לוחות של GIGABYTE - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוחות של GIGABYTE

SHOOTER8

Recommended Posts

חברים

אני זקוק ללוח אם עם כמה שיותר מחברי SATA

בלוח הזה לדוגמה http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=5495#sp

מופיעה הערה ב-Storage Interface

* Refer to "1-7 Internal Connectors," for the supported configurations with the M.2, SATA Express, and SATA connectors.

האם הערה מתייחסת רק ל RAID (שלא מעניין אותי בכלל), או שההערה מתייחסת לכמות המחברים שאני יכול להשתמש בהם בו זמנית.

בדוגמה שהבאתי - האם אוכל להשתמש בו זמנית רק בשבעה מתוך עשרת המחברים שעל הלוח ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. באופן כללי, בד"כ שימוש בחיבור SATA Express משתמש בשני חיבורי SATA רגילים. במקרה של הלוח הנ"ל יש לו 3 חיבורי SATA Express, שכל אחד מהם מורכב מ-2 חיבורי SATA. מכאן שאתה יכול להשתמש במקביל ב-6 חיבורי SATA, ב-4 חיבורי SATA וחיבור SATA Express אחד, ב-2 חיבורי SATA ושני חיבורי SATA Express או ב-3 חיבורי SATA Express.

בנוסף, בד"כ יש שיתוף משאבים בין בקרי התקני האיחסון כך ששימוש בחיבור אחד יכול לגרום לכך שחיבור אחר לא יעבוד (בעמוד 15 בחוברת יש טבלאות שמסכמות את זה).

במקרה של הלוח GA-Z170-HD3P אפשר להשתמש במקביל ב-6 התקני SATA ובהתקן M.2 אחד (כונן העושה שימוש בבקר PCI Express), כלומר ב-7 התקני איחסון במקביל. אם כונן ה בעל חיבור ה M.2 הוא בעל בקר SATA, הדבר יגרום לביטול של אחד מחיבורי ה SATA, כלומר תוכל להשתמש ב-6 התקני איחסון לכל היותר.

2. יש לציין כי יש לוחות אם גם עם 8 ו-10 חיבורי SATA (בלוחות כאלו בד"כ נעשה שימוש גם בבקר צד שלישי), אבל המחיר שלהם הוא יחסית גבוה.

אפשרות אחרת, שהיא כנראה זולה יותר, היא פשוט לקנות כרטיס הרחבה שמספק חיבורי SATA נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...