מעונין להתחיל ללמוד תואר במדעי המחשב - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעונין להתחיל ללמוד תואר במדעי המחשב

EREZOS123

Recommended Posts

מעונין ללמוד בפתוחה מכיוון שיש שם יותר גמישות מבחינת הקורסים רציתי לדעת חוות דעת מאנשים שלמדו שם ובכלל לגבי התואר האם הוא פתח להם דלתות או שאחרי התואר לא יצא לכם לעבוד בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק כמו שאתה מתאר... אז ראשית מדובר באנדרואיד סטודיו :rolleyes:

שנית, זה קצת יותר מלכתוב קוד מול ה-IDE כל היום. יש גם הרבה תכנון, פתרון בעיות, נבירה באינטרנט, כתיבת ספריות ועוד.

גם לפעמים מנסים להתעסק קצת עם צד שרת בשביל ללמוד, אנחנו משתדלים פעם בשבועיים לעשות העשרה בתחום האנדרואיד\iOS ואימוץ פריימוורקים חדשים או כל מיני דברים שישפרו את היכולות שלנו והפרודוקטיביות שלנו.

תמיד יש סיפוק כשמצליחים לפתור בעיות, כשמצליחים לכתוב קוד יעיל במיוחד או אלגנטי, תמיד כיף לראות את היצירה שלך נושאת פרי.

כדאי להבין שתחום מדעי המחשב הוא תחום רחב שכולל המון תתי תחומים: הנדסת תוכנה, עיבוד תמונה, אלגוריתמים, קריפטוגרפיה, גרפיקה ממוחשבת, למידה חישובית, , מחקר במדעי המחשב, ארכיטקטורת מחשבים, ותקשורת, אלגוריתמים מבוזרים, מקביליות, חקר ביצועים, בדיקת תוכנה ועוד ועוד.

כמובן שבסופו של דבר רוב החלק היישומי כולל הנדסת תוכנה, או תוכנה. הרבה פעמים אלה כוללים אחד או יותר מהתחומים שציינתי לעיל. תחשוב על כל שאתה מכיר בשנים האחרונות.

אז חוץ מלשבת ולכתוב קוד, יש אנשים שמפתחים אלגוריתמים (ואז מישהו מממש אותם בכתיבת קוד), יש ארכיטקטים שמבצעים תכנון של כתיבת הקוד מנקודת מבט רחבה יותר (חלוקה לרכיבים, איך לממש כל דבר, קביעת מתווה, אילו משאבים להשקיע על מה ועולי), יש אנשים שמתעסקים הרבה במתמטיקה כדי לפתיח כל מיני תחומים אחרים, יש אנשים שמפתחים כלים למפתחים ועוד הרבה דברים שלאו דווקא כוללים כתיבת קוד כל היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה ומבחינת האוניברסיטה הפתוחה מבחינת הכלים להצליח בלימודים הרגשת שאתה מקבל שהצטרכת כאשר הייתה צריך?

ורק לציין שאני בא מתחום אחר בחיים האם תחום העבודה הוא רחב ולא מקובע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה רוצה ללמוד מדעי המחשב אם אתה לא אוהב לתכנת?

לא עדיף לך ללמוד מנהל עסקים ולהיות מנהל?

אם אתה מתחיל בתור תכנת בחברה יש סיכוי טוב להפוך למנהל אבל תצטרך לעבור כמה שנים בתור מהנדס תוכנה כדי שתהיה לך האופציה להיות מנהל וגם אז תצטרך בהתלחה להיות מנהל של תכנתים.

אוליי אתה יכול להסביר למה אתה רוצה ללמוד מדעי המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

חברים אני כנראה אלך על תואר במדעי המחשב ומערכות יישומים זה תואר דו חוגי אני אמור לבחור עוד חוג בנוסף אני מתלבט בין תקשורת לניהול, והבנתי שבתעשיה התואר הזה והתואר הטהור של מדעי המחשב די שווים האם זה נכון והאם מישהו מכאן גם הלך על המסלול הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלצערי הם באמת כמעט שווים בתעשיה.

גם כששואלים אותך בריאיונות שאלות במדעי המחשב זה בדרך כלל חומר של שנה ראשונה ואולי סמסטר שלישי.

ואת החומר הזה תלמד בשני המקומות.

שים לב שאני יוצא מהנחה שלא תפתח אלגוריתמים מורבכים למשל בתחום התמונות, קול או . בכל מקרה לתחומים האלה כמעט תמיד מעדיפים בוגרי תואר שני במדעי המחשב או מתימטיקה או פיזיקה.

אם מישהו חולק עלי אשמח לשמוע כי מנסיוני בתעשיה משקל התארים זהה. (כאמור, ברוב המוחלט של המקרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...