המארז הקשוח של HIPER

תיאור חיצוני ומבנה כללי

כאשר הוצאנו את המארז מהאריזה התגלה לעינינו מראה אלגנטי מאוד – צבעו השחור של המארז ומבנהו המזכיר גוף שבו מיד את עינינו.
לאחר בחינה מעמיקה יותר של המארז והכנתו להרכבת הרכיבים בתוכו, הרושם הראשוני החיובי שקיבלנו רק הלך והשתפר, לאור הצורה בה נבנה המארז, אשר נועדה לספק נוחות מירבית למשתמשים.
כפי שכתבנו לעיל, מארז האנוביס עשוי כולו מסגסוגת אלומיניום 6063 T5 בעובי 3 מ"מ, דבר התורם למשקלו הרב של המארז. סוג אלומיניום זה משמש יצרניות רבות כחומר הגלם ממנו הן מייצרות את צלעות הקירור שלהן ולכן אנו יכולים רק לשער שהמארז יעשה עבודה טובה בכל הנוגע לפיזור וסילוק החום אשר נפלט מרכיבי המערכת השונים.
הפתעה נוספת ציפתה לנו כאשר גילינו שחלקי המארז השונים אינם מחוברים זה לזה באמצעות ניטים (כפי שחברות רבות נוהגות לעשות), אלא למעשה הם מרותכים זה לזה בשיטה המוגנת בפטנט (לטענת החברה), דבר המקנה למארז יציבות משמעותית ומונע מחלקיו להתעוות עם הזמן או כתוצאה מהפעלת כח לא מידתי. על פי נתוני החברה, המארז מסוגל לעמוד בעומס של כ-100 קילוגרמים, מבלי שיקרה לו דבר.

הגימור הכללי של המארז יוצא מן הכלל – העברנו את היד על כל דפנות המארז כדי לבדוק אם ניתן להיפצע בדרך כלשהי מדפנות חדות הקיימות לרוב במארזי פח ולשמחתנו ניכר כי HIPER עשו עבודה מעולה. על אף קשיחותו של המארז, הוא סלחן למדי כלפי משתמשים שאינם מנוסים בהרכבת מחשבים.

חלקו העליון של מארז האנוביס מעוצב כמעין גוף גדול, כאשר הצלעות נועדו לתת למארז יותר שטח פנים ולסייע בפיזור החום המצטבר בתוכו, בצורה יעילה יותר מאשר במארז סטנדרטי. מכיוון שהמארז צבוע שחור, גרגרי האבק המצטברים עליו נראים בקלות וחודרים מבעד לחריצי גוף הקירור העצום, אך HIPER חשבו על כך מראש וסיפקו עם המארז מברשת בעלת סיבים ארוכים במיוחד למטרה זו.

עוד בחלקו העליון של המארז נוכל למצוא מאוורר 120 מ"מ אשר נועד לסלק את האוויר החם המצטבר בחלקו העליון. ברוב המארזים לא קיים פתח אוורור בחלקם העליון, כך שהאוויר החם נפלט דרך המאוורר של ספק הכח או מפתחים אחרים במארז. מיקומו של מאוורר בגג המארז בהחלט מסייע לסילוק החום, שכן אוויר חם נוטה באופן טבעי לעלות כלפי מעלה – המאוורר העליון פולט את האוויר החוצה, ומונע ממנו "להתקע" ולהמשיך להסתובב במארז, תוך העלאת הטמפרטורה בתוכו.

1
2
3
4
5
6

שיתוף

הגב

wpDiscuz