הבחנה גבוהה – מהטלוויזיה למחשב

2 תגובות

הכרטיס מכיל מיקרו-בקר מתוצרת חברת NXP מבית Philips, חברה הקיימת למעלה מ-50 שנה ומתמחה במתן פתרונות בתחום המדיה לטלפונים ניידים, מחשבים ומגוון רחב של מוצרים אלקטרונים נוספים.
הבקר מכיל שני מפענחי וידיאו איכותיים המפענחים שידור אנלוגי או דיגיטלי בכל צורות השידור (PAL/NTSC/SECAM) וכמו כן קליטה של שידורי רדיו, כאשר מחברים את האנטנה המצורפת לכרטיס.

בנוסף, הבקר מכיל פילטר משולב 3D המפיק תמונה חדה ונקייה מרעשים כאשר הוא עושה השוואה בין מספר פריימים שונים ובכך הוא יודע להפיק את הצבע הנכון והמדויק בכל תמונה. כמו כן, הבקר מסוגל לקודד ישירות לפורמט MPEG 1/2/4 כאשר במצב של MPEG 4 נדרש שיהיה מותקן על המחשב DivX – סביר להניח שבעת הקלטה ישירות לפורמט זה, הכרטיס משמש להאצה בלבד, ולא מבצע את עבודת הקידוד במלואה. בכל זאת, תכונה זו מאפשרת הקלטה חלקה של תוכניות טלוויזיה כאשר הכרטיס מבצע את רוב העבודה ובכך מפנה את המעבד לבצע פעולות אחרות בזמן שאתם מקליטים את התוכנית האהובה עליכם.
בסמוך לבקר, ניתן לראות שבב זיכרון 400 בנפח של 256MB של חברת Zentel, אשר נועד לשמש הן כבאפר והן לשמירת מועדי הקלטה (כאשר המחשב מכובה).

חיבורים

בקצהו העליון של הכרטיס ניתן להבחין בשני חיבורים לבנים, אשר נועדו לחיבור הכרטיס למתג ההפעלה של המחשב.
חיבור אחד לפינים על לוח האם האחראים להפעלת המחשב וחיבור שני ישירות למתג עצמו, כך שהכרטיס משמש כמעין גשר בין השניים.
באמצעות התוכנה המסופקת, ניתן לתכנן הקלטה של תוכנית מסוימת ובמידה והמחשב יהיה כבוי באותה עת – הכרטיס יוכל להפעילו באופן עצמאי כמה דקות לפני תחילת התוכנית (על ידי סגירת מעגל פשוט) וההקלטה תחל עם עליית מערכת ההפעלה. זוהי תכונה שימושית מאוד עבור מי שאינו נוהג להשאיר את המחשב דולק באופן קבוע, וגם כמנגון הגנה מפני בעיות בלתי צפויות כגון הפסקת חשמל.

בגב הכרטיס מצויה מדבקה צהובה המציינת שיש לנתק את כבל החשמל למשך 10 שניות במידה והמחשב אתחולים ללא הפסקה, אך במהלך כל הבדיקות שלנו לא נתקלנו בבעיה שכזו.

על גבי הפאנל האחורי של הכרטיס ניתן למצוא מגוון כניסות וחיבורים: 

  • שני חיבורי RF לאנטנה (כך שניתן לצפות בערוץ אחד תוך כדי הקלטה של ערוץ אחר)
  • חיבור PL לאנטנת רדיו באמצעות מתאם המסופק באריזה
  • חיבור עבור ה-A/V Cable, כבל בודד המכיל בתוכו מספר חיבורים: Composite, החיבור בעל האיכות הירודה ביותר, S-Video המספק איכות גבוהה יותר וכן חיבור Component, המאפשר את איכות ההקלטה הגבוהה ביותר והוא היחיד המאפשר צפייה בתכני HD באמצעות ה-VideoMate E900F.
  • חיבור לעינית ה-IR לקליטת אותות השלט.

1
2

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר