נשרף כרטיס המסך, צריך המלצה לחדש. - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נשרף כרטיס המסך, צריך המלצה לחדש.

Niv Caspi

Recommended Posts

היי לכולם,

לפני כמה ימים שיחקתי Dota ופשוט המחשב נכבה ולא יכל להידלק, הרחתי ריח שרוף מהמארז כשפתחתי אותו ובהתחלה ישר חשדתי בספק כוח או בלוח אם, אבל הספק עובד עם מחשב אחר, וכשהוצאתי את הכרטיס מסך והכנסתי אחר (זה שאני איתו עכשיו,סתם כרטיס ג'נרי) הכול פועל בסדר.

זה המחשב:

מעבד: i5 2500 3.3Ghz

לוח אם: Pa-65-UD3-B3

זיכרון: 8GB RAM

ספק כוח: 600W (לא זוכר איזה דגם בדיוק).

כרטיס מסך שנשרף: 570 gtx 1Gb

קודם כל, הכרטיס הנוכחי לא דורש חיבור ישיר מהספק כוח,ככה שיכול להיות שגם זה הלך,אבל אין לי ממש איך לדעת את זה עד שאני לא אקנה כרטיס חדש ואחבר (או שיש איך?!).

דבר שני, המחשב שלי נקנה לפני 4 שנים, ובכל מקרה יכול להיות שבשנים הקרובות אקנה חדש (יש גם סיכוי שלא מפני שאני כבר אתחיל לימודים ועבודה ולא יהיה לי זמן "לבזבז" על משחקי מחשב) אז גם חשוב שזה לא יהיה כרטיס שיהיה OVERKILL על המפרט, בייחוד שהמחשקים שאני משחק זה DOTA ו GTA5 (שקצת נתקע לי עם הכרטיס הישן).

מה שמגביל בעיקר זה הלוח אם כי קצת חבל שהוא תומך ב PCI-E 2.0 והכרטיסים היום הם 3.0. (כמה זה משנה בכלל?!).

ראיתי את ה GTX 960 ב 950 ש"ח באייבורי, אני מראשון לציון.

זאת בחירה טובה?

אגב, רציתי לבדוק את הכרטיס השרוף על מחשב אחר בשביל לוודא שזה באמת המצב אבל אין לי עוד נייח לבדוק עליו ובמעבדות מחשבים רוצים לפחות 100 שקל,גם אם אני קונה מהם חדש... WTF :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^לא ממש אחלה בחירה כשיש כרטיס חזק יותר שיהיה שיפור משמעותי כמו R9 280X 3GB ב979ש"ח אצל StartPC ואין לו מה לנסות לרכוש את גרסת ה4GB של GTX 960 ועדיין יש עליו מבצע אצל TMS ב931ש"ח, ומאחר וGTX 960 חלש יותר השיפור יהיה קטן יותר ופחות משמעותי מאשר לשדרג לR9 280X ובכלל בסביבות 384ש"ח פחות מהGTX 960 יש את 7870XT 2GB אצל TMS שייתן בערך את אותה רמת הביצועים של GTX960 שעולה כמה מאות יותר, והוא כבר ציין שהוא משחק בGTA V ככה שנראה שלא ממש קראת בעיון.

פותח הדיון חשוב שתציין מה דגם הספק אתה יכול לפתוח את דלת המארז ולראות מה הדגם או פשוט לצלם ולהעלות לפה תמונה.

לא יודע איך הסקת את זה אבל GTX 570 כן דורש חיבור ישיר מספק הכוח של 2 חיבורי 6-פין וזה מצוין באתר הרשמי של .

PCIe 2.0 ממש לא מגביל אותך ההבדל יהיה זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא כן שיפור משמעותי כי צריך להסתכל איזה כרטיס יש לפותח הדיון וזה לא שהיה לו איזה כרטיס מובנה שכל כרטיס שהוא יקנה יהווה שיפור משמעותי הGTX 960 פשוט חדש יותר.

צריכת החשמל לא משנה אם יש ספק איכותי שיכול לעמוד בזה.

ענייני העדפות זה סיפור אחר אתה יכול לפתוח דיון Nvidia או ולראות מה יהיו התגובות..., אבל דיי ברור שלא תעשה את זה.

"וכל זה בשביל עוד כמה FPSים בודדים"

על ההגדרות הגבוהות ביותר(very high) וMSAA כבוי

הפרש של 32.7FPS בGTA V בין R9 280X לGTX 960 לא ממש מסתכם ב"כמה FPSים בודדים" וגם עוד 2GB לא היו עוזרים לGTX960 אלא שבהגדרות הכי גבוהות עם MSAA כבוי V פשוט לא שחיק על GTX 960.

gtav_1920_1080.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) החוויה האישית שלי מכרטיסי האחרונים שהיו לי, מונעת ממני להמליץ עליהם, גם אם על הנייר הם חזקים יותר באותו מחיר. לא אובססיה לNVIDIA אלא יותר מועקה מAMD

2) 960 הרבה יותר חזק 7870XT שקרוב לביצועים של ה760(וקצת חלש גם ממנו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא כן שיפור משמעותי כי צריך להסתכל איזה כרטיס יש לפותח הדיון וזה לא שהיה לו איזה כרטיס מובנה שכל כרטיס שהוא יקנה יהווה שיפור משמעותי הGTX 960 פשוט חדש יותר.

צריכת החשמל לא משנה אם יש ספק איכותי שיכול לעמוד בזה.

ענייני העדפות זה סיפור אחר אתה יכול לפתוח דיון Nvidia או ולראות מה יהיו התגובות..., אבל דיי ברור שלא תעשה את זה.

"וכל זה בשביל עוד כמה FPSים בודדים"

על ההגדרות הגבוהות ביותר(very high) וMSAA כבוי

הפרש של 32.7FPS בGTA V בין R9 280X לGTX 960 לא ממש מסתכם ב"כמה FPSים בודדים" וגם עוד 2GB לא היו עוזרים לGTX960 אלא שבהגדרות הכי גבוהות עם MSAA כבוי V פשוט לא שחיק על GTX 960.

gtav_1920_1080.png

אגב המדידות בפוסט שהבאת נראו לי קציניות מדי בהפרש בין ה960 ל280X. בכל הבנצ'ים האחרים מצאתי פערים נמוכים בהרבה:

http://www.guru3d.com/articles_pages/gta_v_pc_graphics_performance_review,5.html

http://www.notebookcheck.net/GTA-V-Benchmarked.140881.0.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב המדידות בפוסט שהבאת נראו לי קציניות מדי בהפרש בין ה960 ל280X. בכל הבנצ'ים האחרים מצאתי פערים נמוכים בהרבה:

http://www.guru3d.com/articles_pages/gta_v_pc_graphics_performance_review,5.html

http://www.notebookcheck.net/GTA-V-Benchmarked.140881.0.html

נראה שאצל guru3d חלק מההגדרות על High ולא על Very high
high to very high settings enabled with 2xMSAA

ככה שזה פחות ברור כי אפשר למשל להגדיר כמעט הכל על High ומשהו נוסף על Very High ואז לכתוב "high to very high" וזה כנראה אומר גם שביטלו הגדרות בAdvanced Graphics שכנראה ישפיעו יותר.

ואצל techpowerup הכל על Very high שזה יותר ברור.

We tested the game with everything set to very high and MSAA off

דבר נוסף חוץ מההפרש הגדול בתאריכים 04/14/2015 לעומת ה11/19/2015 מה שאומר מנהלי התקן בגרסאות שונות, בתגובות אצל techpowerup יש תגובה של הAdministrator שבה הוא כתב תוצאות FPS כשמבטלים הגדרה מסוימת שעושה הבדל גדול על רזולוציה אפילו נמוכה יותר מFHD.

GTX 960 1600x900 High Res Shadows On: 12.1 FPS

GTX 960 1600x900 High Res Shadows Off: 56.6 FPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחרי בערך 7 שנים עם ד"א, ההמלצות של על nVidia מגיעות אחרי שנים על גבי שנים של סבל עם , שכל פעם התפתתי מחדש, בגלל ש נתנו קצת יותר FPS לשקל. זו טעות לדעתי. בסופו של דבר עדיף להוריד טיפה את ההגדרות ולקבל את אותו FPS שהיית מקבל עם ה 280X.

index.php?ct=articles&action=file&id=15593

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי עם 4850, 4870, 6850x2 והאחרון 7950.

כל הזמן (במספר מחשבים שונים!) קריסות של הדרייברים שלהם, פונקציונאליות ירודה בדרייברים (לדוגמה רציתי שהצבעים ל TV שמחוברת בנוסף למסך מחשב יהיו שונים מהצבעים למסך מחשב, זה לא היה אפשרי).

ה 280X לוקח בערך 100W יותר במאמץ גיימינג מה GTX 960. בוא נגיד שזה לפחות עוד 100 שקל הוצאה על הספק כח?

נניח שהבחור שלנו משחק 4 שעות ביום, 7 ימים בשבוע, בשנה זה יוצא בערך 150KW יותר שהוא צרך, מחיר KW בישראל הוא 53 אגורות, בסביבות ה 75 ש"ח יותר לחשמל בשנה, כפול שנתיים: 150 ש"ח. הגענו ללפחות 250 ש"ח הוצאות רק על חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנ"ל. חוויות מזעזעות עם 4870, ו6550M

משחקים קורסים, מסכים כחולים, תקלות בדרייברים

בנייד תמיד סלט בלחבר אותו למסך חיצוני ולהתאים את הרזולוציה

אם יש לי תקציב אני מעדיף לקצץ בכמה פילטרים ולקבל GTX, או אם חשובים לי ביצועים מסויימים- אז להוסיף 100-200 שקל ולקבל את הביצועים האלו מהGTX- וללכת לישון בראש שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...