ב-Sega הסתבכו עם שחקני ה-PC

משחק הפלטפורמה הנוסטלגי והמוצלח Sonic Mania הגיעו אל המחשבים האישיים באיחור של שבועיים – כשעתה מתברר כי עיכוב זה לא נועד לליטושים אלא לתוספת של הגנת ה- המושמצת

הכותר החדש בכיכובו של הקיפוד הכחול המפורסם והזריז סוניק זכה להצלחה מאסיבית כשהושק לראשונה, לפני כשבועיים, עבור קונסולות ה-, ה-PlayStation 4 וה-Switch – גם מהמבקרים וגם מהשחקנים, תודות לחוויה נוסטלגית ללא פשרות וללא יומרות מיותרות שגרמה לנו לתחושת חזרה אל אמצע שנות התשעים, ואל הימים בהם משחקי Sonic היו הדבר הכי ממכר והכי פופולרי בסביבה. ואז, בעיכוב של כשבועיים, הגיע לה גירסת המחשבים האישיים של הכותר.

המפיצה Sega לא סיפקה הסבר רשמי לפשר הדחייה בהגעה אל פלטפורמת ה-, אך לאחר שהשקה זו הגיעה הסיבה המשוערת לכך הפכה בולטת לפתע: גירסת ה- של Sonic Mania כללה את הגנת הקבצים הקשוחה של חברת , שלא הייתה קיימת בגירסאות הקונסולה השונות (שבהן הפיראטיות אינה נפוצה באותה מידה, ואף אינה קיימת כלל בחלק מהמקרים).

'נדרש להתחבר לרשת ול- כדי להפעיל את המשחק' – המאפיין שהוסר אבל הספיק לעצבן את הצרכנים

כותרי רבים כוללים את ההגנה של Denuvo, אך לרוב הדבר אינו מתבטא (לפחות באופן רשמי) בדחיית מועד ההשקה רק לשם הוספה ובחינה של מנגנון זה – מה שהביא לגל תלונות גדול מהרגיל במקרה הזה, על אחת כמה וכמה משום שטעות בהגדרות הביאה לכך ש-Sonic Mania אף הושק עם הגנת קבצים שחייבה חיבור אל פלטפורמת ה- (ואל שרתי החברה) בכדי לפעול, גם במצבי משחק שאינם מקוונים. הבאג הזה ביישום תוקן במהירות וכעת המשחק אכן פועל גם ללא צורך בחיבור קבוע לרשת, אך נראה כי הנזק היחסי כבר נעשה, ואנחנו רואים פעם נוספת כעס רב בקרב חלק מהגיימרים על יחס אליהם בתור 'אזרחים סוג ב'.

המפתח של המשחק זוכה לשבחים מקיר לקיר – המפיצה הוותיקה שלו קצת פחות

Sonic Mania בכל זאת נהנה מקבלת פנים חיובית למדי מהמשתמשים, עם 73 אחוזים של ביקורות חיוביות ב-, אם כי סביר להניח שהנתון הזה עשוי היה להיות גבוה הרבה יותר אילולא החזית שאותה פתחה Sega, בכוונה או שלא ממש, מול אלו המתנגדים לשיטת הגנות הקבצים השונות. יוצרי המשחק כבר הצהירו כי הבחירה לשלב את בכותר לא הייתה שלהם, וכעת לפי השיח ברשת מסתמן שיש לא מעט משתמשים אשר משתוקקים לראות את קבוצות הפריצה השונות ברשת מתגברות על ההגנות של המשחק במהירות שיא ומפיצות אותו בצורה פיראטית וחופשית לכולם – רק על מנת להוכיח למפיצה שההחלטה לעכב את ההשקה לא סייעה לה במאומה.

הנוסטלגיה מנצח את הכעס על עיכוב ושימוש ב-, אך יתכן שהמילה האחרונה עדיין לא נאמרה כאן

מה דעתכם על Sonic Mania במחשבים האישיים? בואו לספר לנו.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
1stcowgirl
משתמש

PAKA PAKA.

אם אתם (כמו שאתם, איך שאתם, מי שאתם ממש עכשיו ברגע קריאת המילים הללו) הייתם הבעלים של המשחק הזה, הייתם פועלים אחרת?

ofir1727
משתמש

הייתי מגיב כמו החברה בדיוק, והייתי מוסיף לכל כותר מצליח את Denuvo בנוסף.

4Minute
משתמש

denuvo כבר מת מהרגע שהתחילו לפרוץ בכמויות משחקים, יש משחקים שפרצו אותם אפילו ביום-יומיים אחרי ההשקה. אני לא הייתי לוקח סיכון של כמה מליונים (או כמה שזה עולה) בשביל ראש שקט לכמה ימים

EGarchmorph
משתמש

כן, הייתי חוסך את הכסף על הגנה מיותרת. המשחק כבר פרוץ וזמין להורדה. הייתי משקיע את הכסף הזה בשביל לעשות משחק יותר איכותי.
Witcher FTW

Gimel
משתמש

ידעתי שזו הסיבה ברגע שהכריזו על העיקוב.

 

מי שרוצה לקנות את המשחק, קונה אותו. מי שלא רוצה, לא קונה.

ההגנה לא משנה כמעט כלום.

Eli236
משתמש

DENUVO = אני מוריד ברמת העיקרון אם אני רוצה לשחק.

Tnufa
משתמש

תעשיית המשחקים מסרבת להבין את מה שתעשיית המוזיקה הבינה מזמן.
אי אפשר להלחם בזה.

wpDiscuz