הזיגזוג של Whatsapp

מהלך ההתחרטות המהיר במיוחד של אפליקציית המסרים המיידיים הענקית ממחיש לנו את כל מה שלא טוב בשוק האפליקציות החברתיות

ווטסאפ, , סנאפצ׳ט, אינסטגרם, ואחרות – כיום נראה שההבדלים בין כל הפלטפורמות הגדולות הללו מצטמצמים במהירות, כשכל אחת עושה מאמצים לא להישאר מאחור ומאמצת כל גימיק שמסתובב לו ברשת במהירות.

דוגמה אחת מצחיקה ואולי קצת עגומה למצב החדש שמתפתח לו מגיעה ממש עכשיו מבית אנשיה של ווטסאפ, שהחליטו לציין את יום הולדתה השמיני של האפליקציה המצליחה עם חיסול מצב הסטטוסים הטקסטואליים הוותיק שמלווה אותנו מהיום הראשון, ולהחליף בסטטוסים מבוססי תמונה ומוגבלים בזמנם שעליהם ניתן לקשקש ולהוסיף טקסט, ממש כמו מצב ה-Stories הפופולרי של סנאפצ׳ט, עם מינימום שינויים או ייחוד כלשהו.

הסטטוסים החדשים של ווטסאפ – אם אתם לא מאלה שנוהגים להפעיל עדכוני אוטומטיים תכופים, יתכן מאוד שכלל לא ראיתם את האפשרות החדשה הזו ואף לא תראו אף פעם גם הלאה

המשתמשים לא יכלו לבחור עוד בסטטוס הטקסט הישן והטוב, אלא נאלצו להפעיל את מצלמת המכשיר שלהם מתוך הווטסאפ, לעצב סטטוס ולפרסם אותו בלשונית ייעודית חדשה, שבה הוא נשאר למשך 24 שעות בלבד ולאחר מכן נעלם – כך שאלו שהיו מעוניינים בסטטוס קבוע נזקקו "לעדכן" את עצמם מדי יממה.

ווטסאפ או סנאפצ'ט? היום כבר די קשה להבדיל בין השירותים השונים שמתעקשים להמשיך ולתפוס "השראה" האחד מהשני

מיותר לציין כי משתמשים רבים מבין המיליארד (ויותר) שמשתמשים בשירותיה של ווטסאפ על בסיס יומיומי לא ממש אהבו את הגישה החדשה, שהפגינה חוסר מקוריות ובעיקר הכריחה את המשתמשים לשנות את דרכי השימוש שלהם לכאורה רק על מנת לדרבן שימוש תכוף ומשמעותי יותר בשירותי המדיה של הפלטפורמה – ונראה שהתגובות הכועסות האלו עשו את שלהן במהירות, ו"הפחידו" את ווטסאפ.

לפחות אי אפשר לטעון שהאנשים שמאחורי אפליקציית המסרים אינם קשורים לקהל המשתמשים שלהם ולדעותיו

בשירות המסרים הכריזו עתה, כשלושה שבועות בלבד לאחר שהחל תהליך העדכון הבינלאומי, על כך שיחזירו את הסטטוסים הטקסטואליים הפשוטים בהקדם האפשרי, בתקווה לצמצם את הכעסים ולשים את הפיספוס הזה מאחוריהם. עכשיו בווטסאפ נאלצים להיתקל בעוד גל ביקורתיות, כך נראה, הן מאלו שדווקא התלהבו מהיכולת החדשה והן מאלו שמנצלים את חוסר ההחלטיות בכדי להמשיך ולנגח את החברה ואת היעדר המחוייבות שלה אל רעיונותיה.

אנחנו שמחים על כך שווטסאפ החליטה להחזיר עטרה ליושנה במקרה הזה, ומקווים שעוד שחקניות בעולם האפליקציות החברתיות יפנימו את הבעיות ויפסיקו לשלב כל רעיון וכל קונספט חדש שרק ניתן להעלות על הדעת במוצריהן. אנחנו לא זקוקים להרבה כפילים בגוונים ופונטים שונים לאותו היישום בדיוק, אלא למשהו שידע להציע לנו קונספט ייחודי, יעיל ונוח באמת.

ברוכים השבים, סטטוסים "פרימיטיביים" אהובים שכמותכם

מסכימים איתנו או דווקא מתבאסים ממותו בטרם עת של מצב הסטטוס החדש-ישן? שתפו בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר