ושוב פיגוע דקירה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ושוב פיגוע דקירה

Ash Binary

Recommended Posts

http://news.walla.co.il/item/2895353

והשאלה שלי היא, למה כמעט ואין אצלנו אזרחים שנושאים אקדח מוסלק על החגורה ? כשמגיע מחבל ומתחיל לדקור המשטרה אינה נמצאת מראש במקום האירוע, האזרחים כן - מספיק שיהיה 1 שבוחר לשאת אקדח שנקלע למקום, בשביל להרוג את המחבל לפני שהוא מספיק לרצוח עוד 10 אזרחים אחרים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברגע נתון המחבל דוקר מישהוא 1 בתוך קהל גדול יותר. המחבל אינו יודע למי יש , לכן הסיכוי שהוא יתקוף את נושא הנשק זהה לסיכוי שלו לתקוף מישהוא שאינו נושא. לכן סטטיסטית סביר יותר שנושא הנשק יהיה בקהל, ולא מי שנדקר - ולכן הוא יוכל לשלוף ולירות במחבל שאינו מסתכל לכיוון שלו. ככל שיש יותר אנשים נושאי , יש יותר סיכוי שאחד מהם נמצא בעמדת יתרון מול המחבל (מחוץ לתשומת הלב שלו ומחוץ לטווח הפעולה של הסכין)

יש סיכון שמישהוא ייפגע מכדור תועה, אבל היית מעדיף את הסיכון לפגיעה מהמחבל עצמו ? בשביל להקטין סיכוי זה אנשים שמחזיקים צריכים להיות מאומנים, וכשהם נמצאים במקום ציבורי על הנשק להיות טעון בסוג התחמושת המתאים (כדור חלול, שלא יכול לעבור דרך המחבל ולפגוע בעוד מישהוא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה ההגיון של השמאלנים, תמיד צריך להפעיל כמה שפחות כח כי יותר כח זה יותר מסוכן. אפילו כשהפחות כח זה להיות חסרי אונים ולהיות נתונים לחסדיו של המחבל.

ממש הגיוני...

כן כי זה שאין לאזרח אקדח יעשה אותו חסין מהסכין יותר או יקטין את הסיכויים שלו להידקר? רואים שלשמאנים אין שום תפיסה ראציונלית של המציאות והם פשוט מתאימים את המציאות לאגנדה והאידאולוגיה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיי שאתה גאון.

מחבל אחד עם אקדח וארבעה אזרחים נושאי .

איך תדע מי הוא מי ?.

זה מה שחסר פה שאזרחים יתחילו להרוג אזרחים אחרים בגלל שהם חשבו שהקורבן הוא אזרח.

לך תחשוב על זה ותחזור לפה.

התחרפנות טוטאלית בזמן האחרון.

שתו כוס מים, תספרו עד 10 ותחשבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר מתוך הפחד שלך מאזרחים נושאי ולא מתוך הגיון.

אני מבין אותך כי לא בא לי שאני אצפור למישהו בכביש שחתך אותי ואז הוא יוציא לי אקדח. עם העצבים שיש על הכביש זה יכול לקרות, למרות שנראה לי שהישראלים הם יותר מנייאקים פחדנים בכביש מאשר מנייאקים אלימים. כלומר, הם ינסו להפחיד אותך אבל הם יפחדו מלעשות תאונה או להתעמת איתך עד הסוף. רק יבדקו את סף הסיבולת שלך.

בכל מקרה אני לא יודע עד כמה אנחנו שונים מהמטורפים בארה"ב שיורים אחד על השני בכביש.

אם למחבל יש ולארבע אזרחים אין, המחבל ירה פשוט בכולם בלי אבחנה. אז כולם בסכנה.

אם יש למחבל וגם לארבע אזרחים , אז הם ירו במי שירה ראשון. לא מסובך יותר מדי לדעת מי מחבל, מלבד שאפשר פחות או יותר לדעת מי ערבי לפי המראה ששונה ממראה של אשכנזים וגם ממראה של רוב המזרחים.

אז עדיף לאזרחים לקחת סיכון שהם יפגעו מאש ידידותית מאשר להילחם באקדח באמצעות אגרופים בלבד.

בכלל, יש לי תאוריה לאחרונה ששמאלנים הם לרוב אנשים לא דתיים שמאמינים במסטיקה או שאינם יודעים יותר מדי מתמטיקה.

אם היית יודע מה זה תורת המשחקים היית מבין שכנגד מישהו שתמיד מתכוון להשתמש באלימות האפשרות הכי סבירה היא גם להשתמש באלימות כנגדו.

זה בערך כמו דילמת האסיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר מתוך הפחד שלך מאזרחים נושאי ולא מתוך הגיון.

אני מבין אותך כי לא בא לי שאני אצפור למישהו בכביש שחתך אותי ואז הוא יוציא לי אקדח. עם העצבים שיש על הכביש זה יכול לקרות, למרות שנראה לי שהישראלים הם יותר מנייאקים פחדנים בכביש מאשר מנייאקים אלימים. כלומר, הם ינסו להפחיד אותך אבל הם יפחדו מלעשות תאונה או להתעמת איתך עד הסוף. רק יבדקו את סף הסיבולת שלך.

