אורח חיים דיגיטלי על פי מיקרוסופט

מיקרוסופט יוצאת היום בהכרזה רועשת על שיתוף פעולה חסר תקדים בין ספקים ויצרנים בארץ להעצמת חזון החיים הדיגיטלים, אה כן, וגם משיקה רשמית את Media Center.

למרות שמיקרוסופט השיקה את WMC כחלק בלתי נפרד ממערכת ההפעלה Vista (בגרסאות Home Premium ו-Ultimate), כבר בינואר השנה, אנו רואים היום עוד השקה רשמית ל-WMC בארץ.
ובכן, למראית עין זאת נראת השקה סטנדרטית לחלוטין של מערכת ההפעלה אבל בפועל הארוע נועד בכדי לתת דחיפה נוספת, והפעם מצידה של מיקרוסופט, לחזון הבית הדיגיטלי שתופס עוד ועוד תאוצה בשנים האחרונות.
 
מהיום כל תכני הבידור בסלון הביתי במערכת אחת, זה המוטו של מיקרוסופט ותריסר שותפים גדולים שלה לחזון הבית הדיגיטלי. קחו מערכת מחשב חזקה, התקינו בה את Vista ביחד עם WMC ותוכלו להנות מאינסוף אפשרויות עם כל סוגי המדיה הדיגיטלית שקיימת כיום. תוכלו להנות מתמונות, סרטים, אינטרנט, דיגיטלית ואפילו להעתיק את כל אוסף המוזיקה שלכם אל תוך המחשב הסלוני. יתרה מזאת, עשרות שותפי תוכן כגון Yes, Ynet, MSN, ONE וטובים אחרים ידאגו להזרים תוכן שוטף שיהיה נגיש רק ל-WMC.
בכדי לתת לתת מומנט יותר גדול להפצת חזון הבית הדיגיטלי ומערכת ה-WMC חברה , מלבד שותפי תוכן, גם עם שותפים בשוק הישראלי כמו איקאה, ניופאן, Dell, חיון ואינטל אשר כל אחת תרמה את החלק שלה.
כה רבים הם המאמצים עד שאיקאה, אשר הצהירה כי היא רוצה להכניס את העיצוב לטכנולוגיה, בנתה את "בית באיקאה", ביתן שנבנה במתחם איקאה אך ורק על מנת להציג והלעביר התנסות אישית במדיה סנטר.
ניופאן מצידם הציגו את מחשב ה-Acer Aspire IDEA אשר מגיע עם מאפיינים מתקדמים מאוד ובנוי להרצת ה-WMC כבר מהקופסה, ועושה את זה לא רע בכלל. הבעיה היא לא ברעיון אלא בביצוע, מחירו של התענוג הוא לא פחות מ-9,000 ש"ח, מחיר מפוקפק לכל הדעות אשר הופך את חזון מחויית הבית הדיגיטלי לכולם לחויית הבית הדיגיטלי לעשירים בלבד.
חיון מצידם לא נשארו חייבים והציגו מחשבי קונספט דומים, בעלי שם המותג צ'מפיון המקומי, אשר מחירם זול הרבה יותר אך עדיין עומד על 6,000 ש"ח.
אינטל המנסה לקדם את המעבדים והפלפורמות שלה ובייחוד את פלטפורמת ה-Viiv אשר מיועדת בדיוק לפלח שוק זה (עוד על הפלטפורמה), ממליצה שכל מערכת WMC תרוץ על פלטפורמת ה-Viiv.

Yes נכנסה לשיתוף פעולה מקיף עם , ופתחה ל-WMC את האפשרות ללוח השידורים (EPG) המלא ואת האפשרות לצפות בתכנים בלעדיים בפורטל המדיה סנטר. לנו לא היה ברור כל כך המהלך, שכן כבר כמה חודשים אנו רואים פרסומים מאוד אגרסיביים ל-Yes MAX, הממיר הדיגיטלי של Yes אשר, כפי שאנחנו רואים את זה, מתחרה ישיר למדיה סנטר של . ובכן, לא בדיוק מתחרה שכן המדיה סנטר הוא כלי הרבה יותר חזק ושימושי. לשאלתנו "האם שני המכשירים לא מתנגשים?" ענה רון אילון, מנכ"ל Yes: "המדיה סנטר מוסיף רמה נוספת לפתרונות שמוצעים לצרכן. עכשיו יש את הממיר הבסיסי, הממיר המקליט, ה-Yes MAX, שהוא רמה אחת מעל ומעל הכל קיים פתרון המדיה סנטר שמאפשר חוויות ואפשרויות נוספות".
 
