המחיר של כרטיסי ה-Vega הראשונים מ-AMD נחשף (עודכן)

עדכון: ספקית מחשבים נוספת העונה לשם Exxact הוסיפה את דגמי ה-Vega Frontier Edition לרשימותיה, עם אישרור של נתונים הביצועים המירביים שקיבלנו עוד קודם, עוד קצת אור אודות הביצועיים הצפויים (בהשוואה ל-Titan Xp שעולה 1,200 דולר, אשר בהחלט מציירת את הדגם של באור חיובי) – וגם מידע אודות המעטפת התרמית של הדגמים, בפעם הראשונה.

לפי הנתונים החדשים, דגם האוויר של ה-Frontier Edition יוצע עם מעטפת ספק של 300 וואט, ואילו דגם המים יכלול מעטפת הספק גדולה עוד יותר של 375 וואט, שללא ספק תאפשר לו להגיע לביצועים מירביים משופרים – וגם לשמור עליהם לאורך פרקי זמן גדולים יותר. זה הפרש שבהחלט לא צפינו אותו, אך הוא מחזק פעם נוספת את ההנחה שלנו שהפרש המחירים בין הדגמים יבוא לידי ביטוי גם בגזרת הביצועים, לטובת המים במעגל הסגור כמובן.

375 וואט זה מספר שבהחלט לא ניתן להתעלם ממנו בעידן ה-, ומבהיר ש-Vega היא יצירה מאסיבית ביותר

הכתבה המקורית: אז כמה יעלה להנות מחוד החנית של הדור החדש ממפתחת השבבים? הרבה מאוד – בעיקר אם יש לכם עניין בגירסה עם המים הייעודי

למרות שקיווינו לקבל השקה "על הנייר" במסגרתה, תערוכת Computex בתחילת החודש אילצה אותנו להסתפק בשני עדכונים קטנים בלבד אודות דור ה-Vega של – השקה של דגמי ה- לעולם הגיימינג שתבוא בתערוכת SIGGRAPH בחודש אוגוסט, והשקה רשמית של דגמי ה-Vega Frontier Edition למקצוענים ויוצרי תוכן ב-27 ביוני.

אנחנו נמצאים שבוע וחצי לערך לפני ההשקה המיועדת של אותן גירסאות בלעדיות ומוגבלות, ונראה כי יש לנו את הפרט המרכזי האחרון שעוד היה חסר לנו בנוגע אליהן – המחיר. ספקית מחשבים בשם SaberPC הודיעה על זמינות לרכישה מוקדמת של צמד דגמי ה- Vega Frontier Edition שהוצגו, אחד עם אוויר סטנדרטי והשני עם מים במעגל סגור, יחד עם תגי מחיר מאסיביים בהחלט של 1,200 דולר ו-1,800 דולר, בהתאמה.

ה-Frontier Edition מתקרב אלינו בצעדים גדולים

בספקית מצהירים כי צמד דגמי ה-Frontier כוללים נתונים טכניים זהים, אשר מעניקים להם מירביים של 13.1TFLOPS לערך בדיוק סטנדרטי של 32 ביט ו-26.2TFLOPS של ביצועי 16 ביט, מה שנשמע לנו קצת פחות סביר בהתחשב בהבדל המחירים הענקי של שתי הגירסאות, שלכאורה אמור להגיע יחד עם מיצוי מירביים משודרג בגירסה שנהנית מקירור מים אפקטיבי ומתקדם יותר – כך שאולי מוטב להתייחס גם למחירים עצמם עם מידה מסויימת של ספקנות, אף על פי שמדובר במקור אמין באופן יחסי.

הביצועים המוצהרים מסתמנים כגבוהים אפילו יותר ממה ש-AMD הציגה בעת ההכרזה בחודש שעבר – וגבוהים יותר מכל מה שיש אצל המתחרה נכון לעכשיו

אז מה המחיר הזה עשוי לרמוז לנו אודות מחיריהם של דגמי ה-Radeon Vega של אוגוסט, שיתאימו לגיימרים עם משאבים קצת יותר מוגבלים מאלו של אנשים העולם המקצועי? השוואה להפרש המחירים בין ה-Titan X וה-Titan Xp של , שעל פי רוב מוגדרים בתור ההשוואה המדוייקת ביותר ל-Frontier Edition, ביחס ל-GeForce GTX 1080 Ti הביתי – נראה כי יש פוטנציאל לתג מחיר אשר יהיה נמוך בכ-70 אחוזים עד 100 אחוזים, מה שמציב אותנו ברמה של כ-600 עד 900 דולר, בהנחה שאכן נראה גירסאות עם אוויר וקירור מים גם במקרה הזה.

גירסת המים מקבלת תג מחיר יקר באופן משמעותי במיוחד, מה שכאמור להצביע לכאורה גם על שוני בביצועים ולא רק באפקטיביות הקירור

השוואה אל הפרש המחירים בין ה-Radeon Pro WX 7100 שהושק בשנה שעברה ל-Radeon RX 480 אשר התבסס על שבב Polaris 10 זהה, מגלה הבדל גדול יותר של מעל לפי 3 – 800 דולר עבור הדגם המקצועני עם מנהלי ההתקנים הייעודיים, לעומת 240 דולר לדגם הגיימינג, שעשויים להצביע על מחירים של כ-400 עד 600 דולר עבור ה-Radeon Vega הצרכניים, שיציבו אתגר גדול משמעותית עבור הדגמים המובילים של .

האם יתכן שנראה דגם Vega עם 4,096 יחידות עיבוד פעילות ב-400 דולר, או שזו אשליה? מוזמנים לספר לנו מה דעתכם בתגובות

אז איפה בדיוק ניצבת האמת במקרה הזה? אנחנו מקווים שנקבל את התשובה בתוך חודשיים לכל היותר – ומקווים מאוד לכך שהיא תהיה קרובה ככל הניתן לאפשרות השנייה, במקום לזו הראשונה, כמובן.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Gil80
משתמש

"נראה כי יש פוטנציאל לתג מחיר אשר יהיה נמוך בכ-70 אחוזים עד 100 אחוזים" – 100% מהמחיר המקורי? זה לא 0 שקלים? או שלא הבנתי …

askme
משתמש

אין על 4770 שלי !!!
פאטתי ? בהחלט ! אבל זה מה יש ……

צליל שר
משתמש

WTF 16 GB

80EA
משתמש

לא יודע בקשר למחירים כרגע אני רואה שחור בעיניים האר אקס 580 כרגע בארץ עולה 2000 שקל ראיתי גם 1800 הכי זול בeggnew הם עולים 250 דולר אבל בתור "לא במלאי" !!!! אלה שבמלאי נמכרים ב500 פלוס דולר…. אני מאוד מקווה שווגה ימצא בתחום ה600 דולר!!! כשיצא……זכרו ,זה שרואים מחיר זול אבל הכרטיס לא במלאי זה לא מחיר ריאלי( הוא פשוט לא קיים!)

scruby
משתמש

זה כי קנו את כל המלאי בשביל מחשבי כריית מטבעות דיגיטליים. NVIDIA נשאר באותם מחירים אבל אם אתה מחפש לגיימינג.

1stcowgirl
משתמש

יש לי שאלה חשובה חברים.
בואו נצא מנקודת הנחה שרק עכשיו יצאתי מהביצה והגחתי לעולם.
אז אלו השאלות:
CPU _ היתי רוצה מעבד חדש עם 6C/12T
האם יש הבדל משמעותי בגיימינג בין 6/12 לבין 4/8?
אני שואלת כי ראתי את 7740X של אינטל והתאכזבתי מאד מהמחיר, 340$! _ (בתכלס זה 7700K ללא INTEL-HD ועקב כך יכול להגיע ל 5+GHZ…. אבל מאכז מאד ש 4C/8T עולה 340$)

רק לסבר את האוזן, ה 6C/12T עולה 380$ _ שזה הוגן לדעתי כשמדובר באינטל…… אבל פה עולה השאלה "מה יש ל AMD להציע לי?"

האם ל AMD יש ביצועים יותר טובים ב 380$? _ (וזו השאלה החשובה)

80EA
משתמש

יש הבדל במישור אחד לדעתי בין 4 ל6 ליבות צוואר בקבוק על הכרטיס מסך כמובן שזה תלוי בכרטיס עד 6 ליבות אם זכור לי נכון לא יעשה צוואר לאומת ה4 שתלוי במעבד יש מצב גדול שיעשה לכרטיס בסדר גודל 1080 זה גם תלי במעבד ה7700k יאכל אותו בלי מלח אממה אם אתה לא רוצה להחליף עוד שנתיים מערכת הייתי ממליץ על 10 ליבות של״ אי אם די״ כי ביצועים פר תקילין הרבה יותר שווה ומקיף מבחינת מולטי וגיימינג מקווה שעזרתי( לאומת אינטלזזזזז)

scruby
משתמש

לגיימינג נכון לעכשיו אין שום צורך במעבד אקסטרים או מעבד של 6810 ליבות. אם תלכי לראות בנצ'ים של ביצועי משחקים בלבד ולא ביצועים סינתטיים תראי שמעבדי ה i7i5 דוגמת ה 7700 וה- 7600 ומקבילם נותנים ביצועים אפילו טובים יותר. זה כנראה בגלל שיש להם ביצועי SINGLE CORE טובים יותר. גם משחקים היום הרבה יותר תלויים בכרטיסי מסך בייחוד ברזולוציה גבוהה.

