שאלה בקשר לרמת האבטחה של האינטרנט בתשתית הכבלים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לרמת האבטחה של האינטרנט בתשתית הכבלים

Lyor

Recommended Posts

הייתי מעוניין לדעת בצורה הכי נרחבת שרק אפשר, מהי רמת האבטחה של התקשורת בתשתית הכבלים של הוט בייחס לכבלי הנחושת של .

אני יודע שלשני החברות יש שימוש גם בסיבים אופטיים, אבל זה פחות רלוונטי לי כי אני יודע שלרוב הבתים בארץ (לפחות באיזור שאני גר בו) הכבלים שמגיעים מהמרכזיה לארון של הבית עדיין מיושנים ולא קיימת תשתית אופטית "מלאה".

הייתי מעוניין לדעת כמה זה אפשרי "להאזין" לשני סוגי התשתיות המדוברות, ואני גם אשמח בלי קשר לכל מידע בנוגע ליתרונות/חסרונות בין השתיים.

רק לצורך ידע מקדים, אני נמצא מאוד קרוב למרכזיה הראשית שמגיעה מהמוקד שלנו (בערך 100 מטר), אז אני הייתי מראש מעדיף להתעלם לחלוטין מהעניין שבזק מוגבלים במרחק וכו'.

בנוסף, אני מוכן להתפשר על עניין המהירות אם אכן קיים הבדל ברמת האבטחה בנייהם.

הסיבה שאני נוטה להעדיף את התשתית של , זה מפני שלמיטב הבנתי התקשורת שעוברת בה היא "נפרדת" (לא זוכר את השם המקצועי), הכוונה, שלכל לקוח קיים IP נפרד משלו, ככה שאין סיכוי שהוא יהיה חסום לאיזה אתר רק בגלל שמשתמש אחר קיבלו בו באן.

אשמח לשמוע את דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

אני אנסה להתייחס לכמה שיותר דברים שהעלית לפי הידע שלי, אבל לפני כן נראה שיש לך הרבה ידע מוטעה בנוגע לדברים.

מבחינת האזנות:

לכל תשתית אפשר להאזין בצורה כזו או אחרת, השאלה מה משיגים מאותה האזנה.

בגדול תשתית הכבלים (DOCSIS) יותר מאובטחת כי היא כוללת מרכיבים של הצפנה, עדיין ניתן להוציא כל מני מידע על הרשת, אבל אם ההצפנה מופעלת אי אפשר לדעת לאילו אתרים גלשת וכו'.

זה בניגוד לבזק ספציפית ל ADSL שהיא לא מאובטחת טוב וממש אפשר להוציא מידע ממך, זה פשוט דורש לשבת לך על הקו בניגוד לכבלים שאפשר לשבת על קו אחר (לא כל קו אמנם).

הפסקה האחרונה שלך היא די שטות.

בכל מקרה כל אחד מקבל IP משלו ולא יכול לקרות מצב כמו שתיארת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול תשתית הכבלים (DOCSIS) יותר מאובטחת כי היא כוללת מרכיבים של הצפנה, עדיין ניתן להוציא כל מני מידע על הרשת, אבל אם ההצפנה מופעלת אי אפשר לדעת לאילו אתרים גלשת וכו'.

תוכל להרחיב בבקשה?

זה בניגוד לבזק ספציפית ל ADSL שהיא לא מאובטחת טוב וממש אפשר להוציא מידע ממך, זה פשוט דורש לשבת לך על הקו בניגוד לכבלים שאפשר לשבת על קו אחר (לא כל קו אמנם).

שוב, למה אתה מתכוון ב"לשבת", המונחים שבהם אתה משתמש מאוד לא ברורים לי.

הפסקה האחרונה שלך היא די שטות.

לא ממש, או אפילו ממש לא. אני יודע שאצל כמה חברים שלי שגולשים כרגע על תשתית של הוט יש במרכזיה שלהם דיסלם (כנראה, לא בטוח שזה בנוי בדיוק ככה) שמרכז את כל הלקוחות שהוא מטפל בהם ונותן להם IP חיצוני אחד כללי,

זאת אומרת, שאם כל אחד מהם יכנס לאתר www.whatismyip.com אז כולם אמורים לקבל שם את אותה הכתובת, כמובן שזה מחולק לפי נתונים משתנים (איזורים/ישובים).

יכול להיות שזה לא המקרה בכל המקומות, אבל זה מה שאני נחשפתי אליו.

אני אומנם בספק אם זה יעזור, אבל אולי תוכל לקבל יותר פרטים ממה שאני יכול לתת לך כאן:

http://www.dslreports.com/speedtest/844284

(זה התוצאה של אחד החברים שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה בלשבת על הקו היא להתחבר לקו, בטור (כלומר "לחתוך" את הכבל באמצע ולראות מה עובר דרכו) או במקרים מסוימים במקביל (בתור מנוי מזויף למשל אך לא חובה).

התקשורת בנויה משכבות ב-DOCSIS ניתן להצפין חלק מהשכבות בעיקר העליונות שבהן כלומר אלו שמכילות את המידע הספציפי שלך למשל TCP.

חלק לא מוצפן, החלק הזה מאפשר למשל לגלות את הטופולוגיה של הרשת, נתוני תעבורה, אילו מודמים יש מסביב כמה נפח כל אחד צורך וכו.

ב-ADSL אפשר לראות לך אפילו אימיילים שאתה שולח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה בלשבת על הקו היא להתחבר לקו, בטור (כלומר "לחתוך" את הכבל באמצע ולראות מה עובר דרכו) או במקרים מסוימים במקביל (בתור מנוי מזויף למשל אך לא חובה).

ב-ADSL אפשר לראות לך אפילו אימיילים שאתה שולח.

איך זה אפשרי?

הרי כדי לבצע את זה (גם אם לצורך העניין אתה נמצא בבית שלי) אתה חייב מודם נוסף = הפרעות ברשת ויציאה מסנכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט צריך (סוג של) מודם, אבל את תהיה נאיבי, אין שום בעיה, להשיג/לייצר/לבנות כזה.

העוצמות שלך לא כאלה גבוליות שצרכן נוסף יוציא אותך מסנכרון ותמיד גם אפשר להתקרב למרכזיה.

אני נוטה להסכים עם הטענה הזאת, אבל רק בשביל הפרוטוקול, תוכל להביא מקור מוסמך שמאשר את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שאני נוטה להעדיף את התשתית של , זה מפני שלמיטב הבנתי התקשורת שעוברת בה היא "נפרדת" (לא זוכר את השם המקצועי), הכוונה, שלכל לקוח קיים IP נפרד משלו, ככה שאין סיכוי שהוא יהיה חסום לאיזה אתר רק בגלל שמשתמש אחר קיבלו בו באן.

על מה אתה מדבר? התשתית בכלל לא אמורה לספק לך IP חיצוני (זה שרואים בwhatismyip). מי שאמור לספק לך IP חיצוני זה ספקית האינטרנט.

אמנם נכון שיש ספקיות ששמות אותך מאחורי NAT כדי לחסוך בכתובות, אבל אם זה המצב, פשוט תחליף ספקית. לא צריך להיות שום קשר בין זה לבין סוג התשתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר? התשתית בכלל לא אמורה לספק לך IP חיצוני (זה שרואים בwhatismyip). מי שאמור לספק לך IP חיצוני זה ספקית האינטרנט.

אמנם נכון שיש ספקיות ששמות אותך מאחורי NAT כדי לחסוך בכתובות, אבל אם זה המצב, פשוט תחליף ספקית. לא צריך להיות שום קשר בין זה לבין סוג התשתית.

מה זאת אומרת?...

מי נותן שירותי ספק לתשתית הכבלים מלבד הוט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ... כל החברות? בזב"ל, הוטנט, נטויז'ן, 012, אקספון, FAST, טריפל סי... כולן יכולות לשמש כספקיות לתשתית הכבלים.

הוט לא מספקת שירותי ספק בכלל. אולי התכוונת להוטנט, שהיא אמנם חברת בת של , אבל עדיין מדובר בחברה נפרדת (כמו בזב"ל יחסית לבזק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ... כל החברות? בזב"ל, הוטנט, נטויז'ן, 012, אקספון, FAST, טריפל סי... כולן יכולות לשמש כספקיות לתשתית הכבלים.

הוט לא מספקת שירותי ספק בכלל. אולי התכוונת להוטנט, שהיא אמנם חברת בת של , אבל עדיין מדובר בחברה נפרדת (כמו בזב"ל יחסית לבזק).

קיבלתי את מה שאתה אומר.

אבל יש משהו קטן שבכוונה לא ציינתי מקודם, אני גר בקיבוץ, ושם זה עובד קצת אחרת, ואין לי ממש אפשרות להחליף את ספקית השירות של הכבלים (אני לא זוכר באיזה ספקית הקיבוץ עושה שימוש כרגע).

אז בוא ניצא מנקודת הנחה שמה שאני אמרתי כרגע נכון רק כלפי תשתית הכבלים, איזה יתרונות לדעתך עוד נשארו להם על פני התשתית של בזק? (שוב, במקרה שלי נקודתית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בקיבוץ והמצב כפי שתיארת זה באמת סיפור אחר, בפשטות אתה לא הלקוח של הוט, אלא הקיבוץ הוא לקוח בודד וכולם משתפים את רוחב הפס. הבנתי נכון? זה גם מסביר למה לכולם יש את אותו IP, וגם מסביר מאיפה החשש שלך מהאזנות.

אם ככה, מעניין אותי איך זה עובד. לכל אחד יש מודם של הוט בבית, או שאתם מקבלים כבל Ethernet? אם אתה רוצה קו טלפון פרטי של הוט, אתה יכול לקבל? אם כן, למה אתה לא יכול לקבל בנפרד? ולמה בבזק כן יש לך אפשרות להיות לקוח בודד, ובהוט לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בקיבוץ והמצב כפי שתיארת זה באמת סיפור אחר, בפשטות אתה לא הלקוח של הוט, אלא הקיבוץ הוא לקוח בודד וכולם משתפים את רוחב הפס. הבנתי נכון? זה גם מסביר למה לכולם יש את אותו IP, וגם מסביר מאיפה החשש שלך מהאזנות.

אם ככה, מעניין אותי איך זה עובד. לכל אחד יש מודם של הוט בבית, או שאתם מקבלים כבל Ethernet? אם אתה רוצה קו טלפון פרטי של הוט, אתה יכול לקבל? אם כן, למה אתה לא יכול לקבל בנפרד? ולמה בבזק כן יש לך אפשרות להיות לקוח בודד, ובהוט לא?

קצת הפצצת אותי בשאלות, אז סליחה מראש אם אני לא עונה לך לפי הסדר:

קלעת כמעט בול, כל הקיבוץ בעקרון משותף על אותו הרוחב פס (בהנחה ואתה בוחר לגלוש על הכבלים של הוט) ולכל אחד יש מודם שמיועד לכבלים בבית (שכחתי את הדגם, אני אישית כרגע עם בזק).

ולכל אחד מחובר לבזק יש מודם מעט שונה, שמיועד לתשתית הADSL/VDSL וכו'.

אף אחד לא מקבל ישירות לבית כבל

Ethernet, כי זה קצת בלתי אפשרי (הטווח המקסימלי שלו הוא בערך 100 בלי מגברים = כאב ראש רציני).

אתה יכול לקבל קו של טלפון פרטי לבית מהוט, אבל לא כל כך הבנתי למה התכוונת ב"למה אתה לא יכול לקבל בנפרד".

