מפרט מחשב - אשמח לעזרה מחבריי הפורום - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב - אשמח לעזרה מחבריי הפורום

yanex

Recommended Posts

שלום חברים,

אז זהו, עברו 10 (!!!) שנים, והגיע גם הזמן שלי לרכוש מחשב חדש, מה לעשות ואני לא רוכש מחשב כל יום...

מטרת המחשב היא עיבוד תמונות דו-מימד, שימוש בפוטושופ ולייטרום.

אני מעבד בממוצע כ - 1000 תמונות בשבוע, בזמן מאוד מוגבל כתחביב מעבר לשעות העבודה, כך שמהירות היא ערך חשוב.

הצלחתי להרכיב את המיפרט הבא, עם הרבה קריאה בפורומים כאן ובעוד מקומות, המיפרט מבטא את הפילוסופיה שלי שקונים מוצר טוב, במקום שייתן שירות טוב, עם ראיה של היום ובעתיד של הצרכים שלי.

אשמח מאוד לחוות דעתכם, המפרט לא כולל: SSD/SATA דיסקים שאביא בנפרד מרכישות שבצעתי בעבר.

תודה רבה רבה רוני !

המפרט:

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=40224

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי פוטושופ אוהב זיכרון וכדאי לקנות 32 GB למטרה זו.

הייתי לוקח לוח הרבה פחות יקר במפרט כזה. הלוח נראה לי כאילו הוא לא קשור למפרט, הוא מתאים כמובן אבל המחיר שלו מאוד יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה רבה חברים על המענה המהיר והעזרה!

אמיר: במפרט כלול זיכרון 32 ג'יגה, לאיזה לוח היית מתכוון, הציעו לי את H170-Pro, או MSI Z170 - בעיקרון אני חסיד של ופחות מכיר את בזמנו (לפני שנים היה להם שם רע), האם תוכל להמליץ על לוח מתאים? הלוח נועד להיות בראש ובראשונה אמין ויציב ולאפשר לגדול מעט עוד כמה שנים.

קקדו, אשמח לשמוע מאוד היכן הייתי מקצץ, כמובן שאם אוכל לחסוך ולו סכום שקרוב לזה הייתי מאוד מאוד מאוד שמח!

נון :) קשה לי להבין למה אתה מתכוון, את "השאלון" של מה אני צריך/רוצה חשבתי כבר המון זמן וחקרתי, כמובן שכמו שאתה רואה הידע הטכני שלי מוגבל מאוד.

למה הכוונה להחליף ספק, את פלונטר אני לא מכיר כלל, רק בחיפושיי פה בפורום...

שוב תודה רבה!

רוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה רבה חברים על המענה המהיר והעזרה!

אמיר: במפרט כלול זיכרון 32 ג'יגה, לאיזה לוח היית מתכוון, הציעו לי את H170-Pro, או MSI Z170 - בעיקרון אני חסיד של ופחות מכיר את בזמנו (לפני שנים היה להם שם רע), האם תוכל להמליץ על לוח מתאים? הלוח נועד להיות בראש ובראשונה אמין ויציב ולאפשר לגדול מעט עוד כמה שנים.

קקדו, אשמח לשמוע מאוד היכן הייתי מקצץ, כמובן שאם אוכל לחסוך ולו סכום שקרוב לזה הייתי מאוד מאוד מאוד שמח!

נון :) קשה לי להבין למה אתה מתכוון, את "השאלון" של מה אני צריך/רוצה חשבתי כבר המון זמן וחקרתי, כמובן שכמו שאתה רואה הידע הטכני שלי מוגבל מאוד.

למה הכוונה להחליף ספק, את פלונטר אני לא מכיר כלל, רק בחיפושיי פה בפורום...

שוב תודה רבה!

רוני

אני הבנתי מהמפרט שמדובר ב-16GB אבל אולי אתה צודק.

בחרת מעבד שלא ניתן לבצע לו אובר קלוקינג (חסר את האות K בדגם המעבד) עם לוח שכן ניתן לבצע בו אובר קלוקינג (ערכת שבבים Z). אני מבין את הנטייה לבחור בלוח הזה כי לי בעשר השנים האחרונות היה לוח דומה של שנקרא P5WDH DELUXE והוא עבד מדהים כל השנים הללו ללא שיהוק.

השאלון המדובר נמצא בדביק של הפורום והוא נועד לסייע למי שרוצה לעזור לך לענות על שאלות שאולי לא חשבת עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר אור אמיר!

