האם מיקרוסופט מחסלת בעדינות את חלונות 10 לסמארטפונים?

מספר מינימלי של מכשירים חכמים יקבלו את העדכון האחרון של מערכת ההפעלה, במה שנראה כמו עוד מסמר בארון הקבורה של המיזם המתקשה

עדכון ה-Creators Update אמור להוות את נקודת השיא עבור מערכת החלונות 10, עם מגוון תוספות שיהפכו אותה למיוחדת ומודרנית יותר מכל קודמותיה – אבל בעוד שבתחום המחשבים האישיים כל מחשב שמריץ את 10 יוכל להפעיל גם את העדכון יחד עם רובם המוחלט של היישומים החדשים בו, בעולם המובייל ניתן יהיה לספור על שתי ידיים (ועוד כף רגל אחת) בלבד את מספר המכשירים שיזכו להנות מעדכוניה, וזה גורם לפרץ עדכני של שמועות ותהיות אודות עתידה של המערכת שנולדה לה רק לפני כשנה וחצי.

במסגרת הרשימה המצומצמת שפורסמה בבלוג הרשמי של מיקרוסופט קל לשים לב להיעדרותם של מספר שמות בולטים, כולל מכשירים מבית נוקיה/מיקרוסופט עצמה ומכשירים אשר קיבלו הזדמנות להשתתף במבחני הבטא עבור העדכון החדש בעבר. הרשימה עשויה להתעדכן בעתיד, באופן טבעי, אך נכון לעכשיו אלה הן התוכניות של ענקית התוכנה, ורבים תוהים האם בשילוב העובדה הפשוטה שאין כמעט שום מכשירי חלונות 10 מובייל חדשים שנמצאים בתכנון, מדובר בעוד צעד בדרך למותה הבלתי נמנע של המערכת, שבדומה ל- Phone 7 ו- Phone 8 פשוט תפסיק לקבל עדכונים באופן הדרגתי, תפסיק לקבל תמיכה מצד מפתחי היישומים ו"תתקע" בעבר עם צרכנים שלא יהיו להם יותר מדי בחירות אלא להחליף מכשיר.

מותק, הרשימה הצטמצמה – וכוללת כעת רק שישה מכשירי Lumia, לצד כמה וכמה דגמים אשר בלעדיים לשווקים ספציפיים

שמועות אודות מותה האפשרי של גירסת המובייל המותאמת לשבבי ה-Snapdragon בארכיטקטורת ה- מבית חברת קוואלקום הופיעו כבר במעמד ההכרזה של מיקרוסופט עבור גירסה חדשה ומיוחדת שמותאמת ל- 835 (ולשבבי עתיד מובילים אחרים של החברה) עם יכולת להריץ יישומי 32 ביט קלאסיים של חלונות על ידי אמולציה במכונה וירטואלית, וגם כעת נראה שיש סבירות טובה לכך שהגירסה הזו, בעלת היכולות והפונקציונליות המורחבת, שאמורה להוליד דגמים ראשונים בסוף השנה, היא המועמדת המרכזית לנסות ולתפוס את החלל שיווצר, אם יווצר – כאשר אופציה אחרת אותה לא ניתן לפסול על הסף היא שימוש במעבדי עתידיים אולטרה חסכוניים להענקת חוויית אמיתית ומלאה בדגמים שנכנסים לכיס.

10 מובייל נשמעת כמו דרך ללא מוצא עבור , ואנחנו תוהים מה צריך לקרות כדי שהמצב ישתנה

האפשרות השלישית המתבקשת היא נסיגה מלאה מעולם המובייל, כמובן, ומעבר להתמקדות בשוק הטאבלטים הקומפקטיים שדווקא מספק לא מעט נחת לחלונות 10 ולמיקרוסופט בשנים האחרונות.

מתוך הנוכחות האפסית של מערכות ההפעלה הניידות של בשוק הסמארטפונים, לחלונות 10 יש חלק שקטן מ-25 אחוזים כיום, ונראה שהוא לא יגדל יתר על המידה בעתיד הקרוב

אנחנו לא יודעים מה עומד מאחורי ההחלטות האחרונות של מיקרוסופט, כולל זו הנוכחית לצמצום התמיכה, אך ברור לגמרי שנדרש שינוי יסודי כלשהו בנוגע לגישה שלה בשוק החכם והאולטרה נייד – עם פחות מחצי אחוז מכלל שוק הסמארטפונים עבור 10 מובייל (ופחות מאחוז אחד עבור כל המערכות הניידות של מיקרוסופט) וללא שום תוכניות ברורות מעבר לאופק, לא נותרה ברירה אלא להכריז גם על הגלגול הנוכחי של המערכת ככשלון חרוץ, שיהיה זקוק למהפך חומרתי, תוכנתי או משולב של שניהם על מנת שיהיה כאן צ'אנס לחזור למירוץ, ואנחנו בהחלט מקווים שזה יקרה בסופו של דבר, כי לא ממש היינו רוצים להתרגל לשוק שבו קיימות אך ורק שתי אפשרויות בחירה.

סמארטפון ממשפת ה-Surface נמצא בפיתוח, לפי שלל דיווחים שונים, אך איזו הוא יריץ – את זו הניידת שנמחקה מהשוק כמעט לגמרי או את זו הנייחת שהצליחה ליצור לעצמה בסיס משתמשים של יותר מ-500 מיליון?
שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
11oooooo0
משתמש

כתוב טוב וברור , רק אנדרואיד לקנות בסלולר
חבל על הזמן עם כל המערכות האחרות

Yarden Ben Ari
אורח

מייקרוסופט, בצעד כושל, למרות הפידבקים, מתעקשת על עיצוב הMETRO כאילו מדובר בתורה. זו הסיבה העיקרית לכשלון שלה במובייל. אנשים רוצים אייקונים רגילים כמו בוינדוס (וכמו באנדרויד).

moog
משתמש

שטויות
אנשים קנו את המערכת הזאת רק בגלל הממשק היחודיות והיופי
וזנחו אותה רק בגלל חוסר אפליקציות וחוסר השקעה מצד מיקרוסופט (בנוסף שנה וחצי לא הוציאו טלפון)
נקודה

Shay0600
משתמש

המערכת למובייל ממשיכה להתעדכן.

wpDiscuz