גוגל תרכוש את HTC ותהפוך ליצרנית סמארטפונים אמיתית?

דיווחים עדכניים מעידים כי שיתוף הפעולה המוצלח בין שתי החברות במסגרת מכשירי ה- עשוי להוליד עסקת רכישה שתהיה חיובית עבור שני הצדדים

כבר סיפרנו לכם על כך שהקשיים הבלתי פוסקים של HTC הטאיוואנית מביאים אותה לשקול פתרונות כלכליים מרחיקי לכת, אך כעת נראה כי יש לנו לראשונה מועמדת קונקרטית ראשונה לביצוע עסקת הרכישה הזו: גוגל בכבודה ובעצמה.

שיתוף פעולה בין HTC לגוגל החלו עוד בימים הראשונים של מערכת האנדרואיד, כשזו הייתה בחיתוליה ונדרשה להתמודד עם Mobile ו-Symbian המבוססות. בחרה להצטרף למאמצים על ענקית הטכנולוגיה ואכן הצליחה להפוך ליצרנית מכשירי האנדרואיד הבולטת והפופולרית ביותר בשוק בתחילת העשור – אם כי מאז ועד היום נראה כי המגמה בה היא צועדת היא בעיקר כלפי מטה.

האם בקרוב כל מכשיריה החכמים של יהיו מייצור של HTC?

שיתוף הפעולה בין שתי החברות ביצע קאמבק שקט בשנה שעברה, כשגוגל בחרה לשכור את שירותיה של HTC בתור יצרנית מכשירים חכמים בכדי ליצור את הסמארטפונים הראשונים אשר נושאים את שמה בצורה רשמית – דגמי ה-Pixel הייחודיים, שעתידים לקבל יורשים במהלך החודש הבא אשר ככל הנראה יהפכו גם הם מרעיון למוצר ממשי בעזרתה של היצרנית המתקשה מטאיוואן (אם כי ישנן שמועות על כך שהפעם זוהי דווקא שקיבלה את המשימה).

עתידה של חטיבת ה-VR עדיין לא ברור – אך נראה כי האפשרות להפוך אותה לחברה נפרדת ועצמאית היא האפשרות המובילה

עסקה זו עשויה לכלול את חטיבת ייצור הסמארטפונים של HTC בלבד, כאשר החטיבת האחראית על פיתוח מוצרי מציאות מדומה תהפוך לחברה עצמאית, או אולי את שתיהן יחד – כשהשאלה המרכזית היא ככל הנראה מה יעלה בגורלו של המותג HTC עצמו במסגרת מהלך שכזה. עשויה להעניק לחברה המשך פעולה עצמאי, באופן יחסי, כפי שעשתה בעבר עם , אך בהתחשב בכך שאותו נסיון קודם לא רושם חיובי במיוחד יתכן שבחברה יעדיפו להרחיב את קו מוצרי ה- הנושא את שמה, ולזנוח את המותג הוותיק שהתדרדר.

יתכן שמהלך רכישה ידרבן את להציע יותר מצמד משלה בכל שנה – מה שללא ספק יקרוץ לאלו שהתלהבו מה- Phone המקורי

יהיה מה שיהיה, אין ספק כי מדובר בפוטנציאל לשינוי מרענן וחיוני – בהשוואה למגמה הנוכחית שאנחנו רואים עכשיו, שבמסגרתה היקף ומגוון המוצרים של דועך עוד ועוד בכל פעם מחדש, יד ביד עם נתח השוק וההכנסות שלה.


שיתוף

הגב