הדממה לשוק הביניים: הכירו את ה-GTX 1050 Ti KalmX

חברת Palit הופכת את כרטיס המיינסטרים התחרותי של לחרישי לגמרי

היתרון המשמעותי של כרטיסי עיבוד יעילים וחסכוניים מאוד הוא לא רק בכך שלרוב ניתן לגרום להם לעבוד בקלות רבה, ללא צורך בחיבור חיצוני ייעודי מספק הכח שמגדיל את בלאגן סידור הכבלים הכולל במארז – אלא גם בכך שניתן להפוך אותם לדגמים פאסיביים לגמרי בקלות יחסית, ומבלי שהקירור יתפח למימדים מוגזמים.

כל זה הוא תיאור כמעט מושלם עבור המוצר החדש של חברת Palit הטאיוואנית, שמקבל את השם GeForce GTX 1050 Ti KalmX ומציע גירסה שקטה, בינונית וסבירה של הדגם הפופולרי העדכני.

עוד דגם מעניין של היצרנית הגדולה

הכרטיס החדש הוא לא הראשון בסדרת ה-KalmX, אשר החלה את דרכה עם גירסאות פאסיביות ל-GeForce GTX 750 ול-GeForce GTX 750 Ti  אי שם בעבר – אם כי כידוע אין כאן כמעט שום מקום להשוואה, היות וה-GTX 1050 Ti החדש מציע שהם כפולים ואף יותר מכך בהשוואה לדגמי העבר הללו, כל זאת במעטפת תרמית דומה או אפילו זהה, שהופכת את שוק הביניים לתחרותי ורלוונטי יותר מאי פעם.

היורש הישיר לדגמים הפאסיביים הראשונים אי פעם של Palit

הדגם החדש מתבסס על גוף בעל בסיס מגע לליבה הגראפית שעשוי נחושת, בתוספת צמד צינורות הולכת חום בציפוי ניקל וסנפירי פיזור חום שמצופים גם הם בניקל. התוצאה הסופית היא כרטיס מסך שתופס צמד חריצים (slots) במארז, שוקל כ-470 גרם ומהווה את דגם ה-GTX 1050 Ti הפאסיבי הראשון בשוק, לפחות על פי טענתה של Palit עצמה. הכרטיס גם לא דורש ולא כולל חיבור 6Pin מספק הכח לאספקה חיצונית.

לא ה-GTX 1050 Ti העוצמתי ביותר שיש, אבל כן השקט ביותר

ליבת ה-GP107 ב-GTX 1050 KalmX תפעל בתדרי העבודה הסטנדרטיים אותם הגדירה עבורו, עם 1,291MHz כבסיס ו-1,392MHz במצב טורבו מירבי. ה- הגראפי של הדגם בנפח 4GB יפעל גם הוא בתדר אפקטיבי סטנדרטי של 7GHz, כאשר באופן כללי ברור כי מדובר כאן במוצר שמיועד לאלו שמעוניינים בשקט לפני הכל, ולא בביצועים המירביים שניתן להפיק מהליבה הנתונה.

הוא שוקל לא מעט בכלל, אבל לפחות מציע מימדים שאמורים להתאים כמעט לכל מארז בסביבה                    מקור התמונה: tomshardware.com

הכרטיס הגראפי יכלול מערך יציאות משולש, עם Dual-Link DVI אחד לטובת תמיכה באמצעי תצוגה וותיקים, HDMI 2.0 אחד בגודל מלא שתומך בתצוגה 4K, וגם 1.4 אחד שתומך אף הוא ב-Ultra HD.

החדשות הטובות הן שלצד תדרי העבודה הסטנדרטיים גם המחיר עתיד להיות קרוב לזה הסטנדרטי, כשהמוצר ינחת על מדפי החנויות בחודשים הקרובים – כ-150 דולר, שמהווים מבחינתנו תוספת הגיונית עבור כל מי שמעוניינים להרכיב מערכת גיימינג קל קומפקטית וגם שקטה במיוחד. נותר רק לקוות שה-KalmX לא יתגלה כבעל בעיית 'Coil Whine' הידועה לשמצה.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Amiram Haneman
אורח

יותר כמו low-end

Semion Nemirovsky
אורח

אשכרה. הדרך היחידה לשים קירור פסיבי על כזה כרטיס היא להגביל את המהירות שלו.

daniel789
משתמש

ירד החום משחקים בקקה

Gery Gorenshtein
משתמש
ציטוט של אורח Amiram Haneman

יותר כמו low-end

לא בדיוק, הכרטיס low end שאתה מתכוון הוא 1050 ולא 1050Ti, ככה או ככה שניהם נחשבים בקטגורית Entry Level שזאת אומרת שהם אחלה כרטיסי מסך לשנה אחת בלבד ב1080p.

Entry-level GeForce GTX 1050
GeForce GTX 1050 Ti
Mid-range GeForce GTX 1060
High-end GeForce GTX 1070
GeForce GTX 1080
Enthusiast NVIDIA Titan X
Shimon Bitton
אורח

זאת לא חוכמה לשים רדיאטור של רכב על כרטיס כזה 😛

ClassMulder
משתמש

לי מפריע נושא האבק.. במערכות כאלה מצטבר הרבה אבק ומהר. ואגב, עדיין רצוי לאוורר אותן עם מאווררי מארז איטיים

wpDiscuz