לימודי רפואה: בארץ או בחו"ל? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודי רפואה: בארץ או בחו"ל?

Cha0stAlker

Recommended Posts

אהלן. אני חייל שמשתחרר בינואר ורוצה ללמוד . ההתלבטות שלי האם ללמוד בישראל או באיטליה.

מה השיקולים? בעיקרון כדי ללמוד בארץ אני אצטרך לשפר אחרי השחרור בערך ארבע בגרויות, בנוגע לפסיכומטרי זה ידרוש זמן לימודים אבל אני מאמין שאגיע לציון הנדרש. כדי ללמוד באיטליה אצטרך לעשות מכינה של כ 5 חודשים, לעבור מבחן ולהתחיל ללמוד. אני לא בטוח מהם היתרונות / חסרונות של כל אחת מהאופציות הללו. מצד אחד, בארץ אני לא אצטרך להתגעגע למשפחה ולחברים, מצד שני, המון אנשים גרים בחו"ל ומתגברים על הגעגועים שלהם עבור מטרה אחרת. השאלה היא, מהם באמת היתרונות של לימודים באירופה, והאם אני לא סתם 'מתלהב' בגלל שמדובר 'בחו"ל' - בלי סיבה טובה מספיק. מה היתרונות של מגורים / לימודים בחו"ל? האם אני מפספס משהו? חוויה חברתית בזמן הלימודים חשובה לי גם היא, אבל אני מאמין שיהיו לי חיי חברה נחמדים בין אם אלמד בבאר שבע או בפאביה.

הלימודים והמחיה שלי ימומנו ע"י ההורים בכל מקום שלא אלמד בו כך שאין שיקול בעניין הזה.

תוכלו לשתף את מה שעובר בראשכם? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הייתי הולך על איטלייה" זה נימוק ממש מוצלח.

למה לו ללכת לאיטליה בדיוק?

כן, למוסד האקדמי אין שום קשר לידע המעשי והתאורתי שירכוש הרופא...

אתה בטוח שאתה לא מתלהב מאיטליה בגלל שאתה רוצה שישראלים יעזבו את ישראל? כי "רע פה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר ?.

באיטליה הוא יתחיל ללמוד הרבה יותר מהר.

באיטליה ייתכן והוא יזכה לעזרה כלכלית כלשהי.

באיטליה המוסדות לא פחות טובים מאשר .

בישראל צריכים להוציא את המקל מהישבן ולהבין שאם הוא יכול להתקבל למוסד טוב באיטליה אין שום סיבה שהוא לא יוכל להתקבל פה,בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוסדות לא פחות טובים זה טיעון שאין לך ביסוס(במיוחד כשאמרו לך שבישראל הרמה יותר גבוהה) אבל גם אם זה נכון זה לא טיעון תומך זה פשוט טיעון שאומר "שם לא יותר גרוע אז למה לא שם?"

אני לא יודע מה הקריטריונים של מלגה... אתה יודע? גם בארץ הוא יכול לזכות לתמיכה כלכלית כלשהיא... וחוץ מזה לא יותר זול לחיות בארץ ליד ההורים מאשר באיטליה?

"הרבה יותר מהר", מה זה הרבה יותר מהר? יחסוך איזה חמש חודשים בשביל ללמוד את שאר ה8 שנים או כמזה שזה לא לוקח ללמוד תואר ברופאה במקום פחות טוב?

הטיעון האחרון הוא די דבילי. מה אתה חושב שבכוונה לא רוצים שאנשים יתקבלו, למה אתה חושב שלא כולם מתקבלים? כי מין הסתם זה עיניין של היצע וביקוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט. תמיד אפשר להגדיל את הפקולטות.

באמת נראה לך שרמת הלימודים באיטליה פחות טובה ?.

( כפי שאמרתי אם המוסד הוא מוסד לימודים טוב, אז אין מניעה. אני מניח שגריפין לא יודע בדיוק לאיזה מוסד פותח השאלה מכוון ).

שיפור 4 בגרויות ופסיכומטרי לעומת מכינה של 5 חודשים ?.

אני יודע מידידה שבצרפת הלימודים הרבה יותר קשים מבארץ והתמיכה הכלכלית בצרפת בליגה אחרת,ועדיין הקשו עליה שהיא החליטה לחזור לישראל.

אני מניח שבאיטליה המצב לא כ"כ שונה.

אז אני אבהיר בשנית, כי מסתבר שזה לא היה ברור :

אם רמת הלימודים טובה ואם לא יהיו בעיות מיוחדות במעבר לישראל בחזרה, אני הייתי בוחר באיטליה.

סה"כ, זה יכול להיות חוויה די טובה וייחודית.

