גוגל: תשכחו מכרומבוקים והיכונו לסמארטפון ה-Pixel החדש, רק אל תצפו שיהיה זול יותר

חברת הענק לא מתכננת ליצור עוד מחשבים תחת המותג העולה שלה, אבל בהחלט מכינה דור המשך למכשיר הדגל החכם

קו מוצרי ה-Pixel מבית הוא אחד מהמגוונים ביותר שהזדמן לנו לפגוש בו בשוק – כזה שהחל את דרכו בתור נייד Chrome OS מתקדם ויוקרתי במיוחד שסייע לשנות במעט את תפיסתה של מערכת ההפעלה המקוונת ככזו שמיועדת אך ורק למוצרים הזולים ביותר שאפשר לדמיין, התרחב למעין היברידי שרמז להערכת רבים לכוונות לשלב את מערכות האנדרואיד והכרום ליחידה אחת בעתיד, ובסוף השנה שעברה הפך גם ליורש היוקרתי והיקר של מכשירי הנקסוס בתחום הסמארטפונים.

אחרי כל המסע המוזר הזה, נראה כי השאלה 'מה הלאה?' היא מתבקשת, וזה בדיוק מה שנשאלו נציגי במספר הזדמנויות שונות לאחרונה, כאשר התשובות שקיבלנו מסייעות לנו לבנות תמונת מצב ברורה קצת יותר עבור שאיפות העתיד של חברת הטכנולוגיה הרבגונית.

ה- בגירסת הכרומבוק שלו מעולם לא תוכנן להיות מכשיר עם הצלחה מסחרית המונית, אך מסתמן שגם ביחס לציפיות הצנועות יחסית ביצועיו לא מצדיקים יורש, כרגע

כשנשאל אודות עתיד הכרומבוקים האישיים מבית , הצהיר סגן נשיא חטיבת החומרה של החברה ריק אוסטרלו כי לחברה אין תוכניות כאלו נכון לעכשיו – מה שהפך במהרה לחדשות על "מותו של הכרומבוק" והביא להפצתו של ציוץ ובו הבהרה כי אין מדובר כאן למעשה בהצהרה על חיסולו של המותג, אלא במעין אי-הצהרה: לחברה אין כרגע תוכניות מוגדרות להשיק ניידי חדשים כלשהם תחת המותג הזה, אם כי הם לא פוסלים את האופציה הזו לעתיד (כנראה בנקודה בה ירצו לקדם שינוי גישה נוסף כלשהו עבור המערכת המתפתחת).

תוהים אודות מכשיר ה- C הבלתי רגיל? גם ממשיך דרכו לא  ממש נראה באופק

ומה בנוגע לסמארטפונים תחת המותג? אותו אוסטרלו נשאל אודות העניין בהזדמנות נפרדת, ובה הצהיר בצורה חד משמעית הרבה יותר על כך שאנחנו בהחלט נקבל מכשירי Pixel חדשים עבור הכיס שלנו בשנת 2017, בהתאם ל'קצב' רענון שנתי שנהוג אצל רוב השחקניות בתחום הזה. לא קיבלנו פרטים טכניים נוספים, אך יהיה סביר בהחלט להניח שהדגם או הדגמים המעודכנים יגיעו במהלך הרבעון האחרון של השנה, כמו מכשירי השנה שעברה, עם עיבוד משופר, חיישן משופר, יותר זכרון דינאמי, יותר נפח וכמובן גם גירסה מעודכנת של מערכת האנדרואיד. לכאורה.

יגיע עם מערכת Oreo ומערך מצלמות כפול לתמיכה במיזם המציאות הרבודה של גוגל? בינתיים הכל זה רק ניחושים

עם זאת, במידה וציפיתם וקיוויתם למכשירי חדשים שיהיו גם זולים יותר מאלו שהכרנו, מוטב שתכינו את עצמכם לאכזבה כבר מעכשיו – משום שאוסטרלו גם הבהיר כי מותג ה- בעולם הסמארטפונים ימשיך להתמקד בקטגוריית הפרימיום, ללא שום מילת תקווה המתייחסת לאותן שמועות על דגמים עממיים יותר. אם להתבסס על המגמה הכללית שנרשמת בחודשים הראשונים של 2017, לא נופתע לראות את דור ה- 2 עולה אפילו יותר מקודמו, למעשה, אבל היי – לפחות אין לנו יותר אשליות בנושא הזה.

הדיווחים אודות מכשיר חכם מוזל מבית ממשיכים להסתובב ברשת גם עכשיו, כשהטענה העדכנית היא שהמוצר פשוט לא יקבל את מיתוג ה- אלא אחר

עתה, התקווה המרכזית שלנו מתרכזת בכך שבגוגל יגדילו וירחיבו את מאמצי השיווק של מכשירי הסמארטפון שלהם, כך שאולי מתישהו בהמשך נוכל להשיג אותם בתג מחיר קצת יותר שפוי – בהשוואה ל-4,400 ש"ח ויותר שעבורם הם מוצעים בחנויות בארץ, במסגרת ייבוא פרטי, היום.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר