איך משיגים עיסקת אינטרנט בזול, אפילו מבזק בינלאומי. - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך משיגים עיסקת אינטרנט בזול, אפילו מבזק בינלאומי.

FARKASH7

Recommended Posts

אני בחופשת סימסטר, ויש לי מעט זמן פנוי.

החלטתי להשקיע טיפה כדי להוזיל את מחיר האינטרנט שאני משלם.

שילמתי 89 שקלים לבזק על תשתית, ו29 שקלים לבזק בינלאומי על ספק של 40 מגה שניהם. ניתנה לי גם הטבה של חודשיים חינם על הספק, והעיסקה כללה גם ציוד.

למה לא הלכתי פשוט לאקספון? אני לא רוצה לשלם כמעט 400 שקלים על ציוד במיוחד שאני עוזב את הדירה בעוד שנה, ואני גר עם שותפים שזה אומר שצריך להחליט מה עושים עם הציוד בסוף השנה.

טוב התחלתי כרגיל בשיחה לבזק. ביקשתי להוריד את המחיר. נאמר לי ש-"אי אפשר, זה הכי זול שיש לנו. אנחנו יכולים להציע לך באנדל ב114 שקלים". לי זה לא הספיק אז הם אמרו לי לדבר עם בינלאומי ולנסות לקבל הנחות אצלם.

אוקיי למה לא באמת? התקשרתי לבזק בינלאומי ענתה לי טלפנית נחמדה ואמרה לי שהיא תבדוק רגע כמה אני משלם, "אתה משלם 29, זה הכי זול שראיתי, אין אצלנו יותר זול מזה זה מחיר שימור. הדבר היחיד שאני יכולה לעשות זה לתת לך עוד שנה של מחיר שימור, אני מעדכנת שתהנה מזה עוד שנה. אני ממש "נהנה"...

היא הציעה לי גם באנדל במאה עשרים ומשהו שקלים. יותר יקר ממה שאני משלם.

החלטתי להבשיל שרוולים ולעבור לתותחים הכבדים. חזרתי לבזק הפעם בתור לקוח "חדש". מייד ענתה לי טלפנית נחמדה, גם הקודמת הייתה נחמדה יש לציין. בכלל יאמר לזכותם שהם באמת נחמדים ועונים מהר מאוד גם בבזק וגם בבזק בינלאומי. נחזור לטלפנית הנחמדה באגף הלקוחות החדשים.

אני: שלום אני רוצה הצעת מחיר לתשתית 40 מגה

טלפנית: 40 מגה זה 85(כבר יותר זול ממה שאני משלם), אבל יש לי באנדל אם מעניין אותך?

אני: מעניין מעניין, כמה עולה הבאנדל?

טלפנית: 99 שקלים(להזכירכם ההצעה שקיבלתי בתור לקוח קיים הייתה על סך של 114 שקלים). נציין שהספק הוא לא -בינלאומי אלה שם אחר שאני לא זוכר. גם ההצעה הקודמת הייתה עם אותו ספק לא מזוהה.

אני: מממ זה עדיין קצת יקר, אפשר לקבל אולי חודש חינם?

טלפנית: כן, אבל רק על התשתית, כלומר 85 שקלים.

אני: אוקיי, עוד דבר אני לא רוצה לשלם על התקנה, בבית שאני מתגורר בו כבר יש מנוי של האם אפשר לעשות משהו?

טלפנית: כן תן לי את הפרטים של בעל המנוי ואני אדאג שלא תשלם דמי התקנה.

בשביל הספורט חזרתי שוב למוקד הלקוחות והתעמתתי איתם על העניין הזה. הם אמרו לי שלקוח חדש צריך לשלם דמי התקנה. העמדתי אותם על טעותם שהעיסקה הייתה ללא תשלום דמי התקנה, לא ממש עזר.

אז בואו נסכם מה היה לנו. בתור לקוח קיים קיבלתי הצעה של 114 שקלים לבאנדל מבזק. בתור לקוח חדש בלי הרבה מאמץ קיבלתי הצעה של 99 שקלים+חודש חינם על התשתית(עלותה 85 שקלים).