משום מה HOT לא טרחו להגיע לארוע והשאירו את Yes לבד, לטענת מנויי HOT אמנם יוכלו לגשת ללוח השידורים גם הם אך באופן חלקי בלבד, שכן מרבית הערוצים הבלעדיים HOT יעדרו לעת עתה מה-EPG של ה-WMC.
כניסתה הבלעדית של Yes לעניין אולי מרמזת על הרצון העז שלה להכנס לשוק ה-VOD בארץ, שכרגע הוא נחלת מנויי HOT בלבד, וכנראה שמהלכים כדוגמת אלו הם הדבר היחיד שנותר ל-Yes לעשות כל עוד החוק בעניין ה-VOD לא ישתנה.
ולסיכום, שואלים אנחנו מה באמת קורה עם מערכת מדיה סנטר אמיתית שהושקה כבר לפני זמן רב ואין לה עדיין זכר בישראל בצורה רשמית, הלא היא קונסולת ה-Xbox המקורית וכעת ה-Xbox 360. לא ברור לנו מדוע מתעלמת בארץ בשיטתיות כה מופלאה מפלח שוק זה ומהמוצר עצמו, אך כל עוד לא נראה את ה-Xbox בארץ, חזון הבית הדיגיטלי ישאר נחלת עצמה.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Freak_Miky
אורח

VOD זה שטויות לעומת זה…

יורי
אורח

פשוט לא רציני -רק אנשים בלי ידע ירכשו
פריירים לא מתים רק מתחלפים
אך כמה זה נכון

אבל יש המון אנשים בלי מושג במחשבים וכסף
שיקנו את הבולשיט הזה

כל מחשב רגיל ועדיף AMDX2 יעשה עבודה טובה יותר
מדייה סנטר או לא

עד היום מתברר שכל הפליירים המקצועיים
לא באו ממקרוסופט ,ראו BSplayer Pro
ותנו עוד חודש שהיצרנים יתרגלו לוויסטה
+DX10

המחיר מופקע .

שלום
אורח

הם לא מחדשים דבר גימיק לעוד כסף ממכם
1. מה ההבדל בין לקבל את שידורי YES
דרך ממיר RGB או MAX YES באיכות לדבר הזה תשובה כלום .

2. המחשב +YES +אינטרנט +תוכנות רבות = באגים
מי יטפל באנשים המסכנים ?

3. יהיו הרבה חבלי לידה קשים למכשיר
בלימוד , באם אתם לא מבינים ועם כסף על תקפצו על זה .

4. אפשר לעשות זאת לבד בפחות כסף עם הדרכת אתרים .

אחד שאיכפת לו
אורח

תחרות זה טוב לצרכן
שתוף פעולה עם הרבה חברות שיזרמו תכניות ל מדיה סנטר זה טוב לצרכן עם השתוף פעולה גם יוזיל את המחיר וגם תהייה תמיכה של החברות וגם תחרות עם החברות יעשו קומבינה ויתאמו מחרים ויזלזלו בלקוח אז זה לא שווה כלום מי שכחם יצליח מי שלא ספו לפול תודה

חתול
אורח

מילה מהחתול – מה שהעילג מעלי ניסה לומר
שיתוף פעולה עם הרבה חברות, שיזרימו תוכן למדיה סנטר זה טוב לצרכן. השת"פ יוזיל עלויות ותהיה תמיכה טובה של החברות. לעומת זאת, התחרות בין החברות תיצור קומבינה. בסופו של דבר יווצר תיאום מחירים והזלזול בלקוח יחגוג. לכן כל זה שווה כקליפת השום. מי שכן יצליח ומי שלא – סופו ליפול. (תהרגו אותי לא הבנתי למה הוא התכוון במשפט האחרון) . . .

wpDiscuz