גוגל מציגה: תמיכה תוכנתית מובטחת בסמארטפונים לשלוש שנים קדימה

האם הבשורה הגדולה ביותר של מכשירי ה- 2 היא בעצם קריאת תיגר על המתחרות בשוק האנדרואיד, אשר תכריח אותן לשפר את עדכוני האבטחה ועדכוני התוכנה שלהן?

הבשורה הטכנולוגית הבולטת ביותר במכשירי ה-Pixel 2 וה-Pixel 2 XL באירוע ההשקה עבורם הייתה יכולות הצילום החכמות והמתקדמות, שלוו בחותמת איכות מרשימה מאנשי האתר DxOMark – אך כעת נראה שיש במכשירים האלו עוד חידוש מעניין שלא ממש אוזכר בצורה פומבית, אך עשוי להיות התחלה של טרנד חיובי גם אצל השחקניות האחרות.

בזמן שרוב החברות מתחייבות לעדכון עבור גירסת אנדרואיד מרכזית אחת קדימה במכשיריהן, משתמשים חדי עין הבחינו כי החליטה להתחייב ללא פחות משלוש שנות תמיכה תוכנתית מלאה בדגמי ה- 2, כולל עדכוני האבטחה החודשיים ועדכונים של מערכת ההפעלה עצמה – מה שכנראה אומר שמכשירים אלו יזכו לקבל עדכון רשמי גם לגירסת האנדרואיד שכינויה יחל באות R (אחרי גירסאות ה-P וה-Q) בתחילת העשור הבא, אם להתבסס על סבב של עדכונים אחת לשנה אותו אנחנו רואים כיום.

ההבטחה המרשימה של – נקווה שהעדכונים יהיו גם תכופים ככל הניתן לכל אורך התקופה, ובכך יגרמו ליצרניות אחרות להתאמץ קצת יותר

שלוש שנות 'אחריות' לתוכנה מהווה שיפור משמעותי גם לעומת מכשירי ה-Pixel מהדור הראשון וממכשירי משפחת ה-, אשר קיבלו התחייבות לשנתיים של עדכונים אשר הייתה מרשימה אף היא ביחס להיצע בשוק – וכעת נראה שהמטרה היא תחרות ישירה מול התמיכה המפורסמת של , אשר נציגיה התבטאו בעבר וטענו כי הם רואים מחזורי חיים של כשלוש שנים בממוצע עבור דגמי האייפון השונים.

מצדיק את תוספת המחיר של ה-XL2?

גם אם המכשירים החדשים של גוגל לא ממש מעניינים אתכם, ניתן לקוות שהתוספת הזו תגרום גם לסמסונג, LG, Huawei ויצרניות בולטות נוספות להתחיל להתייחס לעדכוני תוכנה לטווחי זמן ארוכים יותר בתור משהו שהם חייבים לבצע בעצמם בכדי לשמור על תחרותיות – וזה בסופו של דבר יועיל לכולנו, בייחוד בעידן בו הרוב המוחלט של הצרכנים אינם טורחים לבצע התקנות ROM ייעודיות משלהם אלא פשוט מסתפקים במה שמוענק להם רשמית מהיצרנית של המכשיר האישי שלהם.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Adar Tzivion
משתמש

הלוואי שהיה גם המכשירים של החברות האחרות.

עמרי עמוס
מנהל

מה שחשוב זה לא רק התוקף לביצוע עדכונים אלא גם המהירות של שחרור העדכון.. כבר קרו מקרים שמכשיר כלשהו קיבל אומנם עדכון לגירסה החדשה – אבל רק אחרי איזה 8-10 חודשים מאז שהיא יצאה, וממש רגע לפני שכבר יצאה הגירסה הבאה אחריה. זה מגוחך לגמרי.

wpDiscuz