אם נעשה חישוב שנתי זה יוצא 92 שקלים לחודש. הספק יש לציין אינו של . העיסקה כוללת גם ציוד שצריך לאסוף מבזק סטור.

מיד בתום השיחה התקשרתי לשותף שלי ותדרכתי אותו מה צריך לעשות. הוא הצטרף בתור לקוח חדש, קפץ לבזק סטור ולקח ראוטר, ואני סגרתי את המנוי שלי בבזק. מחיר האינטרנט שלנו ירד מ118 שקלים ל92 שקלים.

למי שהתייאש כאן אני מבין, אבל זה לא הסוף של הסיפור שלי הרי צריך להתנתק גם מהספק בזק-בינלאומי...

התקשרתי לבזק בינלאומי על מנת לנתק את הספק, אמרו לי שהמוקד סגור כעת ויחזרו אליי מחר, ואכן חזרו אליי.

דיבר איתי טלפן נחמד ושאל אותי מדוע אני מתנתק מהם? עניתי לו שיקר לי מדי.

אז הוא פתח במונולוג בזק בינלאומי הידוע. את המונולוג הזה שמעתי כבר 3 פעמים משלוש נציגים שונים. בקצרה מה שהמונולג מספר הוא שבזק בינלאומי רוכב על תשתית פרטית והוא האינטרנט הכי טוב בשוק. בנוסף בבזק בינלואמי עונים הכי מהר, ונותנים את השרות הכי טוב.

נמאס לי כבר לשמוע את המונולג הזה אז עצרתי אותו מיד. אמרתי לו שאני מכיר את הסיפור על בזק-בינלאומי. אמרתי לו שאני אפילו מאמין לו, אבל מצד שני כבר שבוע שיש לנו ספק אחר בדירה ואין תלונות אז ממש לא אכפת לי לתת לזה נסיון כדי לחסוך 26 שקלים בחודש.

הוא הבין את המסר כנראה ומיד עבר לתכלס.

טלפן: אוקיי ומה אם אני אציע לך הצעה טובה יותר.

אני: לפני שאנחנו ממשיכים שותף שלי עשה את כל התהליך, וחיכה בתור בבזק-סטור. אני מוכן להמשיך לדבר איתך בתנאי שאם אני הולך על זה הכל מגיע אליי לבית בלי שאני משלם על זה שקל ואני לא צריך לעשות כלום.

טלפן: אתה לא תשלם שקל ולא תיצא מהבית

אני: אם ככה בוא נשמע מה אתה מציע

טלפן: אני יכול להציע לכם תשתית+ספק של בזק-בינלאומי ב89 שקלים. ראיתי שהציעו לכם ב99 שקלים. להזכירכם בתור לקוח קיים הציעו לי ביותר מ120 שקל.

אני: נכון, מה שכן הציעו לנו גם חודש חינם אז תכלס לא חסכת לי כלום.

טלפן: המתן רגע...(עברה דקה)...אני יכול לתת לך גם חודש חינם ואז המחיר ירד עוד יותר.

אני: אם ככה עשינו עסק.

טלפן: הציוד יגיע עם שליח. אני אבצע את כל השאר.

אני: תודה ויום טוב.

אז מה היה לנו כאן?

שתי חברות שסירבו לנהל משא ומתן על המחיר עם לקוח קיים.

ברגע שהיה מדובר בלקוח חדש המחיר ירד פתאום, וברגע שהיה מדובר בלקוח שעזב(לא איים לעזוב, זה לא עוזר ניסיתי) בגלל מחיר המחיר ירד עוד יותר.

בסופו של דבר לאחר כל הסלטות שעשיתי הורדתי את המחיר מ118 שקלים ל81.5 שקלים(אני מחשב את הטבת החודש חינם), לאינטרנט 40 מגה של בזק-בינלאומי+תשתית+ציוד.

דרך אגב, נאמר לי שאני יכול בכל עת לשדרג ל100 מגה ב99 שקלים, שוב ספק בזק-בינלאומי+תשתית+ציוד.

נחשב כמה כסף חסכנו זה מאוד פשוט, 437 שקלים.

מקווה שהשכלתם, ואף פעם אל תשכחו לבקש כמה חודשים חינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היית חוסך את כל השיחות עם "שלום, שמי X, אני רוצה להתנתק".

אבל זה יכול להוביל לכמה דברים:

1. זמן המתנה ממושך עד שאתה משיג מישהו.

2. אחרי שאומרים לך שמעבירים לשימור לקוחות, שמים אותך על ממתינה כרבע שעה, ואז מנתקים (קרה עם הוט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, בזכותך התקשרתי לבב"ל כי שילמתי המון (60 לבב"ל על 15Mb ו100 לבזק על תשתית תואמת) + עלויות טלפון קווי אבל לא היה לי כוח לעשות את זה תוך כדי לימודים ודחיתי את זה עד סוף החופשה מעצלות.

בשירות הלקוחות נאמר לי: "כיוון שאתה לקוח שלנו כ10 שנים, מגיע לך מחיר מיוחד של 144 ש"ח ל15Mb". לאחר הקראת מס' מחירים מאתר כמהזה הנציגה אמרה שהבאנדלים הללו זולים כי הם עם ספק של הרשות הפלשתינית(?!) וכשלא התרציתי היא ביקשה שאתקשר מחר כי מוקד קשרי לקוחות סגור.

באותו יום קיבלתי הצעה מסלקום, למחרת התקשרתי לבב"ל כדי להתנתק ולוודא מה לעשות עם הציוד הקיים אצלי (מודם בלבד). ענה לי נציג נחמד ששאל מדוע אני מתנתק וכששמע את המחיר שהוצע לי הסכים שהוא מגוחך והציע לי בדיוק את זה: 40Mb ספק+תשתית, משלוח מודם-ראוטר בעלות 25 ש"ח והתקנה ללא עלות. בשילוב עם שיחות קוויות הגעתי ל50-65% מהחשבוניות הנוכחיות שלי.

[לבזק כתשתית+טלפון קווי לא היה משהו קרוב להציע מבחינת עלות: הוצעה לי תשתית + 1000 דק' טלפון ב173 ש"ח.]

נקבע טכנאי להתקנת מתאם הטלפון והמודם החדש (שבא כבר מוגדר מלבד הWIFI) ליום שני, התקשרו והציעו להקדים לראשון.

דברים לשים לב אליהם:

1. הטלפוניה קווית מבוססת VOIP, כשאין אינטרנט/חשמל אין טלפון. בנוסף, אם יש מע' מצלמות IP, אזעקה וכו' קו הטלפון לא יתאים.

2. הטכנאים הם של אך התאום מתבצע דרך בב"ל, ייתכנו עיכובים וכנראה יש תיעדוף של לקוחות .

3. יש שמועות על תיעדוף של לקוחות מבחינת רוחב פס. בב"ל לא קשורה לבזק כלל, במודל השוק הסיטונאי הנוכחי היא מתחרה שלה. למרות שהנציג אמר שיש באזורי פריסה של 100Mb, כששאלתי לגבי מהירות מינ' ריאלית ל40Mb הוא העריך אותה בכ22Mb. יצויין כי על תשתית ניצלתי את מלוא ה15Mb כמעט תמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתת לי השראה, עד עכשיו היה לי תשתית וספק (לא ידעתי שהם גם ספק אבל ככה זה היה כשהגעתי לדירת שותפים הזאת) 15 מגה ב99 שקל

התקשרתי לבזק בינלאומי שאלתי כמה יעלה 100 מגה התחילה באיזה 125 + מודם ראווטר ב10 + משלוח בשבילו, אמרתי שאנשים משלמים 100 אז אני לא ישלם יותר, אחרי 2 דקות בערך סיכמנו על 100 מגה ב100 שקל בלי לשלם על הראווטר ובלי לשלם משלוח. יגיע שליח. הבאתי לה פרטי אשראי והכל ובכל זאת כל השיחה 8 דקות...

אמרה שהם ידאגו לניתוק מבזק אז חסכה ממני גם את זה.

אז שדרוג נחמד מ15 ל100 מגה באותו כסף בהשקעת זמן אפסית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...