אם את צריכה מחשב לדברים נוספים כמו עריכות או עבודה מקצועית כלשהי אז כדאי לשקול מעבדים כאלה. אבל אם את בונה מחשב לגיימינג בלבד אז אין בזה צורך ואפילו עדיף לקחת את התקציב הזה ולהשקיע אותו בכרטיס מסך כמה שיותר מוצלח.

80EA
משתמש

סקראבי, אני די בטוח שהרייזן 7 לפחות בהתחלה כן יצר צוואר בקבוק עם כרטיס ברמת1080 אם אתה רוצה לינק תגיד אני אשלח לך. זה לא שחור ולבן ויש גם מעבדי 4 ליבות מאמין מסוג האי 5 שגם יצרו צוואר על כרטיסים טופ אנד

80EA
משתמש

סקרבי, נכון שלא צריך מעבד אקסטרים לגיימינג אבל כן צריך לחשוב טיפה קדימה. ישנם היום מעבדים כגון אי 5 ואפילו הרייזן 7 שיוצרים צוואר בקבוק על כרטיסי מסך כגון 1080 ומעלה… לקנות היום מעבד 4 ליבות אפילו ה7700k המפורסם…. הייתי ממליץ לוותר במיוחד עם המחירים שאתה יכול לקנות 6 ליבות ומעלה

scruby
משתמש

מעבד 6 ליבות של AMD אולי שווה את המחיר שלו אבל של אינטל ממש לא. ומה זה לחשוב על העתיד, רוב האנשים לא יכולים להרשות לעצמם מערכות מחשב מאוד יקרות והם קונים מערכות מבוססות i5/i7 רגילים (או מקביל של AMD) ומפתחי המשחקים מכוונים ליצור משחקים שיוכלו להריץ לא רק בעלי מחשבים HIGH END אלא גם אלה שנמצאים בתקציב כי זה מרבית השוק.

שמע אני אף פעם נתקלתי במישהו שהיה לו i5/i7 טובים והיה לו בעיה להריץ משחק בגלל המעבד. בדר"כ משדרגים כ.מסך ואתה.

עוד משהו לגבי מה שאמרת. זה מאוד תלוי באיזה רזולוציה אתה משחק ולאיזה framerate אתה מכוון להגיע. לדוגמה, אם אתה משחק ב 2K ומעלה דווקא המעבד שלך לא יהווה צוואר בקבוק כי כנראה שקצב הפריימים שהכרטיס מסך שלך שולח לא יהיה גבוה ממה שהמעבד יכול להתמודד איתו. לעומת נגיד לשחק ב FHD שכרטיסי מסך מודרנים יכולים להוציא ברזולוציה הזאת כמות פריימים כל כך גדולה שהמעבד אז יכול לא לעמוד בקצב.

ככה או ככה בשביל גיימינג אני חושב שהמקסימום שצריך להוציא על מעבד זה 400$. אלא אם יש משהו מאוד משתלם שלא רחוק מזה.

80EA
משתמש

אני יוצא בהנחה שרובינו כן מתכוונים לקנות כרטיס מסך ברמת 1080 ומשם ההמלצה לשים לב שיש מעבדים של 4 ליבות ו6 שכן ייצרו צואר בקבוק על מסכים שלרוב כיום הרזלוציה 1080p מקסימום לרוב המשתמשים מהסיבה שבאמת מעדיפים לקנות מעבד סביר פלוס מסך 1080p ולהשקיע בכרטיסים חזקים עד מאוד

עמרי עמוס
מנהל

קודם כל ל-AMD יש 6/12 (רייזן 5 1600) ב-200 דולר… זה חצי מחיר.

שנית, ב-350$ יש להם 8/16 (!) במהירות 3.4GHZ עם טורבו ל-3.8GHZ.

 

לגבי הבדלי ביצועים בין 4/8 ל-6/12 בגיימינג? אז… בעולם האמיתי (שבו צוואר הבקבוק הוא כרטיס המסך) – אין כרגע שום הבדל.

 

80EA
משתמש

אם הוגה יהיה מה שכולם מצפים יש מצב שיהיו מעבדי 4 ליבות שיהיה עליהם צוואר בקבוק אני אוסיף לדעתי כי אין לי כרגע לינק לחתום על דברי

Bar Zinchik
אורח

Bar Braha

Bar Braha
אורח

זה ה Frontier אחי,זה לא בשבילנו חחחח

Bar Zinchik
אורח

תייגתי אותך כי זה amd חחחח לא התעמקתי בכתבה

Bar Braha
אורח

חח אחי אני עוקב אחרי כל צעד שלהם,סוף חודש תיהיה הכרזה של הסדרת גיימינג ואז יהיה מעניין 😁😁😁

wpDiscuz