הכירו את האפליקציה שמבטיחה להיות ה-Shazam של הרכבים

מהיום תוכלו לזהות לא רק שירים במהירות ובנוחות, אלא גם רכבים מסוגים שונים שאותם אתם פוגשים ברחוב – במידה ואתם נמצאים בארצו של הדוד סם

יישומי זיהוי שירים כמו Shazam ו-SoundHound הפכו את חייהם של חובבי המוזיקה לקלים הרבה יותר בעידן המודרני, כשכבר אין צורך ממשי בלנסות ולפזם לחברים את המנגינה של השיר אותו שמעתם ברדיו או במועדון, וכל מה שצריך הוא וכמה שניות פנויות בכדי לקבל חיזוי מדוייק להפליא של האודיו המתנגן.

הטכנולוגיה הזו עובדת בצורה כל כך מרשימה כיום, עד שקשה שלא לתהות מדוע אנחנו לא מקבלים יישומים חכמים דומים לזיהוי של כל חפץ ומוצר בעולם שסביבנו. זה בדיוק מה שמנסה לעשות אפליקציית המציאות הרבודה BlippAR עתה, כשהיא מכריזה על תוספת יכולת זיהוי רכבים ספציפיים בזמן אמת לארסנל הקיים שלה שכולל עבודה קבועה לזיהוי של כל עצם ועצם אשר נקלט בעדשת המצלמה שלכם, כמו מעין סימולטור אימון עבור טכניקות עדכניות.

BlippAR מבטיחה מעתה כי תוכל לזהות רכבים שאותם תתעדו באמצעות מצלמת המכשיר החכם ברחוב, בדיוק מרשים למדי של מעל ל-97 אחוזים, ועם יכולת להציג את מחירה המשוער של המכונית, חוות הדעת של משתמשים עליה, נתונים טכניים וכמובן גם שם הדגם שלה וזהות היצרנית. יש אפילו יכולת לקבל מבט על חלקו הפנימי של הרכב, במעין חלקית עם תיעוד של 360 מעלות (ללא צורך להצמיד את האף אל החלון ולבהות פנימה).

אם אתם לא ממש חזקים בתחום הרכב אבל כן רוצים ללמוד ולדעת עוד -BlippAR אמורה להיות הפתרון עבורכם

הרעיון נשמע חביב בהחלט, אם כי אי אפשר להתעלם מהעובדה שהבשלות שלו עדיין רחוקה מלהיות מיטבית. לאפליקציה של BlippAR ציון די נמוך של 3.4 מתןך 5 בקרב הגולשים ב-, כשרבים מעידים שאינם מצליחים לקבל שום נתונים בעלי תועלת משכבת המציאות המשולבת שלה או שמקבלים נתונים מוטעים באופן מובהק ברובם המוחלט של המקרים, ובמקביל בחברה גם מצהירים מראש על מגבלות די בולטות עבור יכולת זיהוי המכוניות החדשה שנוספה: רק רכבים שזמינים בשוק האמריקאי ורק אלו שנוצרו לאחר שנת 2000 זמינים במאגר האפליקציה, ובכך היא הופכת לפחות לגיטימית גם עבור משתמשים מארצות אחרות וגם עבור כל מי שקיווה ליישום שיעניק פרטים על כל מיני ענתיקות ייחודיות שאותן פוגשים מפעם לפעם ויספר את סיפורן לאלו שעוד לא נולדו כאשר הן נוצרו. מעל לכל אלו – הבעיה המרכזית עבורנו כאן בישראל היא שהאפשרות החדשה כלל אינה זמינה לנו בשלב זה, אלא רק למשתמשים אשר מזוהים בתור אלו הנמצאים בארצות הברית.

עד היום האפליקציה התמקדה בזיהוי של דברים שונים משמעותית מרכבים, ועכשיו היא מנסה להוכיח לעולם שיש לה יכולות אוניברסליות גמישות – תודות לראייה ממוחשבת ולמידה חישובית, כמובן

היכולות המרודדות מאכזבות במעט, אבל כדאי לזכור שגם Shazam לא תמיד פעלה בצורה אפקטיבית ואוניברסלית כפי שהיא עושה זאת כיום. ההתחלה של BlippAR היא חשובה, ועם הזמן נוכל לראות מאפיינים חדשים נוספים אליה כמו היכולת לראות מגוון רחב יותר של דגמים ולעשות זאת עם אחוז טעויות קטן הרבה יותר – וגם בישראל ובכל שאר מדינות העולם כמובן.

אנחנו בהחלט מוכנים להעניק לה צ׳אנס וליהנות מחמת הספק, לעת עתה, בתקווה שבהמשך נראה קפיצות מדרגה טכנולוגיות נוספות.

נקווה לראות גירסאות משופרות ומורחבות בזמן הקרוב

BlippAR זמינה כבר עתה למכשירי ומכשירי , ואתם מוזמנים בהחלט להוריד אותה, להתקין – ולספר לנו מה ההתרשמות שלכם מיכולות הגילוי החזותיות שלה (גם ללא קשר למכוניות).


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר