אפשר לשלב את 2 הזכרונות (RAM) האלו ביחד? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר לשלב את 2 הזכרונות (RAM) האלו ביחד?

RonM15

Recommended Posts

http://www.kingston.com/dataSheets/HX316C10F_8.pdf

http://www.gskill.com/en/product/f3-1600c11s-8gis

יש לי את הGSKILL, ואני יכול לקנות מחבר את הקינגסטון, האם אפשר לשלב ביניהם בלי לפגוע בביצועים על המחשב?

זה הלוח אם: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4971#ov

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח האם שלך (ה GA-H97M-D3H של GIgabyte) עובד עם זיכרון .

הזיכרון של Kingston (ה HX316C10F/8) הוא זיכרון העובד בתדר של 1600MHz, בתיזמונים של 10-10-10 ובמתח של 1.5V.

הזיכרון של G.Skill (ה F3-1600C11S-8GIS) הוא זיכרון העובד בתדר של 1600MHz, בתיזמונים של 11-11-11 ובמתח של 1.5V.

מבחינה טכנית לא אמורה להיות בעיה להפעיל את הזיכרונות האלו ביחד בלוח האם שלך, שכן שניהם זיכרונות העובדים במתח של 1.5V. במצב כזה כל הזיכרון יעבוד יעבוד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 11-11-11.

יש לציין כי תמיד קיימת האפשרות, אם כי בהסתברות נמוכה, של בעיית תאימות בין הזיכרון החדש והזיכרון הקיים או בין הזיכרון החדש ולוח האם. אין יותר מדיי מה לעשות בקשר לכך, מלבד לוודא שהביוס של לוח האם מעודכן (למקרה שאחד העידכונים משפר את התאימות עם הזיכרון), לבדוק מקרים זהים באינטרנט (אנשים שניסו להתקין בלוח אם זהה זיכרונות זהים) ואם אפשר - לבדוק את הזיכרון במחשב לפני הקנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח האם שלך (ה GA-H97M-D3H של GIgabyte) עובד עם זיכרון .

הזיכרון של Kingston (ה HX316C10F/8) הוא זיכרון העובד בתדר של 1600MHz, בתיזמונים של 10-10-10 ובמתח של 1.5V.

הזיכרון של G.Skill (ה F3-1600C11S-8GIS) הוא זיכרון העובד בתדר של 1600MHz, בתיזמונים של 11-11-11 ובמתח של 1.5V.

מבחינה טכנית לא אמורה להיות בעיה להפעיל את הזיכרונות האלו ביחד בלוח האם שלך, שכן שניהם זיכרונות העובדים במתח של 1.5V. במצב כזה כל הזיכרון יעבוד יעבוד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 11-11-11.

יש לציין כי תמיד קיימת האפשרות, אם כי בהסתברות נמוכה, של בעיית תאימות בין הזיכרון החדש והזיכרון הקיים או בין הזיכרון החדש ולוח האם. אין יותר מדיי מה לעשות בקשר לכך, מלבד לוודא שהביוס של לוח האם מעודכן (למקרה שאחד העידכונים משפר את התאימות עם הזיכרון), לבדוק מקרים זהים באינטרנט (אנשים שניסו להתקין בלוח אם זהה זיכרונות זהים) ואם אפשר - לבדוק את הזיכרון במחשב לפני הקנייה.

מה ההבדל בין CL11 ל CL10 , אני שוקל אולי לקנות CL9 , השאלה האם שווה לי השקעה בזכרונות חדשים שהם CL9 או שלא מרגישים בהבדל?.

ואם יש בעיית תאימות איך זה מתבטא? כי יש לי אפשרות להתקין את הזכרון אצלי לפני הקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא נהוג לצטט הודעה שנמצאת בדיוק מעל ההודעה שלך - זה סתם מאריך ומסרבל את הפורום.

2. הזיכרון הנוכחי שלך (ה F3-1600C11S-8GIS של G.Skill) הוא זיכרון העובד בתדר של 1600MHz, בתיזמונים של 11-11-11 ובמתח של 1.5V. לכן אתה צריך זיכרון שמסוגל לעבוד במתח של 1.5V. אם תקנה זיכרון שעובד בתדר של 1600MHz ותפעיל אותו במקביל לזיכרון הזה, הזיכרון בכל מקרה יעבוד בתיזמונים של 11-11-11, שכן אלו הם התיזמונים החופשיים ביותר (או ה"חלשים ביותר" אם תרצה) שיש לזיכרון העובד בתדר של 1600MHz. מעשית - אין ממש הבדל בביצועים, כך שחבל סתם להשקיע כסף בזיכרון בעל תיזמונים הדוקים יותר.

3. הערך CL מייצג את מספר מחזורי השעון (האמיתיים, לא האפקטיביים) הדרושים לזיכרון בכדי לבחור עמודה בזיכרון (ומעשית - לבחור את תא הזיכרון הספציפי). ככל שערך זה קטן יותר, כך ייקח פחות זמן לזיכרון להגיב, כלומר הזיכרון יהיה "מהיר" יותר. שוב - מעשית אין ממש הבדל מורגש בביצועים בין תיזמונים שונים או אפילו תדרים שונים (בד"כ 1333MHz לעומת 1600MHz) ברוב היישומים.

4. בעיות תאימות יכולות לבוא לביטוי ב-2 דרכים עיקריות:

א. המחשב יסרב לאתחל.

ב. הזיכרון ייצר שגיאות, דבר שיוביל לקריסות אקראיות ולמסכים כחולים. במקרה כזה מומלץ להריץ בדיקת +memtest86 לכמה שעות בכדי לראות האם הזיכרון מייצר שגיאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...