המשחק החדש של יוצרי Torchlight מקבל תאריך השקה

אחרי הרבה דרמות ותהפוכות, חברת Runic Games מוכנה סוף סוף להשקת היצירה החדשה שלה, כחמש שנים אחרי הקודמת

דרך ארוכה מאוד עברו אריק ומקס שייפר מאז הקימו אי שם בשנת 1993 סטודיו לפיתוח משחקים תחת השם Condor, יחד עם שותף שלישי בשם דייויד ברוויק – והחלו לפתח משחק אקשן-תפקידים קטן בשם דיאבלו (Diablo). חברת בליזארד (Blizzard) הצעירה זיהתה את הפוטנציאל ורכשה את הסטודיו, שינתה את שמם ל- North – ואז הגיעה ההשקה וההצלחה הגדולה של הכותר שנחשב עד היום לאחד מפורצי הדרך הטכנולוגיים הגדולים ביותר בתחום המחשבים האישיים.

בהמשך הגיע הפיתוח של דיאבלו 2 וחבילת ההרחבה שלו שהפכו ללהיטים גדולים, ומשם העניינים החלו להסתבך. שלושת מקימי המפתחת החליטו לעזוב אותה בשל חילוקי דעות מקצועיים עם חברת האם בליזארד, והקימו סטודיו חדש בשם Flagship שפיתח משחק פעולה ותפקידים עתידני חדש בשם Hellgate: London, אשר לא היה דומה ליצירות הקודמות שלהם – וגם לא ממש זכה לאותה הצלחה שלהם.

המפתחת החדשה הזו נכשלה ונסגרה, ומתוכה המשיכו האחים שייפר ליצירת סטודיו חדש נוסף בשם Runic Games, שהעניק לנו אי שם בשנת 2009 את המשחק הצנוע אך ממכר Torchlight. המשחק הזה (שהיווה מעין גירסה ידידותית לצעירים של כותרי דיאבלו) דווקא זכה להצלחה נאה, והוליד כותר המשך גדול ומושקע עוד יותר שענה לשם המתבקש Torchlight 2 בשנת 2012 – ואז המשיכו הבעיות. האחים שייפר נפרדו בדרכם כשאריק החליט לעזוב את המפתחת בשנת 2014, ובשנת 2016 גם מקס עשה דרך דומה לסטודיו חדש – ו-Runic נותרה למעשה ללא מקימיה המקוריים וללא קשר ממשי להצלחות המרשימות משנות התשעים ומתחילת המילניום הנוכחי.

משחק אינדי חדש בעולם פתוח מגיע אלינו בחודש הבא

כל ההקדמה הארוכה הזו עשויה להסביר מדוע המשחק השלישי והחדש של המפתחת לא ממש דומה לדיאבלו או ל-Torchlight, אלא נראה כמו משהו שונה לגמרי. קוראים לו Hob, והוא מקבל עתה תאריך השקה רשמי קרוב לאחר כמה וכמה שנות שקטות ושינויי כוח האדם שעליהם סיפרנו לכם קודם.

Hob הוא משחק הרפתקאות עם אלמנטים מסויימים של משחקי פעולה ומשחקי תפקידים, שמתרחש ביקום מסקרן אשר נראה כמו מעין שילוב בין משחק Legend of Zelda ל-Shadow of the Colossus, וכל עלילתו תועבר ללא מלים או טקסט אלא במחוות ויזואליות שונות – הכל בתקווה לתת לשחקנים חוויה חדשה ומרעננת, שלא תהיה דומה ל-Torchlight או לכל משחק אחר. האם השאיפות האלו גם יהפכו למציאות? זו כבר שאלה אחרת לגמרי – אבל אתם מוזמנים להתרשם בינתיים מסרטון המשחקיות העדכני הזה ולתהות על קנקנו של הכותר.

Hob יושק ב-26 בספטמבר במחשבים האישיים בהתבסס על פלטפורמות ה- וה-GOG ובחנות המקוונת של בקונסולות ה-PlayStation 4, עם תג מחיר רשמי של 20 דולר (שכעת ישנה הנחה של 10 אחוזים עליו לאלו שמוכנים לבצע רכישה מוקדמת). ראוי, או שהקסם פג יחד עם המפתחים המובילים שהמשיכו הלאה? מוזמנים לספר לנו מה דעתכם.


שיתוף

הגב