הדוגמן: הכירו את כרטיס ה-GeForce GTX 1070 הדק ביותר

אז מה יותר חשוב בכרטיס גראפי קומפקטי, האורך או הרוחב שלו? כעת תוכלו להחליט על סוגיה זו

אחד האתגרים המרכזיים בעת מלאכת הרכבה של מערכת קומפקטית שתתאים גם לגיימינג היא במציאת כרטיס גראפי קטן מימדים שמתאים למארז הנבחר – אם כי נראה שהמשימה הפכה לנוחה יותר מאז שהתקדמנו לדור ה-14 וה-16 ננומטר הנוכחי, שבו הליבות הן קטנות, יעילות וחסכוניות יותר באופן יחסי, והפוטנציאל ליצור יחידות עיבוד שיהיו גם עוצמתיות וגם זעירות צומח במהירות.

כעת, אחרי שכבר קיבלנו כמה דגמים של כרטיס ה- הפופולרי שהציעו אורך של פחות מ-20 סנטימטרים בתוספת לעובי כפול (כלומר תופס שני מקומות, slots, סטנדרטיים במארז), בחברת GALAX מחליטים לשדרג את ההיצע עם דגם חדש שעונה לשם המחייב Katana, ומציע אורך סביר (פחות מ-27 סנטימטרים) לצד עובי מינימלי של מקום אחד בודד, פחות מ-19 מילימטרים, במארז – לטובת אכלוס אפקטיבי במארזי Mini-ITX נמוכים במיוחד.

מותק, הכרטיס עשה דיאטה

הכרטיס החדש, שישווק הן תחת המותג GALAX והן תחת תת המותג KFA2 (שניהם שייכים לחברת Palit) בגירסאות אשר יהיו זהות באופן מעשי, מציע ייעודי מותאם שמבוסס על מאוורר בודד, גוף מנחושת, תא אידוי (Vapor Chamber) וגם חריצי איוורור מעל לרכיבי בקרי ההספק של הכרטיס – כל זאת תוך שהוא מספק תדרי עבודה של 1,518MHz כבסיס ו-1,708MHz כתדר טורבו מירבי, עם דרישה למחבר 8PIN בודד לשם אספקת האנרגיה הנדרשת, בנוסף למה שמתקבל מחריץ ה-PCI-Express עצמו. יש גם 8 ג'יגה-בייט של במהירות אפקטיבית של 8,000MT/s, כמקובל בכרטיסי GTX 1070.

RazorX שיצטרף להוכיח יכולות מתקדמות מאוד על מנת להיפטר באפקטיביות מהחום הפוטנציאלי שעשויה ליצור ליבת ה-GP104 שבפנים

כרטיס המסך כולל מבחר קטן מהרגיל, אך עדיין מספק למדי, של יציאות – עם DVI-D לטובת תמיכה לאחור באמצעי תצוגה וותיקים יותר, HDMI 2.0b אחד בגודל מלא וגם 1.4 אחד בגודל מלא, שניהם עם תמיכה בתצוגת 4K.

עיצוב מעניין, אבל זה כנראה לא מה שיגרום לכם לשקול (או לא לשקול) רכישה שלו

ה-Katana "זכה" בהודעה מודפסת על החיפוי העליון שלו שמזהירה כי הטמפרטורות על פני השטח עשויות להיות חמות בצורה משמעותית למגע בעת עבודתו של הכרטיס, ולא בכדי – אין ספק שהבחירה להציע קירור זעיר ומינימלי תגביל את פוטנציאל ההמהרה וגם את זמן העבודה בתדרי טורבו של המוצר שכולל מעטפת תרמית של 150 וואט, אך בסופו של דבר עדיין מדובר בפתרון שידע לספק ביצועים כמעט חסרי תקדים במערכות קטנות ואקזוטיות, על אחת כמה וכמה עם פוזלים לכיוון יצירת מערך SLI כפול, שהופכת לפתע לאופציה הגיונית (גם לפי התמונה המוצעת באתר הרשמי) גם במארזים בהם קיים מעט מאוד מקום עבור כרטיסי הרחבה.

מערך מתקדם במארז Mini-ITX? אפשר להתחיל לשקול את זה

טרם ידוע לנו כמה יעלה המוצר הבלתי רגיל הזה, אך אנחנו מחזיקים אצבעות לתג מחיר שיהיה זהה לזה המומלץ בידי ולא גבוה יותר, ובכך רלוונטי לכמה שיותר צרכנים שחולמים על מערכת הגיימינג הבאה שלהם. מה דעתכם? ספרו לנו בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Norel Farjoon
אורח

תלוי מה הכוונה ב"חשוב" ולאן הכרטיס אמור להתאים

OvO
משתמש

כרטיס מגניב.

מעניין עד כמה יהיה אפקטיבי הקירור, וכיצד הוא יתפקד.

bagetrek
משתמש

מזכיר לי את התקופה היפה עם סידרת 8800 למניהם היו כרטיסים חתיכים :D

smootskin
משתמש

הכרטיס הרציני הראשון שלי 8800GTS, עדיין קרוב לליבי 🙁

bjnhv
משתמש

יש לי עדיין מחשב בסלון עם 8800GTS.
פועל כמו צעיר.
מריץ על 100FPS משחקים יחסית חדשים!!!

(דוטא 2) 😀

דניאל טיגר
משתמש

מעניין בכמה יגדלו הטמפרטורות…

smootskin
משתמש

אני קניתי את ה GTX1060 המקוצר (מאוור אחד), כמובן בשביל שיתאים למארז.
עובד בובה

ClassMulder
משתמש

יהיה צורך במאוורר אימתני או שניים – בעיקר אם רוצים תצורת SLI..

wpDiscuz