הכירו את המכשיר שיגן על הצנרת שלכם

חוששים מדליפה שתנפח את חשבון המים או תציף את הדירה? יש מוצר שנועד לשמור עליכם גם מזה

לא כולם זקוקים לדאוג לגבי דליפות של מים ברחבי ביתם, אך אלו שכבר נכוו בעבר מהעניין בצורה זו או אחרת כנראה ידעו להעריך את מה שמציע מכשיר ה-Guardian המקוון שהוצג לנו לראווה באחד מהדוכנים הרבים בהם ביקרנו בתערוכת CES 2018.

ה-Guardian של חברה בשם Elexa (לא להתבלבל עם של אמאזון) הוא מערך שנועד למנוע דליפות והצפות כבר בתחילת הדרך, לפני שייגרם נזק הרסני לרכוש שלכם וכנראה גם לכיס, בין אם בשל עלות המים שנשפכים ובין אם בשל עלות התיקונים הנדרשים.

האפשרות לנתק את זרם המים לדירה או לבית מרחוק עשויה להיות חשובה יותר ממה שאתם חושבים

הבסיס הוא בקר מקוון שישלוט בברז המים הראשי לדירה, ולצידו תקבלו שלושה חיישנים ייעודיים לזיהוי דליפת מים שיוצבו בנקודות אסטרטגיות כדוגמת איזור האסלה, איזור הכיורים, לצד מכונת הכביסה או מדיח הכלים וכדומה. כל האמצעים הללו יחוברו ביניהם אלחוטית וגם אל המכשיר החכם שלהם כמובן, באפליקציה ייעודית – והמשתמש הוא זה שיוכל להחליט האם להגיד סגירה אוטומטית של ברז המים בעת זיהוי דליפה או לבצע את הפעולה הזו מרחוק באופן עצמאי. יש אפילו אפשרות להוסיף , בכדי לאפשר פעולה בקר ברז המים למשך עד 12 שעות במצב בו אין לו אספקת חשמל סדירה.

יש ייעודית שמנהלת את כל המערכת, כמובן

מדובר בפתרון נישתי למדי, אך כזה שעשוי להיות אפקטיבי מאוד לצרכנים שנוסעים מביתם לתקופה ארוכה ומעוניינים להבטיח כי לא יהיו להם הפתעות בלתי צפויות, לאיזורים ותקופות בהן מזג האוויר הוא קשה והסיכוניים לדליפה או הצפה מתגברים משמעותית וגם לאלו שמודעים לכך שהצנרת האישית שלהם נמצאת בסיכון גבוה להיווצרותן של בעיות.

לא זול – אבל עדיין פחות מעלות תיקון של נזקי מים

סט המוצרים שמרכיב את ה-Guardian זמין לרכישה באמאזון כבר עתה עם תג מחיר לא קטן של 400 דולר, אם כי לצערנו אין אפשרות למשלוח ישיר לישראל – כך שהמעוניינים יזדקקו להיעזר בשירותי שילוח של צד ג'.


שיתוף

הגב