נ.ב-

אני מבין שהדירוג שלה טוב.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%AA_%D7%A4%D7%90%D7%91%D7%99%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אם אתה חושב שתצליח להתקבל ללימודים בארץ, לדעתי תלמד בארץ. זה תקופה יחסית ארוכה לגור בחו"ל למרות שזה נשמע מפתה ומעניין אבל כן הגעגועים קשים ואין כל כך את האופציה "לקום וללכת" אם צריך. הלימודים בארץ ברמה יותר גבוהה ולדעתי קל יותר לעבור את הלימודים כשה במקום מוכר, בשפת האם, חברים, משפחה... לגבי הבגרויות אפשר לסיים עם הכל בכמה חודשים בגדול ולגבי הפסיכומטרי יש את מועדון 700 בקידום שמיועד לאנשים שהרמה שלהם גבוהה וצריכים את הציונים האלה מעל 700, הרבה חבר'ה שרוצים להתקבל לרפואה... הם מתמקדים יותר בדברים מסוימים ויש לימוד שונה קצת, אז אני ממליצה כי זה באמת קורס טוב והמדריכים ממש טובים. בסופו של דבר אף אחד לא יגיד לך מה לעשות, אבל זו רק דעתי האישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד משהו. בהנחה ואתה רוצה לעבוד כרופא בארץ יש את הבעיה של הבחינה. אם תקשיב לחדשות תראה שכל פעם, נדמה לי פעמיים בשנה, יש בחינה שעושים לכאלה שלמדו רפואה בחו"ל כדי שיקבלו רישיון לעסוק ברפואה בארץ. את הבחינה הזו אין צורך לעשות אם למדת בארץ.

לפי אלה שמראיינים כל פעם ההכנה למבחן אורכת כשנה שבה הם פשוט יושבים בבית על ספרים, אין מה לדבר על עבודה. אחוזי המעבר, לפחות לטענתם, נמוכים ואם אני זוכר נכון, המדינה היחידה שאחוזי מעבר הבחינה הוא 100% בארץ היא דווקא ירדן.

עריכה: מצאתי קושור מעניין בקשר לבחינה.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%AA_%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99_%D7%91%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחינה הזאת, נראית כמו חסם כלשהו. אם היא באמת הייתה חשובה, אז כולם היו צריכים לעבור אותה.

אלה שלמדו בארהב ואלה שלמדו בצרפת ואלה שלמדו בישראל.

מה ההבדל בין מישהו שלמד באיטליה למישהו שלמד בדרום אפריקה ?.

נראה כמו חוק פוליטי מסיבות אלה ואחרות.

-אם אני מבין נכון, הוא פטור מהבחינה הנל אם הוא עושה שנת סטאז באיטליה..

בנוסף, זה שנתיים לעומת חמישה חודשים..

המכינה היא חמישה חודשים, הבגרויות + הפסיכומטרי הם לפחות שנה, כך שאם הוא מתחיל עכשיו הוא יסיים בסביבות אוגוסט 17.

לעומת מכינה שהוא יוכל להתחיל באוקטובר 16. שנה הפרש, בהנחה שהוא יקבל את כל הציונים הנדרשים בניסיון ראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לדעתי ללימודים בארץ יש יתרונות רבים: 

א. מבחינת שכר לימוד למיטב ידעתי איטליה הפסיקה או קיצצה מאוד בסבסוד לימודים לסטודנטים זרים. מה שכן אני יודע בתקופה שאיטליה סבסדה לימודים לסטודנטים זרים, על מנת לקבל את הסבסוד סטודנטים נאלצו להתמודד עם הרבה מאוד בירוקרטיה איטלקית.

ב. תבדוק היטב אם תוכל לעבוד באיטליה. גם אם דרכון ישראלי מאפשר עבודה באירופה ללא אישורים מיוחדים (תבדוק) מעסיקים באיטליה לא ימהרו להעסיק אותך בגלל הבירוקרטיה הכרוכה בכך.  

ג. בארץ תוכל לקבל תמיכה ממשפחה וחברים.

לדעתי תחשוב על אופציה ללמוד בחו"ל רק אם חלום חייך להפוך לרופא ואתה לא רואה שום סיכוי להתקבל ללימודי בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה. בעיקרון אם אני ארצה ללמוד בארץ אני ארשם למכינה של בן גוריון שמתחילה באוקטובר 16'. עד אז יהיה לי לעשות פסיכומטרי ואולי לטייל ולעבוד קצת. המכינה תסתיים ביולי 17', ואני מניח שבספטמבר אוכל להתחיל ללמוד אבל זה בתנאי שאעבור את המבחנים הממיינים שגם הם נחשבים קשים.

רמת הלימודים באוניברסיטת מילאנו למשל נחשבת אפילו גבוהה יותר מאשר בפקולטות לרפואה בארץ, לפחות לפי www.topuniversities.com שעושה רושם של אתר רציני. אז זה לא ממש שיקול.

אני פשוט תוהה אם המתנה של שנה וחצי + סיכון בשביל ללמוד יחד עם מלא ישראלים שווה את זה. אני מאמין שכן יהיה לי טוב בחו"ל כי בסופו של דבר, מדובר במסלול באנגלית והרוב המוחלט של הסטודנטים שם יהיו רחוקים מהבית, בטוח האווירה שם נחמדה. סתם לא רציתי להגיע לאיזשהי סיטואציה שאני עושה שם חברים לחיים שנצטרך להיפרד מהם לשלום או איזה בת זוג שאולי או אולי לא תרצה לבוא איתי לארץ. 

טוב, זו סתם החלטה שאצטרך להחליט עם עצמי, אבל שיהיה לנו בהצלחה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...