המארז הקשוח של HIPER

תיאור חיצוני – המשך

בגג המארז מצוי גם פאנל השליטה המרכזי שלו, הכולל את כפתורי ההפעלה והאתחול, נורות חיווי, יציאות סאונד וכניסות USB.
לעובדה שהפאנל ממוקם בחלקו העליון ישנם הן יתרונות והן חסרונות; היתרונות הם שניתן לשים את המארז במיקום נמוך יחסית ועדיין לגשת לפאנל השליטה בצורה נוחה מבלי הצורך להתכופף מתחת לשולחן וכן עצם העובדה שמיקום כניסות ה-USB מונע מצב בו אדם העובר בקרבת המחשב ייתקן בהתקן המחובר ל-USB וינתק אותו (במקרה הטוב). החסרון במיקום הפאנל הוא שבמידה ותרצו למקם את המארז בתוך גומחה הקיימת בשולחנות מחשב רבים, הגישה שלכם לכפתורי השליטה והחיבורים השונים תהיה מוגבלת, ולא תוכלו להשתמש בחיבורי ה-USB החיצוניים. זהו אמנם חסרון שולי אשר בא לידי ביטוי במקרים מועטים בלבד, אך עדיין יש לשים לב לכך לפני שאתם רוכשים את המארז (או כל מארז אחר בעל פאנל שליטה עליון, לצורך העניין).

דלתות המארז תוכננו היטב כך שלא יהיה צורך להשתמש בברגים, והן אף מכילות מנגנון נעילה ייחודי שטרם נתקלנו בו במארזים אחרים בשוק.
בחלקה העליון של כל דלת ישנו נועלן קפיצי המאפשר פתיחה וסגירה מהירה מאוד של הדלת ללא כל מאמץ ,ובחלקה התחתון ישנם תופסנים קפיציים האוחזים בשלדת המארז בצורה חזקה. הדלת השמאלית של המארז הינה בעלת חלון אקריל ורשת שחורה כך שבעזרת תאורה נכונה המארז יוכל להראות יפה עוד יותר. בנוסף, הרשת ולוח האקריל מחוזקים לגוף הדלת בעזרת ברגים כך שאם חפץ לבבכם להסיר את הרשת או להחליף את לוח האקריל, תוכלו לעשות זאת בקלות יחסית. המחשבה המעמיקה של HIPER בעת עיצוב המארז באה לידי ביטוי גם בפן זה, כאשר הברגים המחברים את לוח האקריל והרשת מוברגים מצדה הפנימי של הדלת ולא נראים מבחוץ, מה שתורם למראה חלק ונקי יותר של המארז.

בחלקו הקדמי של המארז ישנה דלת הנמתחת לכל גובהו ומסתירה את הכוננים האופטיים. הדלת מעוצבת כהלכה, כאשר חלקה העליון מכיל מעין חלון עם צלעות נחושת ובחלקה התחתון ממוקם פתח מכוסה ברשת אשר עליה מוטבע לוגו החברה. שני מגנטים קטנים המותקנים בחלקו הקדמי של המארז תופסים את הדלת במקומה ומונעים ממנה להפתח שלא לצורך.

מסביב לשני הפתחים שבדלת הקדמית ישנו פס מבריק ועדין שבוצע בעזרת חיתוך לייזר יהלום (הכוונה ביהלום היא שהחיתוך הינו בזווית חדה כמו ראש
היהלום), דבר התורם רבות למראה המארז. צלעות האלומיניום מוברגות לגוף הדלת מבפנים גם כן, כך שניתן להסירן במידת הצורך ולהתקין במקומן אלמנט אחר, מכל סוג שתרצו.
מאחורי הדלת נוכל להבחין בשישה מפרצים לכונני 5.25", כאשר מעליהם נמצא מפרץ בודד לכונן דיסקטים ומתחתיהם מאוורר 120 מ"מ; בתוך המארז, בדיוק מאחורי מאוורר זה, ממוקמים מפרצי 3.25" המיועדים להתקנת הכוננים הקשיחים.

בחלקו האחורי של המארז נוכל למצוא שני פתחים עגולים המכוסים בגומי – פתחים אלו נועדו להעברת צינורות, לשימוש במערכות המקוררות על ידי מים; אם ברשותכם ערכת נוזלי בעלת רדיאטור חיצוני, תוכלו להעביר את הצינורות בקלות אל פנים המארז, ללא ביצוע שינויים פיזיים כלשהם או פתיחת הדלת שלא לצורך.
כמו כן על גב המארז קיימת תווית המחוברת בניטים, עליה מודפס המספר הסידורי הייחודי של המארז – התואם למספר אשר נמצא על מחזיק המפתחות המצורף לאריזה.

1
2
3
4
5
6

שיתוף

הגב