המארז הקשוח של HIPER

מבט מבפנים

בחלקו הקדמי של המארז נמצאים מפרצי הכוננים השונים, אשר מרותכים זה לזה בצורה בולטת. ריתוך זה הורס מעט את הגימור המרשים של המארז שראינו עד כה, שכן ישנן מספר שיטות ריתוך שלא היו יוצרות בליטה בין שני החלקים, וחבל ש-HIPER לא השתמשו באחת מהן עבור מפרצי הכוננים.

חיבורי שלדת המארז לעומת זאת מרותכים בצורה חלקה הרבה יותר אשר אינה פוגעת במראה המארז – לדברי החברה, שיטת ריתוך זו הינה פטנט רשום.

על גבי חלקם החיצוני של לוחות האלומיניום המרכיבים את מפרצי הכוננים, ניתן לראות כי הותקנו צלעות נוספות, על מנת שהחום הנפלט על ידי הכוננים יתפזר בצורה טובה יותר לאוויר המארז. בחלקם הפנימי של המפרצים ישנו פס גומי לכל אורך המפרץ אשר נועד להצמד לכונן ולספוג את הרעידות שהוא מייצר תוך כדי פעולתו ולהקטין את רמת הרעש הנוצרת כתוצאה מכך.

בחלקו הקדמי התחתון של המארז ישנו כלוב המיועד להתקנת ארבעה כוננים קשיחים בצורה אנכית, מה שמאפשר לחסוך במקום ולהכניס יותר מפרצי 5.25" במארז. בקדמת אותו כלוב ממוקם מאוורר ה-120 מ"מ עליו סיפרנו קודם לכן, שנועד להכניס אוויר קר למארז ותוך כדי גם לקרר את הכוננים הקשיחים, דבר שיסייע בהכרח בהארכת חייהם. נקודה אחרונה הנוגעת לכוננים היא שכולם ללא יוצא מהכלל מתחברים למפרצים על ידי ברגים בעלי ראש גדול ומחוספס (Thumb Screws) שאינם דורשים שימוש במברג.

בחלקו האחורי של המארז ישנו מקום להרכבת מאוורר נוסף של 120 מ"מ לסילוק האוויר החם הנפלט מהמעבד ומכרטיס המסך.
מיקומו של מאוורר זה צמוד למדי ללוח האם ומכיוון שבלוח האם בו עשינו שימוש (GA-G1975X מתוצרת Gigabyte) קיימות תעלות אוורור נפרדות, לא היה באפשרותנו להרכיב את המאוורר ללא פירוק אותן תעלות. חשוב לסייג את הדברים ולציין כי לוח זה הוא אחד הבודדים בשוק המכיל תעלות מסוג זה, כך שהרוב המכריע של המשתמשים לא ייתקלו בשום בעיה בעת התקנת המאוורר האחורי.

כיסויי המתכת באזור חריצי ההרחבה הינם \'חד פעמיים\', מה שאומר שלא ניתן לעשות בהם שימוש חוזר לאחר הפירוק, וכי עצם הפירוק עצמו דורש שימוש בכלי עבודה כלשהו כדוגמת פלאייר. אנו היינו כמובן שמחים לראות כיסויים רב פעמיים המתברגים למקומם, דבר מתבקש במיוחד לאור העובדה שהחברה דאגה להתקין מראש ברגים נוחים לשימוש בחריצי ההרחבה, כפי שתוכלו לראות בתמונות.

בסך הכל, מארז האנוביס מרווח דיו ומאפשר שימוש בכרטיסי מסך ארוכים ללא כל בעיה. יתרה מזאת, ניתן לשלב בו בקלות מערכת מים, כאשר בתחתית המארז קיים מקום מספק למיקום המשאבה.

1
2
3
4
5
6

שיתוף

הגב