בקרוב: זכרונות מהירים לסמארטפונים וטאבלטים יוכלו להפוך לזולים יותר

מפתחת הבקרים הטאיוואנית למוצרי אחסון Phison מתכוננת למתקפה גם על שוק זכרונות ה-UFS הזעירים, בתמיכת ו-Huawei

נפחי הזכרונות המובנים בסמארטפונים צמחו במהירות מרשימה בשנתיים החולפות, וכעת כש-64 ג׳יגה-בייט מהווים מעין סטנדרט גם בשוק הגבוה וגם במכשירי הביניים וגם נפחי 128 ג׳יגה-בייט ו-256 ג׳יגה-בייט הם כבר לא בגדר פנטזיה – נראה כי יש סיבה טובה להתחיל לחשוב גם על האיכות ולא רק על הכמות, או במילים אחרות על המהירויות והביצועים של האחסון.

אם אתם נוהגים לעקוב אחר ההתפתחויות בתחום זה, סביר להניח שאת שמו של הפתרון אתם כבר מכירים – תקן ה-UFS, שמציע עורקי Full Duplex מהירים המעניקים ביצועים שמתחילים להתקרב לאלו של עולם כונני ה-, עם מהירויות רציפות שמגיעות למאות מגה-בייט בשנייה וביצועים של עשרות אלפי פעולות קריאה וכתיבה עבור קבצים קטנים אקראיים.

נפחים גדולים יותר וביצועים גדולים יותר – גם במכשירי ביניים החל מהשנה הבאה

כל שבבי השוק העליון וחלק גדול משבבי הביניים המודרניים כבר כוללים תמיכה ב-UFS, אך אימוצה של הטכנולוגיה בכל זאת היה מוגבל יחסית עד עתה, בין היתר משום שסמסונג נהנתה מבלעדיות כמעט מוחלטת באספקת מוצרים אלו – מה שעשוי להשתנות בעתיד הלא רחוק תודות לבקר UFS חדש מחברת Phison, אשר הותאם בהצלחה לשימוש על ידי מפתחות השבבים ו-Hisilicon (זרוע השבבים של Huawei).

"כמעט SSD" בתוך הסמארטפון שלכם

Phison תוכל להציע בקרוב מערכים מוכנים שמבוססים על בקר ה-PS8313 שלה ליצרניות המכשירים החכמים השונות, וזמינות זו תוכל, באופן מתבקש, להפוך את הטכנולוגיה לנפוצה וזמינה יותר מבעבר – על חשבונם של תקני ה-eMMC המזדקנים, שברוב המקרים מציעים מרשימים הרבה פחות, בייחוד בעבודה אקראית.

ה-PS8313 הוא בקר ה- השני של היצרנית, למעשה, אך הראשון שעשוי לזכות באימוץ רחב היקף אצל כמה מיצרניות הסמארטפונים הגדולות והמרכזיות ביותר

לא בטוח שהמוצר הזה יזעזע את השוק כולו, אך אנחנו כבר יודעים כי בעולמות טכנולוגיים כמו אלו כל תחרות היא תוספת מבורכת, ועל כן נקווה שגם במקרה הזה הצרכנים שבקצה יוכלו רק להרוויח מכל העניין.


שיתוף

הגב