה האחרונה חושפת מנגנון בפיתוח אשר מתכנן לנצל את האפשרות השנייה בכדי למכור לשחקנים כמה שיותר תוספות בכסף אמיתי.

במפיצה הבולטת מתארים 'מנוע' ייעודי שישולב במשחקי החברה (נטען כי זה לא קרה עדיין בשום כותר עד כה), ומטרתו תהיה להתאים את חוויית המשחק של הגיימרים באופן מתוכנן ומחושב בכדי להגביר את הסיכויים שהם יחליטו לרכוש את תוספי המשחק בכסף אמיתי, וימשיכו לעשות זאת באופו תכוף ככל האפשר.

המנוע שכנראה לא תרצו לראות בתוך הכותר האהוב הבא שלכם

המערכתתוכל לשדך במנגנוני יצירת התחרויות המקוונים האוטומטיים בין שחקנים שאינם משלמים לשחקנים מתקדמים יותר שכן משלמים,  על מנת שאלו אשר השקיעו תוספת כספית יחושו עוצמתיים ומיומנים יותר לפתע, בעוד שאלו שטרם ביצעו רכישות יחושו כי הם זקוקים לכך בכדי לשמור על התחרותיות שלהם – כאשר גם שיטות אלו יהיו דינאמיות וישתנו עם הזמן בכדי לדרבן תשלומים חוזרים. שחקנים ששילמו בעבר אך הפסיקו לפתע ימצאו עצמם בסיטואציות ותחרויות מאתגרות יותר ויותר בכדי להגדיל את הסיכוי שהם ישלמו פעם נוספת, שחקנים שמציגים התעניינות בחפצים מסוג כלשהו ישודכו לשחקנים מתקדמים בעלי חפצים דומים ועניין דומה בכדי ליצור נכונות גבוהה יותר לשלם בכדי להתקדם וכדומה – ניתן לראות בכך הנדסה חברתית של ממש, שכל מטרתה היא ליצור עוד הזדמנויות להכנסה עבור בעלת הבית.

ב- טוענים כי מדובר בפטנט משנת 2015 שלא בוצע בו שימוש ממשי עד עתה – אך מנגד לא מתחייבים לכך שזה לא יקרה בהמשך הדרך

בימים בהם ישנו לחץ בלתי מבוטל ברחבי העולם לפעול כנגד טרנד המכירות בכסף ממשי של תוספים וירטואליים אקראיים אשר משפיעים באופן ממשי על המשחקיות, התוכנית של אקטיוויז׳ן נשמעת כמו התפתחות מכעיסה ומאכזבת בעולם שגם כך כבר שנוי במחלוקת.

מנגנוני ה-Loot Box וה-Loot Crate הם מכעיסים כבר היום, אבל נראה שזה לא ממש מרתיע את המפיצות הגדולות בשוק

לא נותר לנו אלא לקוות שהתוכנית לשלב את רכיב ה-Loot Box ברובד עמוק ויסודי אפילו יותר של תחום הגיימינג תישאר בגדר קונספט ורעיון בלבד, אף כי במקרה זה תיתכן היווצרות של מעין 'אפקט פלסיבו' שיגרום לשחקנים לתחושה שמבצעים להם כל מניפולציה נסתרת אפשרית בכדי לקדם בזבוז כספים נוספים, גם אם זה לא בהכרח יהיה נכון או תואם המציאות.

חקיקה שתגדיר ותגביל רכישות לגיטימיות ובלתי לגיטימיות בכסף ממשי בתחום המשחקים היא הפתרון?

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר