העדכונים של חלונות 10 מתקדמים אל העידן החדש

מיקרוסופט מכריזה סוף סוף על התחלת השימוש בעדכוני מערכת דיפרנציאליים, שיוכלו בקרוב לחסוך לא מעט נפח ונפחי הורדה במחשבים של כולנו

חלונות 10 הוזכרה לא אחת בתור מי שעשויה להיות הגירסה האחרונה בהחלט של מערכת החלונות בגלגולה כמוצר נפרד אותו ניתן לרכוש לעצמכם בחנות, לפני המעבר לשימוש בפלטפורמת החלונות כשירות מקוון שמוענק לכל דורש (ומשלם?) באופן אחוד.

במסגרת המהפך המחשבתי הגדול הזה שאולי כבר נמצא בעיצומו, אין פלא לראות כי חשיבותם של עדכוני תוכנה מקוונים עבור חברת נמצאים במגמת עליה משמעותית, בתור המנגנון המרכזי שיסייע לוודא כי מערכת ההפעלה תשמור על הרלוונטיות והחדשנות שלה ותגיע להיקף השימוש הגדול ביותר האפשרי – וזה אומר שאנחנו מקבלים הרבה, הרבה עדכוני תוכנה עתיים, שעד כה באו לידי ביטוי בתהליך הורדה בלתי מבוטל של מידע בהיקף כמה ג׳יגה-בייטים. בקרוב, העדכונים האלה אמורים להצטמצם בכשליש או אפילו בחצי מנפחם – אם להאמין לעדכון שמספקים לנו אנשי ענקית התוכנה בבלוג המערכת הרשמי כעת.

במיקרוסופט הכריזו על טכנולוגיית ה-UUP (ר"ת Unified Update Platform) החדשה עוד בחודש נובמבר בשנה שעברה, כעוד אחת מהיכולות הרבות שיושקו במסגרת שני העדכונים המרכזיים שמובטחים לנו במהלך השנה הנוכחית – וכעת משתפים אותנו בנתונים ראשונים על יכולותיה שמגיעים מבדיקות שבוצעו עבור חלק מצומצם מחברי תוכנית ה- Insider שמקבלים הזדמנות להתנסות בכל היכולות והמאפיינים החדשים לפני כל השאר.

נפחי הורדה שעשויים להצטמצם בעד ל-65 אחוזים עבור משתמשים שנמצאים בתוכניות הכוללות עדכונים ושיפורים תכופים – זה מרשים מאוד

מדובר במעבר למסגרת של עדכונים דיפרנציאליים, בהם רק קבצים חדשים או קבצים שעברו שינוי כלשהו יורדו ויותקנו במערכת, בעוד שקבצים שלא עברו שינוי ישארו כפי שהם – זאת בהשוואה להורדות עדכונים קאנונית שקיימת בחלונות 10 כרגע, במסגרתה כל הורדת עדכון היא הורדה פיזית של כלל הקבצים והתקנה מחדש של כולם, ללא תלות בשינויים שעברו או שלא בהשוואה לקיים במערכת. השיטה הדיפרנציאלית נהוגה כיום בחלק ניכר מהיישומים, התוכנות והפלטפורמות, ואנחנו שמחים לראות שגם במיקרוסופט סוף סוף מתקדמת אל היישום המתבקש שלה.

הורדות דיפרנציאליות יוכלו להקטין בעשרות אחוזים את נפחי ההורדות הנדרשים במסגרת עדכוני מערכת, כאמור, מה שיהפוך אותם לזריזים יותר, יקטין את רוחב הפס הרדתי הנצרך (במידה ואתם מתבססים על תווך תקשורת שמגביל אתכם בנפחי ההורדה) וגם יצמצם את הנפח המקומי הנדרש במערכת לשם אחסון ההורדה הזמנית – מה שיכול להיות קריטי עבור מחשבי זעירים ומוזלים בעלי פנימי מינימלי, אשר הופכים לנפוצים למדי בשוק.

במיקרוסופט מבהירים כי משתמשים שאינם מעדכנים את במערעת לעתים קרובות עדיין ידרשו להוריד עדכונים קאנוניים כשסוף סוף יחליטו להשתדרג – אבל רוב הצרכנים אמורים להנות מהיכולת החדשה הזו ללא בעיות מיוחדות בקרוב

גם יכולת ה-UUP אמורה להגיע לכל משתמשי 10 במסגרת עדכון ה-Creator's Update הגדול בחודשים הקרובים, ולנו נותר רק לקוות שעומס התכונות החדשות שמרוכז אל תוך אותה נקודת זמן אחת לא יביא איתו יותר מדי תופעות לוואי בלתי רצויות. כך או כך, מבחינתנו מגיע שאפו למיקרוסופט על המאמצים הללו.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר