קניית מולטימטר המתאים למדידת זרם DC - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מולטימטר המתאים למדידת זרם DC

ModChiP

Recommended Posts

אני מחפש מולטימטר המודד זרם DC בערכים של עד 200A(כמובן שיותר זה לא רע).

הכי פשוט שמצאתי שעונה על התנאים שלי זה UNI-T UT203

גם UNI-T UT202A מתאים לפי הפרוספקט אבל אין לו את האפשרות על הסקאלה שזה קצת מוזר, שלחתי לחברה הודעה נראה מה הם יגידו.

לעניין:

חיפשתי משהו פשוט ואיכותי, האם יש משהו יותר זול שיענה לי על התנאים האלו?

האם אני אוכל להשתמש בו גם למדידת התנגדויות וכאלו?(השאלה היא יותר האם הוא פרקטי למדידת דברים מלבד זרמים

האם הוא מכיל פיוז פנימי כי לא מצאתי את זה בפרוספקט.

אני מתכנן להזמין מאיביי והמחיר שלו הוא באזור 30 דולר.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קיימים מודדי clamp שיש להם גם test leads או אפשרות להפריד מה clamp. אבל במקרה שלך זה יותר פשוט : תחבר בטור לריתוך shunt לזרם המתאים, ותמדוד את המתח עליו על ידיי כל מולטימטר סטנדרטיהרבה רתכות מודרניות מוציאות AC או AC מיושר (ללא קבל) בתדר גבוה, אני לא בטוח איך מולטימטרים יקבלו את זה - בין אם הם clamp או לא.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנכתב מעלי; רתכות אמנם מוציאות DC, אבל ברתכות חדשות השליטה על העוצמה מתבצעת ע"י שינוי רוחב פולס (PWM) ולא ברור איך מולטימטר פשוט יקרא את זה. גם רתכות ישנות שמוציאות DC בשליטה אנלוגית לא תמיד מייצבות את המתח לאחר היישור, ומה שיש זה גל פועם.

לגבי "מדידות רגילות", לא מכיר מולטימטר שמודד 200A בחיבור פיזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בדיוק מדידה על ידי shunt

החוט המתוח הוא נגד, בערך קטן מאוד (סדר גודל 0.001 ohm) זהו ה shunt. דרכו עובר הזרם הנמדד. התנגדות הנגד בין 2 הנקודות אליהן מחובר המולטימטר ידעה. נניח (לצורך הדוגמה) שהוא בחר את הנקודות כך שהיא 0.001 ohm בדיוק (התנגדות החוט כולו מקצה לקצה פחות קריטית)

המולטימטר עומד על מצב מדידת מתח - ההתנגדות שלו שואפת לאינסוף ולא עובר בו זרם. באותה מידה כמו שהוא מחובר כאן, אתה יכול (על מצב AC) לחבר אותו לשקע ולמדוד 240V בלי שהוא יתפוצץ.....

נניח שהוא מדד שם 0.15V

אלה 0.15V על נגד של 0.001 ohm - לפי חוק אום זה אומר שעוברים שם 150A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני צריך למדוד את ההתנגדות רק של התייל

או את ההתנגדות מקצה לקצה- מהחיבור לאלקטרודה עד לרתכת?

ואיזה ערך הכי כדאי לבחור?

0.001OHM נשמע לי מעט נמוך מידיי והמולטימטר שלי אולי לא יקלוט את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתנגדות שקובעת היא הקטע עליו נמדד המתח, כלומר בין חיבורי המולטימטר

בחירת הערך היא פשרה בין כמה פקטורים :

התנגדות גבוהה = מתח גבוה = מדידה יותר מדוייקת (וגם יש מתח מינימלי שבכלל ניתן לראות על המולטימטר)

התנגדות גבוהה ליחידת אורך (חוט דק) = הספק גבוה ליחידת אורך = החוט מתחמם ויוצר בעיות :

- אם על חתיכת חוט כזאת ייפלו יותר מכמה W היא תתחמם מספיק בשביל להמיס פלסטיק על התנינים שמחוברים אליה. נניח שאתה חיברת חוטים חשופים בקשירה, אז אין בעיה של המסת פלסטיק

- אם הוא מגיע לטמפ' משמעותיות (סדר גודל של 100C +) ההתנגדות של החוט משתנה, והדיוק של המדידה נפגע (למרות שלא נראה לי שצריך דיוק גבוה בהערכת זרם של רתכת... כנראה שגם אם החוט ב 200C לא תהיה סטייה כזאת חמורה)

- אם על החוט יפלו כמה עשרות W הוא יתלהט לגמרי, אם אתה תופס אותו על חתיכת עץ הוא עוד יצית אותה....

התנגדות גבוהה מקצה לקצה של החוט = הפסדים גבוהים = פחות הספק מגיע לריתוך . לכן מיותר שהחוט כולו יהיה ארוך בהרבה מהקטע עליו אתה מודד את ההתנגדות

בזרמים בסדר גודל של 100A..200A על התנגדות של 0.001 ohm יפלו כ 10..40 W הספק. זאת נראית לי נקודת פשרה סבירה....

נכון שלא תוכל למדוד התנגדות כזאת במולטימטר (התנגדות החוטים של ה probes שלו היא כ 0.5 ohm), אבל תוכל להעריך אותה על פי שטח חתך ואורך החוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בעיקרון, מה לגבי שימוש בחוט נחושת של חשמל?

בשיטה שלך לא מודדים את ההתנגדות של הכבלים שמתחברים, אלא רק של התייל?

טוב ענית לי, מה יקרה אני יעבוד עם התנגדות של תייל של 0.1?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...