המארז הקשוח של HIPER

מבחני ביצועים

המבחן שביצענו נועד לבדוק את טמפרטורות הרכיבים וחלל המארז בזמן מנוחה ועבודה מאומצת ולראות האם כל צלעות הקירור אשר הורכבו במארז, ותורמות לא מעט למשקלו המכובד, אכן מסייעות בפיזור החום וקירור הרכיבים.

מפרט מערכת הבדיקה:

מעבדIntel Pentium Extreme Edition 965
גוף קירור סטנדרטי של Q6600
לוח אםGigabyte GA-G1975X
זיכרון

2 x OCZ DDR2 PC2-9200 FlexXLC 1GB

כרטיס מסך ATI X1950XTX 512MB
דיסק קשיח Western Digital Raptor 36GB
ספק כח Tagan TG480-U22
כונן אופטי LG - GSA-H12N

הבדיקה שביצענו הינה פשוטה יחסית ובאה להעמיס על המחשב למשך מספר שעות, על מנת שיתאפשר לנו למדוד את טמפרטורת הרכיבים והסביבה בתוך המארז, הן במאמץ והן במנוחה. לשם כך השתמשנו בתוכנת OCCT הניתנת להורדה ממאגר ההורדות שלנו , אשר נועדה בדיוק למען מטרה זו.

מהתוצאות המשתקפות בגרף ניתן לראות שטמפרטורת המארז והרכיבים השונים (למעט המעבד, כמובן) כמעט ולא משתנה במעבר בין מצב מנוחה למצב עומס, דבר המעיד על פיזור יעיל ומהיר של החום מתוך המארז.
כלל המאווררים, הן המאוורר העליון והן המאווררים הנמצאים בחלקו הקדמי והאחורי של המארז, עושים את עבודתם נאמנה ויוצרים זרימת אוויר נכונה בתוך המארז – המאוורר העליון פולט החוצה את החום המצטבר מעל אזור המעבד ושני המאווררים האחרים דואגים לזרימה מתמדת של אוויר קר אל תוך המארז – מה שדוחף את האוויר החם החוצה.

מבחינת רעש, האלומיניום העבה (3 מ"מ, להזכירכם) בהחלט מוכיח את עצמו וגם הרעש הקל שנפלט מהמאווררים נחסם כליל. רצועות הגומי הממוקמות במפרצי הכוננים מסייעות גם הן בהפחתת הרעש על ידי מניעת רעידות הכוננים בזמן העבודה.

1
2
3
4
5
6

שיתוף

הגב