בהנחה שהתכוות לבלי קו טלפון של הוט/בזק, אתה יכול, אבל אם אתה מנוי של הוט אז זה עלול לצאת לך לא משתלם לקחת גם קו טלפון של , ואותו הדבר להיפך.

ובקשר לאפשרות להיות לקוח בודד, זה מפני שבמרכזיה שלנו יש כרטיסי דיסלמ (אני דיי בטוח שזה מה שבזק משתמשת כרגע) שמקבלת מאיזור הערים השכנות שלנו, ומהמרכזיה לבית הלקוח האות עובד דרך 2 גידי נחושת של טלפון (הישנים).

אז מה לדעתך עדיף לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין את הקשר בין הDSLAM שיש לבזק לבין העובדה שאתה לא יכול להתחבר לספקית בהוט בנפרד מהקיבוץ. אני מניח שיש עוד הרבה שאלות שאני יכול לשאול כדי לנסות להבין מה קורה שם, אבל אני בהחלט יכול להבין אם אתה לא רוצה (או לא יכול) לענות עליהן.

נחזור לשאלה מה עדיף:

מכל מה שכתבת, אני מבין שהחסרונות של הוט אצלכם הם:

1. שיתוף רוחב הפס בין כל התושבים - עד כמה זה מפריע תלוי כמובן בשימוש של השכנים, ואפשר לדעת רק מנסיון בפועל.

2. שיתוף IP בין כל התושבים - תלוי בשימוש שלך, יש אנשים שזה לא יפריע להם בכלל, יש כאלה שלא יוכלו להסתדר עם זה.

3. החשש שלך מפני האזנות, שיתכן שהוא מוצדק (תלוי איך יישמו שם את כל העסק). המשקל של הנושא הזה תלוי בעיקר בסיבה שבגללה אתה חושש מהאזנות.

4. שכחתי משהו?

מצד שני הייתרון היחיד שיש להוט להבנתי זה המהירות הגבוהה יותר, במיוחד בהעלאה (לפי בדיקת המהירות שהבאת), מה שאין סיכוי להשיג בבזק.

אם היית שואל אותי מה אני מעדיף לעצמי, הייתי הולך ללא היסוס לבזק, בגלל נושא הIP (לא מתאים לי לשתף IP עם אחרים, היה לי מספיק מזה כשהייתי משתמש במודם סלולרי, לא תודה), אם כי בהחלט ייתכן שהייתי מנסה קודם פתרונות עקיפים (למשל , או ספקית נוספת עם חייגן).

אם אתה שואל מה עדיף לעצמך - אתה יודע את החסרונות, ואמור לדעת עד כמה כל אחד מהם מפריע לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, רק חשבתי שתביא לי איזהשהו נתון שבכלל לא התייחסתי אליו.

בגדול יש גבול מסויימם לעד כמה מהירות מהרוחב פס האישי שלך יכולה לרדת לפי המרכיה ה"חכמה", אבל עדיין קיימת אפשרות שבשעות העומס אתה תקבל פחות מ40 מה הורדה.

אבל בקשר למה יותר מהיר בתאכלס? אני לא סגור אם המהירות הורדה/העלאה של הוט (100 מגה לפי מה שהובטח אצל הספק) בייחס ל100 מגה אצל הם באמת סימטריים.

כי שמעתי המון שמועות על כך השמערכת של הוט באופן כללי היא פחות יציבה משל (שוב מדגיש, רק שמועות) אבל לצערי קשה לי לשבור את המיתוס הזה מפני שאין לי נסיון אישי רב עם התשתית שלהם.

לכן בגדול זו הסיבה השניה הפתחתי את הדיון הזה, למרות שלפי מה שאתה אומר, זה עדיין פחות מאובטח ככה שזה פחות רלוונטי.

עדיין הייתי מעוניין לדעת על עוד הבדלי חסרונות/יתרונות אם אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...