בקרוב: כרטיסי microSD עם ביצועים שעוד לא פגשתם

ארגון ה-SD ממשיך לשדרג את התקנים שלו, על מנת להבטיח לנו כרטיסי חיצוניים טובים הרבה יותר בהקדם האפשרי

הדרישות שלנו לביצועים ויכולות מהמכשירים הניידים החכמים שלנו עולה במהירות שקשה למצוא דומות לה במקומות אחרים, וזה כולל את כל המאפיינים והפרמטרים שניתן להעלות על הדעת: רובנו מעוניינים בעוד ועוד ביצועים לצד חסכון הולך וגדל בדרך הפעולה, אמצעי תצוגה מתקדמים ואיכותיים עוד יותר ברזולוציות גבוהות יותר, יותר נפחי אחסון, יותר יכולות ואיכות במצלמות וגם בקיבולות משופרות שיכולות להיטען במהירות הבזק ולשרוד שנים של מחזורי פריקה וטעינה.

בתוך כך, נראה כי גם הדרישות מהתקני האחסון החיצוניים הפופולריים עבור עולם מוצרים זה עולות במהירות – ומביאות ליצירת תקנים משודרגים שמנסים לעמוד בקצב ולספק את הצרכים והרצונות באופן המיטבי. וכך קורה שכמה חודשים בלבד אחרי ההכרזה על תקינת ה-Application Performance A1 החדשה שאמורה הייתה להבטיח כי כרטיסי SD חיצוניים ובעיקר כרטיסי microSD זעירים עומדים בביצועים הבסיסיים להפעלת ויישומים שונים ישירות מתוכם, אנחנו זוכים להכיר גם את ה-App Performance A2.

תקן ה-App Performance A1 הגדיר ביצועי קריאה וכתיבה מינימליים עבור קבצי 4 קילו-בייט קטנים ואקראיים, בדומה למה שאנחנו רגילים לפגוש במפרטים של כונני ה- או של נפחי האחסון המובנים במכשירים החכמים שלנו – עם 1,500IOPS לכל הפחות בקריאה ו-500IOPS לפחות בכתיבה (שווה ערך ל-6 מגה-בייט בשנייה ו-2 מגה-בייט בשנייה בהתאמה).

(כמעט) כל הביצועים שאתם מקבלים מהאחסון הפנימי במכשיר – בקרוב גם בכרטיסי הרחבה

נתונים אלו היו עשויים להישמע צנועים למדי, וכנראה שגם בארגון ה-SD שאחראי על התקינה הזו הגיעו למסקנה הזו – משום שה-App Performance A2 החדש מגדיל משמעותית יכולות אלו עם מהירות קריאה אקראית של לכל הפחות 4,000IOPS ומהירות כתיבה אקראית של 2,000IOPS ומעלה, שהן כ-16 מגה-בייט בשנייה וכ-8 מגה-בייט בשנייה בהתאמה, ומהווים קפיצת מדרגה חשובה קדימה בכל הנוגע ליכולות ולחוויית השימוש הכללית המתקבלת.

התקן החדש מגיע מובנה עם מצב עבודה במתח נמוך, שאמור לחסוך בחיי הסוללה במסגרת עבודה עם הכרטיסים החדשים ושפר את אורך חייהם

מהירויות אלו הן עדיין נמוכות בהשוואה למה שאנחנו מקבלים מכונני או אפילו מנפחי האחסון המובנים במכשירים החכמים, אבל אנחנו בהחלט מתקרבים לשם. ראוי לציין כי הביצועים האקראיים האופייניים עבור שבבי eMMC מובנים בתקן ה-eMMC 4.5 שעדיין נמצא בלא מעט מוצרים עומדים על כ-7,000IOPS בקריאה וכ-2,000IOPS בכתיבה, כך שמדובר כאן על תקן עבור כרטיסי SD חיצוניים זעירים שמגיע לרמת יכולות דומה – וזה בהחלט אמור להספיק להפעלה ראויה של רוב האפליקציות הקיימות בעולם האנדרואיד (שהיא מערכת ההפעלה היחידה כרגע אשר תומכת רשמית באפשרות להפעיל יישומים מכרטיסי חיצוניים, החל מגירסת המרשמלו שלה).

כבר היום יש הרבה כרטיסי אחסון מהירים בצורה מרשימה מאוד בשוק – אבל בקרוב הם יוכלו להבטיח לא רק מהירות רציפה מרשימה, אלא גם אקראים מינימליים ראויים

רק לאחרונה נתקלנו בכרטיסי microSD ממשיים ראשונים שתומכים בתקן ה-A1, כך שסביר להניח כי יעברו עוד כמה וכמה חודשים עד שנקבל מוצרים ראשונים שתומכים גם ב-A2 המשופר, וכמו כן סביר כי מחירם יהיה לא זול ולא עממי כלל בתחילת הדרך – אבל אנחנו בכל זאת מברכים על היוזמה, ומקווים שבקרוב נראה גם תקני App Performance A3 ו-A4 עם יכולות חדשות אשר יסייעו לתקנים הנוכחיים לזלוג לרמות מחירים עממיות והמוניות יותר בהקדם.

כמה זמן יקח עד שנראה כרטיסי A2 אמיתיים בחנויות? כנראה שרבעון אחד לפחות

ה-App Performance A2, יחד עם תקן ה-UHS III המרשים שהוצג גם הוא ממש לאחרונה, בשילוב עם תקן כמו ה-V90 לביצועי הקלטת וידאו מתקדמים, יוצרים יחדיו תמונת מצב מרשימה למדי עבור כרטיסי ה-SD לסוגיהם – ונראה כי עד שנקבל סוף סוף מוצרים ראשונים שמבוססים על תקן ה-UFS Card החדשני אותו מובילה , תהיה לו תחרות טכנולוגית ראויה וממשית מצד המוצרים שאותם אנחנו מכירים כבר שנים רבות.

הגיוון, הבלבול והבלאגן בתקינת כרטיסי ה-SD ממשיך לו – חשוב להבין מה בדיוק אתם רוכשים לפני שאתם עושים זאת

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר