גוגל תנסה להגן על משתמשי האנדרואיד עם Play Protect

סורק נוזקות מובנה בחנות ה- יסייע לצמצום הבלאגן האבטחתי בפלטפורמת המובייל הגדולה ביותר?

אחד האתגרים המרכזיים ביותר בעולם הדיגיטלי המקוון כיום, ובין היתר בעולמה של מערכת האנדרואיד המגה-פופולרית, הוא הצורך להגן על המשתמשים מכל הסוגים, מכל הרקעים ומכל רמות הידע וההבנה מפני נוזקות שונות ומשונות שעשויות לרגל אחריהם, להאט את פעולת המכשיר שלהם, להפוך אותו לכלי עבור מתקפות סייבר או פשוט לפגוע בו ולהשבית את פעולתו. בגוגל מקווים כעת שמערך יכולות חדש שמקבל את השם Play Protect יוכל לעשות קצת סדר בבלאגן הבלתי מבוטל שקיים בפלטפורמה שלהם.

Google Play Protect הוא משהו שיהיה זמין לכל מי שבמכשירם מותקנת פלטפורמת Play Services בגירסה 11 (שהושקה רשמית בחודש שעבר), ומאגד בתוכו את היכולת לסרוק את האפליקציות השונות בחנות ה- ובמכשיר האישי שלכם, היכולת לקבל מיקום, למצוא ואף לנעול ולמחוק מרחוק מכשיר שאבד או נגנב, והיכולת לקבל התראות בולטות מפני אתרים בעלי תכנים שמהווים סיכון אבטחתי.

יש לנוזקות סיבה לחשוש?

תוספת ללשונית האבטחה בתפריט האפשרויות שבמכשיר האנדרואיד שלכם תספק מידע אודות האפליקציות שקיימות אצלכם לאחר שפעילותן נבחנה באופן אוטומטי וללא צורך להתערבות כלשהי, כאשר לשונית דומה בחנות ה-Play Store תחל לפעול בהדרגה ותספק מידע דומה אודות האפליקציות השונות שאתם שוקלים להוריד ולהתקין – על מנת לתת לכם קצת יותר שקט נפשי לפני שאתם את הפעולה.

ודאו שהיישומים במכשיר שלכם מעודכנים וגם אתם אמורים לראות את האפשרות הזו מתווספת למכשיר שלכם, ובהמשך גם לחנות המקוונת של שפועלת אצלכם

מנגנון שסורק את אינספור היישומים בחנות המקוונת של ואת אלו שמותקנים אצלכם במכשיר הוא אינו משהו חדש לגמרי באנדרואיד, אך במסגרת המעבר למערך ה-Google Play Protect הבדיקות הללו אמורות להפוך למקיפות ומתקדמות משמעותית, עם הצהרה של על כך שעשרות מיליארדי יישומים שונים נסרקים ונבחנים מדי יום על מנת להגדיל את הסיכויים להיווצרותן של "מגיפות" נוזקה שידביקו מספר גדול של וטאבלטים בתוך זמן קצר.

נקווה שגוגל תצליח במשימה, לפחות במידה מסויימת – וגם נזכיר שכל המערך הזה לא יעבוד באותה אפקיטיביות על שיותקנו מחנויות צד ג' או מקבצי APK ייעודיים שהפעלתם מתוך המערכת שלכם, ועל כן מומלץ להיות זהירים עוד יותר בפעולות מהסוג הזה, ולוודא שאתם מבינים מה אתם מתקינים ומה אמינות המקור שלו.


שיתוף

הגב