כמובן אעבור על השאלון ואעדכן עוד היום בגוף הפוסט.

שאלה נוספת, האם לעיבוד התמונות רצוי מעבד מסדרת ה-6 ליבות אקסטרים כגון 5820/5930 עם לוח מתאים מסדרת ה - 99, או מעבד מהדגמים החדשים של 6700 ולוח מתאים.

אותי לא מעניין אופנות ואין לי שום טעם להשקיע במעמד מהדור החדש, אם מעבדי האקסטרים בעליי היותר ליבות יעבדו טוב יותר...

תודה רבה רבה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון:

1. תשאיר את המעבד, אל תיקח את המכפלה פתוחה (k).

2. קירור למעבד מוגזם אפשר לרדת לקירור פשוט יותר.

3. לוח אם מוגזם לצרכים שלך, אפשר להסתפק בלוחות של 400-500 ש״ח.

4. 16gb זיכרון מספיק לצרכים שלך כרגע.

5. כרטיס מסך, אם אתה לא אפשר לרדת ל-950gtx גם ככה לייטרום יותר אינטנסיבית על המעבד.

6. , אפשר להסתפק ב-500w

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי קקדו :)

תודה רבה על התגובה, נהנתי לקרא אותה ולראות קול שפוי בעידן ה"יותר".

לרוב אני נוטה להסכים איתך, מוצר קונים ומתאימים לפי הצורך.

לגבי מחשב בייתי מניסיון והכרה אישית בצרכיי ולאור בדיקת הצרכים שלי החלטתי על המפרט הנ"ל מהסיבות הבאות:

1. אני רוכש מחשבים בתדירות של לפחות 8 שנים

2. אני מאמין, מהכרותי רבת השנים כאיש אינטגרציית חומרה/תוכנה שלמוצרים מהרמה העליונה יש בקרת איכות גבוהה יותר, ועל כן הלוח, בעבר היו לי לוחות שגילו אמינות רבת שנים.

3. למרות שזה תחביב בשבילי, אני מעבד כ - 1000 בשבוע, בין 44-80 ג'גה, ואחד הפרמטרים הקובעים זה העובדה שאין לי זמן, ולכן מהירות העבודה היא חשובה.

- וזה רק היום ולא בעתיד.

יחד עם זאת החלטתי לא ללכת על מסדרת האקסטרים (5820/X99) או כרטיס מסך יקר, מהטעמים שהזכרת.

בנושא הלוח אשקול שוב את ההוצאה הנוספת והיקרה.

שאלה:

מה ההבדל בין 6700 ל - 6700k ? במיוחד עם אני רוכש כן את הלוח של Z170-Delux?

תודה רבה רבה רוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעבד עם סיומת K יש אפשרות להמהיר את הפעולה שלו כשיש תמיכה מצד לוח האם.

התמיכה מצד לוח האם מגיעה בערכות השבבים Z. בערכת שבבים H אין תמיכה בהמהרה לפחות ברגע זה. היה מקרה לפני כשנתיים אם אני לא טועה שגילו שניתן להמהיר לוחות מסדרות נמוכות יותר.

היתרון הכי גדול של לוחות שניתנים להמהרה הוא מערכת ייצוב החשמל שלהם שלדעתי שומרת על הלוח.

אם (O.C - אובר קלוקינג) לא מדבר אליך אתה לא צריך מעבד עם סיומת K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בשימושים שלך שווה מעבד עם k בלי קשר להמהרה בגלל התדר היותר גבוהה שלו, במאמץ רציף עוד כ10% ביצועים, לגבי הלוח אם הסימן הלא כתוב ללוח שבנוי לעבוד הרבה וקשה זה קבלים עם אורך חיים של 10-12k שעות ב105 מעלות, לעומת 2-5k, ההסתייגויות- מן הסתם יש עוד חלקים שיוכלים להתקלקל זאת הצהרת כוונות.

זה לא אומר שלוח פשוט יותר לא יספיק.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים !

אין דרך להודות לכם, באמת!

אחרי למעלה משנה של התלבטויות והתחבטויות, החלטתי וזהו לפעמים צריך לקפוץ, אני מודה שחלק מהחלקים נבחרו ללא היגיון רציונאלי - חלקם כי פשוט רציתי.

החלטתי ללכת על הקונפיגורציה שציינתי, לא לשנות ל - 'K' במעבד, אבל לשמור את הלוח.

זיכרון החלטתי ללכת על 32 ג'יגה כפי שצויין עם gtx960.

תודה רבה שוב חברים על העזרה המדהימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...