הופעת בכורה עבור הדור הבא של סמסונג – ושל קוואלקום

צמד דגמים חדשים של היצרנית הגדולה ביותר בשוק המובייל צצו במאגר מבחן ה-Geekbench, עם צמד שבבים עתידיים חדשים ממשפחת ה- 800

רק לקראת סוף החודש הבא אמורה להיות לנו היכרות רשמית עם ה-Galaxy Note 8, מוצר הדגל המרכזי של למחצית השניה של 2017 – אך יתכן שבחברה הענקית כבר עובדים במרץ על הדור הבא-הבא, ואף נמצאים בשלב מתקדם מספיק על מנת לבצע בחינות מערכתיות, במבחנים נפוצים עם מאגרי פומביים ומקוונים.

צמד תוצאות חדשות שעלה לרשת במסגרת המבחן הנפוץ Geekbench 4.0 מציג לנו מכשירים שעונים לשמות הדגם SM-G9600 ו-SM-G9650, ומריצים מערכת נוגט עדכנית, עם 4 ג׳יגה-בייט של זכרון דינאמי – ועם שבבים מרובעי ליבות מדגם SDM840 ו-SDM845, שללא ספק מהווים את שמות הקוד הפנימיים עבור ה- 840 וה- 845 בהתאמה.

היצירה החדשה של . הצצה ראשונה לתוכניות עבור שנת 2018?

מדובר בהופעה כפולה מפתיעה מאוד, משום שעד כה לא קיבלנו שום מידע אודות צמד השבבים הללו, ואילו שמות הדגם מסמסונג עשויים לרמז על כך שמדובר בדגמי ה- של שנה הבאה – משום שה-Galaxy S8 קיבל את שם הקוד SM-G9500 כשהושק לפני כמה חודשים.

כמות הליבות ותדר העבודה גורמים לנו לחשוד בכך שמדובר בבדיקות ראשוניות במיוחד, לחומרה אשר די רחוקה מלהיות בשלה

בנוסף, גם העובדה שה- 840 וה- 845 מזוהים בתור דגמים עם ארבע ליבות עיבוד בלבד, ועם תדר עבודה צנוע משהו של 1.77GHz, היא תמוהה – שכן ה- 835 העכשווי כולל כבר שמונה ליבות (מתוכן 4 מתקדמות מסוג Kryo 280) ועם תדר עבודה של עד 2.45GHz.

אז מה בדיוק קורה כאן? בינתיים אנחנו (ושאר הגורמים ברשת) נוכל להציע רק ספקולציות: יתכן שבסמסונג מתכננים להאיץ את קצב השקת מוצרי הדגל ולספק לנו את ה-Galaxy S הבא כבר בחודש ינואר 2018, או אפילו לפני כן, ויתכן שזו וריאציה נוספת כלשהי של ה-Galaxy S8, או אולי מוצר חדש לגמרי שאותו מתכננת החברה להציג בחודשים הקרובים.

סביר להניח שאלו לא דוגמיות של ה-Galaxy Note 8 (שגם יבוסס ברוב המדינות על ממשפחת ה-Exynos), אך מצד שני נראה שזה עדיין מוקדם מאוד עבור גירסאות אב-טיפוס של ה- – אז אולי מדובר במשהו שונה לגמרי, בעצם?

במקביל, לא מן הנמנע שיש כאן שגיאה בזיהוי שבבי הדור החדש של , שיוצעו למעשה עם שמונה ליבות עיבוד שמתוכן רק ארבע מזוהות כהלכה נכון להיום – אולי אותן ארבע שמיועדות לחסכון בצריכת ההספק, מה שגם יסביר את הציון הנמוך יחסית אותו ראינו במסגרת המבחן. דבר אחד הוא בטוח, כך נראה – בסמסונג לא מתכננים לוותר על שיתוף הפעולה עם ומוצריה בעתיד הקרוב, למרות כל השיפורים המשמעותיים שעברו על משפחת שבבי ה-Exynos "הביתית" שלהם.

יש לכם תיאוריות משלכם אודות מכשירי המסתורין G9600 ו-G9650? בואו לשתף בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר