ההמתנה ל-Zen: המעבדים מתומני הליבות של AMD קרובים להשקה

אחרי שנות פיתוח ארוכות, ספינת הדגל החדשה של בעולם המחשבים הנייחים נמצאת רגע לפני נחיתה בשוק. הצפי – תחרות ישירה מול התותחים הכבדים של אינטל

סמנו ביומנים, 17 בינואר צפוי להיות התאריך בו תשיק את המעבד הקרוב שלה מסדרת 'ZEN' לתושבת חדשה לגמרי בעולם המחשבים הביתיים. שם התושבת הוא ולוחות אם בעלי תושבת זאת נמצאים היום כבר בשלבי הכנה להפצה.

תערוכת CES (ר"ת Consumer Electronics Show) שתערך בתחילת ינואר בלאס וגאס צפויה להיות מעניינת במיוחד לעומת שנים קודמות. כאן לראשונה מזה חמש שנים תציג חדשים שצפויים להוות תחרות אמיתית לאינטל על ליבו של הצרכן שזקוק לביצועים גבוהים באמת.

amd_zen_specs

את שמו המדוייק אנחנו עדיין לא יודעים. שמועות מדברות על מיתוג דומה מאוד של למעבדי הדור החדשות ממה שאנחנו כבר מכירים מאינטל מתחילת העשור. הוא יחולק לשלוש קטגוריות ביצועים ראשיות, כנראה בשמות SR3, SR5 ו-SR7. את השבב המוביל ממשפחת ה-SR7 יתפוס מעבד בעל 8 ליבות וטכנולוגיה מקבילה ל-HyperThreading של ליצירת 8 ליבות לוגיות נוספות.

amdzencpuבשונה מאינטל שמעניקה מעבד כזה (Core i7 6900K מתומן הליבות) בתושבת ופלטפורמה ייעודיות ויקרות, צפויה לעשות זאת בתושבת AM4 המיועדת למיינסטרים. כמובן שגם עתידה להמליץ על מתקדם בעל יכולות חשמליות מתאימות בשביל המעבדים, ולא כזה שתוכלו לקנות ב-50 דולר – אך מנעד האפשרויות אמור להיות רחב יותר.

להזכירכם, המעבד והפלטפורמה כולה צפויה להביא כמה שינויים, אם כי קצת מאוחרים לקבוצה האדומה. בניהם, תמיכה ב-PCI-Express דור 3.0, בקרי USB 3.1 מובנים במעבדים, תמיכה בזיכרון דו-ערוצי בנפח כולל של עד 64 גיגה-בייט וכמובן CrossFireX ו-SLI לשילוב .

כמו בכל השקת מעבד חזק של , גם כאן רצוי מאוד שלא להסתמך על מבחני ביצועים תלויים או כאלה שהם בגדר שמועה בלבד. עם חודשיים בלבד של המתנה, אנחנו ממתינים לראות כיצד תגרום לגלגלי השיניים לזוז שוב בעולם המעבדים השולחניים.

על פי שמועות, מחירו המשוער של מעבד 8 הליבות החדש צפוי להיות 300 דולר כדי להביא תחרות אמיתית ולגנוב לקוחות לצד הכחול. אם זה יהיה המצב, וביצועים יהיו כאלה של מעבדי 6 או 8 ליבות של בישומים מסויימים, מדובר בצעד מבורך לצרכנות נוחה יותר ונטולת מונופול.

זו תזכורת לקוראים שלנו להתעדכן בעוד אנו נביא לכם סיקורים חיים וישירים מתערוכת CES בלאס וגאס בין ה-5 ל-8 בינואר. שווה להשאר מעודכנים!


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר