זיכרונות ולוח לגיימינג - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיכרונות ולוח לגיימינג

spider272

Recommended Posts

1. בנוגע לביצועי המעבד - זה תלוי בשימושים שלך. באופן כללי, מעבד Core i7-6700K ייתן ביצועים עדיפים על פני ה Core i5-6600K גם ברמת ליבה בודדת (כי הוא עובד בתדר גבוה יותר) וגם ברמת ריבוי משימות (כי בו מופעלת טכנולוגיית ה Hyper-Threading של אינטל). לשימושים משרדיים, גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים וכד' אתה לא תרגיש בהבדל. במשחקים ייתכן שיהיה הבדל לטובת ה Core i7. אם אתה משתמש ביישומים שמנצלים כמה שיותר את כח העיבוד של המעבד, אז כנראה שה Core i7 הוא המעבד בשבילך.

2. האם יש תכונות מסויימות שאתה צריך מלוח האם? למשל - לכמה חיבורי SATA אתה זקוק? לכמה חיבורי USB בפאנל האחורי וכמה מהם צריכים להיות USB 3.0? האם אתה צריך חיבורי USB 3.1? האם אתה צריך תמיכה במערך כרטיסי מסך (SLI או CrossFire)? האם אתה צריך לוח אם שמיועד להמהרה (כנראה שכן, היות ואתה מעוניין במעבדים בעלי מכפלה פתוחה)? האם אתה מוגבל ללוח אם בגודל מסויים (יכול להיות שהמארז שלך מאפשר רק התקנת לוחות בגודל micro ATX)?

בלי לדעת את התשובות לשאלות האלו זה דיי בעייתי לתת לך תשובה.

3. בנוגע לזיכרון - כמה זיכרון אתה רוצה? אתה יכול בהחלט להסתפק ב 8GB, אבל אני אישית הייתי לוקח 16GB בשני מודולים של 8GB כל אחד.

4. באופן כללי ביותר, בלי לדעת את התשובות לשאלות מסעיפים 2 ו-3 ותוך ניצול מקסימלי של התקציב, אני הייתי הולך על לוח וזיכרונות כאלו (כדוגמא בלבד):

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

לוחות אם - Intel LGA1151

MAXIMUS-VIII-RANGER - ASUS - 4x DDR4 up to 64GB at 3400 MHz - 3x PCIe x16 slots - ROG SupremeFX 8 channel audio - S/Pdif - Gigabit LAN - 6x SATA3 6Gb/s - M.2 - 2x SATAe - 6 USB3.0 - 2x USB3.1 - DP - HDMI - ATX - ROG series...

בקרוב - שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 891/873

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX426C15FB-8 - HyperX - 8GB 2666MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX426C15FB/4...

אחריות לכל החיים

כמות: - 1 - 297/291

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX426C15FB-8 - HyperX - 8GB 2666MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX426C15FB/4...

אחריות לכל החיים

1485.00 / 1455

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=40475

באופן מעשי אפשר לחסוך - אפשר לקחת לוח אם זול יותר שהוא פחות עשיר בתכונות (פחות "מפוצ'ר"), אפשר לקנות זיכרונות שעובדים בתדר נמוך יותר (2400MHz או 2133MHz) ואפשר לקחת רק 8GB במקום 16GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בנוגע לביצועי המעבד - זה תלוי בשימושים שלך. באופן כללי, מעבד Core i7-6700K ייתן ביצועים עדיפים על פני ה Core i5-6600K גם ברמת ליבה בודדת (כי הוא עובד בתדר גבוה יותר) וגם ברמת ריבוי משימות (כי בו מופעלת טכנולוגיית ה Hyper-Threading של אינטל). לשימושים משרדיים, גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים וכד' אתה לא תרגיש בהבדל. במשחקים ייתכן שיהיה הבדל לטובת ה Core i7. אם אתה משתמש ביישומים שמנצלים כמה שיותר את כח העיבוד של המעבד, אז כנראה שה Core i7 הוא המעבד בשבילך.

2. האם יש תכונות מסויימות שאתה צריך מלוח האם? למשל - לכמה חיבורי SATA אתה זקוק? לכמה חיבורי USB בפאנל האחורי וכמה מהם צריכים להיות USB 3.0? האם אתה צריך חיבורי USB 3.1? האם אתה צריך תמיכה במערך כרטיסי מסך (SLI או CrossFire)? האם אתה צריך לוח אם שמיועד להמהרה (כנראה שכן, היות ואתה מעוניין במעבדים בעלי מכפלה פתוחה)? האם אתה מוגבל ללוח אם בגודל מסויים (יכול להיות שהמארז שלך מאפשר רק התקנת לוחות בגודל micro ATX)?

בלי לדעת את התשובות לשאלות האלו זה דיי בעייתי לתת לך תשובה.

3. בנוגע לזיכרון - כמה זיכרון אתה רוצה? אתה יכול בהחלט להסתפק ב 8GB, אבל אני אישית הייתי לוקח 16GB בשני מודולים של 8GB כל אחד.

4. באופן כללי ביותר, בלי לדעת את התשובות לשאלות מסעיפים 2 ו-3 ותוך ניצול מקסימלי של התקציב, אני הייתי הולך על לוח וזיכרונות כאלו (כדוגמא בלבד):

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

לוחות אם - Intel LGA1151

MAXIMUS-VIII-RANGER - ASUS - 4x DDR4 up to 64GB at 3400 MHz - 3x PCIe x16 slots - ROG SupremeFX 8 channel audio - S/Pdif - Gigabit LAN - 6x SATA3 6Gb/s - M.2 - 2x SATAe - 6 USB3.0 - 2x USB3.1 - DP - HDMI - ATX - ROG series...

בקרוב - שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 891/873

זכרונות - DDR4 - לנייח

אחריות לכל החיים

זכרונות - DDR4 - לנייח

אחריות לכל החיים

1485.00 / 1455

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=40475

באופן מעשי אפשר לחסוך - אפשר לקחת לוח אם זול יותר שהוא פחות עשיר בתכונות (פחות "מפוצ'ר"), אפשר לקנות זיכרונות DDR4 שעובדים בתדר נמוך יותר (2400MHz או 2133MHz) ואפשר לקחת רק 8GB במקום 16GB.

כן לוח שיהיה מיועד להמהרת המעבד

לא משנה לי איזה USB וכמה(שיהיה סטנדרט)

הלוח שלי עכשיו זה EP45-ud3lr אם אני לא טועה זה ATX

בקשר לזכרון אני יסתפק בהתחלה ב8 אם יהיה צורך אוסיף

שיהיה בלוח לפחות 5 חיבורי SATA

ואם אפשר בקשה קטנה אם תוכל גם ב KSP להרכיב לי תשילוש המומלץ

אם אפשר לא יזיק שיהיה בלוח אפשרות ל SLI אבל כרגע אני לא חושב על האפשרות הזאת(לא חייב)

והאם הלוח הזה מומלץ? http://ksp.co.il/?select=.1030..3..52..45..1358..47..1739..2625..2100..2626.&list=1&sort=2&glist=0&uin=28098&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא נהוג לצטט הודעה שנמצאת בדיוק מעל ההודעה שלך.

2. הלוח EP45-UD3LR הוא אכן בגודל ATX, ומכאן שהמארז שלך תומך בלוחות בגודל של ATX לפחות. בכל מקרה, הייתי מציע לך לוודא שהמארז שלך מספיק מאוורר למטרות המהרה ומשחקים - במארז מודרני למטרות כאלו בד"כ יש פיתחי איוורור עליונים וספק הכח ממוקם בחלק התחתון (כך האוויר החם מהמעבד ומכרטיס המסך לא נכנסים לספק הכח). בנוסף רצוי שיהיה מאוורר קידמי אחד לפחות שמכניס אוויר קר ומאוורר אחורי אחד שמוציא חם.

3. ברוב הלוחות המודרניים המבוססים על ערכת השבים Z170 (ואתה צריך לוח אם המבוסס על ערכת השבבים הזו אם אתה מתכנן המהרה) יש לפחות 6 חיבורי SATA, כך שnמבחינה זו אין בעיה.

4. מההודעה האחונה שלך לא ברור האם הסכום של 1000-1500 ש"ח הוא רק ללוח האם ולזיכרון או שהוא גם כולל את המעבד. אם זה המקרה השני, אז המצב מאד בעייתי, שכן לא סביר תצליח לקנות שילוש סביר בתקציב כזה.

5. הלוח GA-Z170X-Gaming 3 הוא לוח אם טוב, אבל אני הייתי מעדיף לוח אם עם יותר שלבי ייצוב מתח למעבד, במיוחד אם המחשב מיועד להמהרה.

6. אל תשכח שבנוסף לכל אתה צריך לקנות גם קירור למעבד שמיועד להמהרה, כלומר מדובר בהוצאה של עוד כ-200 ש"ח לפחות.

7. אם הייתי קונה מ KSP, הייתי בוחר כנראה בוחר בלוח האם ובזיכרון האלו:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-Z170X-UD5 LGA1151, Intel Z170, DDR4, 3xPCI-E, DVI, HDMI, DP 1

זכרונות: זכרון למחשב Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2400MHz CL15 1

הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 1360 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

הערות:

א. אפשר לקחת זיכרון שעובד בתדר של 2133MHz ובכך לחסוך 30 ש"ח, אך לדעתי אין טעם לעשות זאת. זיכרון DDR4 שעובד בתדר של 2666MHz הוא יחסית יקר ב KSP ולכן לא בחרתי כזה (אפשר להכניס מודול אחד של 8GB ובכך להתקרב לגבול העליון של התקציב).

ב. יש אפשרות לבחור בלוח אם אחר, כמו ה Z170-A של שעולה 912 ש"ח ב KSP (חיסכון של 158 ש"ח) או ב MAXIMUS VIII RANGER של שעולה 1080 ש"ח ב KSP (תוספת של 10 ש"ח). אני ממליץ שתעבור על תכונות הלוחות ותחפש ביקורות לגביהם, בפרט בנוגע ליכולת ההמהרה שלהם, לפני הקנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שהתקציב זה רק לזיכרונות ולוח

המארז מאוורר אני כרגע באוברקלוק עם והכל כמו שצריך אז לגבי זה אין מה לדאוג

אשמח להמלצות מהמומחים לגבי

Gigabyte GA-Z170X-UD5

Asus MAXIMUS VIII RANGER

מה עדיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת התכונות ההבדלים העיקריים שאני רואה בין ה MAXIMUS VIII RANGER של Asus וה GA-Z170X-UD5 של Gigabyte הם:

א. ב MAXIMUS VIII RANGER כרטיס הקול הוא ROG SupremeFX וב GA-Z170X-UD5 כרטיס הקול הוא Realtek ALC1150. שניהם אמורים להיות כרטיסי קול מאד טובים.

ב. ב GA-Z170X-UD5 יש שני כרטיסי רשת חוטיים.

ג. ב GA-Z170X-UD5 יש חיבור USB 3.0 נוסף בפאנל האחורי, אבל מצד שני יש לו שני חיבורי USB 2.0 פחות.

ד. ב GA-Z170X-UD5 יש עוד שני חיבורי SATA (סה"כ 8) וחיבור M.2 נוסף.

ה. ב GA-Z170X-UD5 יש חריץ הרחבה נוסף מסוג PCI Express X1.

ו. ב ב GA-Z170X-UD5 יש ביוס כפול (DualBios) ואילו ב MAXIMUS VIII RANGER יש את תכונת ה USB Flashback המאפשרת לעדכן את הביוס גם ללא מעבד וזיכרון מותקנים.

ז. נראה כי ב ב GA-Z170X-UD5 יש 11 שלב ייצוב מתח למעבד (זה לא נתון רישמי) ואילו ב MAXIMUS VIII RANGER נראה שיש 10 שלבי ייצוב מתח למעבד (גם לנתון זה אין אישור רישמי).

אני אישית כנראה הייתי בוחר בלוח של , אבל צריך לבדוק את הנושא לעומק, במיוחד לאור העובדה שאתה מתכנן (צריך לבדוק את יכולות הלוחות הנ"ל מבחינה זו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...