בכל מקרה אני לא יודע עד כמה אנחנו שונים מהמטורפים בארה"ב שיורים אחד על השני בכביש.

אם למחבל יש ולארבע אזרחים אין, המחבל ירה פשוט בכולם בלי אבחנה. אז כולם בסכנה.

אם יש למחבל וגם לארבע אזרחים , אז הם ירו במי שירה ראשון. לא מסובך יותר מדי לדעת מי מחבל, מלבד שאפשר פחות או יותר לדעת מי ערבי לפי המראה ששונה ממראה של אשכנזים וגם ממראה של רוב המזרחים.

--קשקוש שלם. לפעמים, אזרחים חמושים מרחוב ליד ירוצו לתוך הסיטואציה.

--על השטות של המראה תרשה לי לא להגיב.

אז עדיף לאזרחים לקחת סיכון שהם יפגעו מאש ידידותית מאשר להילחם באקדח באמצעות אגרופים בלבד.

--וואלה ?. עדיף לי למות מאש של איזה אזרח לחוץ, מאשר אש של מחבל. זה חידוש.

תמשיך לקשקש את עצמך לדעת.

אזרח ששולף פעם ראשונה נשק, נמצא גם ככה בסיטואציה מלחיצה מאוד.(מבלי הלחץ הנלווה לשליפת אקדח ).

לא מן הנמנע שהוא ייכנס ללחץ ויתחיל לירות לעבר כוחות הבטחון.

זה יוצר ברדק שלם. לא סתם מונעים את זה.

הנה סיטואציה:

מחבל מתחיל לירות עם אקדח.

ברחוב שבו הוא מתחיל לירות, אין אף אחד חמוש. כולם מתחילים לברוח.

בשני הרחובות הסמוכים, יש חמישה אזרחים חמושים,שלושה מתוכם רצים לארוע.

הראשון שמגיע מזהה אותו ויורה עליו. שני האזרחים מהרחוב השני מגיעים ומזהים אותו בטעות כמחבל.

מדובר בסיטואציה מלחיצה, שבה אתה רואה מישהו הורג אחר ומניח שהוא המחבל. שני האזרחים מתחילים לירות עליו.

כוחות הבטחון מגיעים לזירה אל הברדק הזה.

הם רואים מישהו חמוש פגוע/מת. הם מניחים שהמחבל עדיין בחיים. (כי הם עדיין שומעים יריות).

בסיטואציה הזאת הם לא יתחילו בנוהל מעצר חשוד, אלא בלירות על מקור האש.

עכשיו בסיטואציה הזו, לך תדע מי המחבל ומי לא. אין לך זמן להתחיל לברר, כי כל שנייה מישהו יכול להפגע.

אגב, אני לא מדבר בכלל על האפשרות שהשוטרים יגיעו ויחשבו שהמחבל הוא אזרח פגוע.

ירצו לפנות אותו ויחטפו כדור/מטען חבלה בעצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שבאים להרוג אותך הם סכנה. אנשים שלא הם לא סכנה ונשק לא הופך אותם לסכנה

קשקוש שלם. לפעמים, אזרחים חמושים מרחוב ליד ירוצו לתוך הסיטואציה

להזכירך איך הסתיים הפיגוע על הבולדוזר בירושלים. חייל שהלך ללא , לקח את אקדח העבודה ממבאבטח שהיה באזור וירה במחבל

אזרח ששולף פעם ראשונה , נמצא גם ככה בסיטואציה מלחיצה מאוד.(מבלי הלחץ הנלווה לשליפת אקדח ).

לא מן הנמנע שהוא ייכנס ללחץ ויתחיל לירות לעבר כוחות הבטחון.

זה יוצר ברדק שלם. לא סתם מונעים את זה.

כל המטרה של האקדח היא לתת טיפול מיידי למחבל מתפרע כשאין בסביבה כוחות ביטחון - עד שהם יגיעו המחבל יהיה מת והירי יסתיים, או במקרה האלטרנטיבי המחבל יספיק לדקור כמה עשרות אנשים כי לא היתה אפשרות לעצור אותו

מי ששולף אקדח ברחוב, שלף אותו לפני זה עשרות פעמים באימונים ואמור להיות לו שמץ מה הוא עושה

ילדים בני 12 בארה"ב לקחו את הנשק של אמא או אבא כשהם ראו פורץ מנסה להיכנס לבית, ירו בו ופגעו בו - ללא כל אימון מקדים, ונשמעו להוראות המשטרה בטלפון/במגאפון להניח את הנשק ברגע שבו השוטרים מגיעים לבית. נכון שבדרך כלל לילדים יש מחשבה הרבה יותר בהירה וישירה ממבוגרים, אבל אתה רוצה לאמר שמבוגר יהיה כל כך בלחץ שהוא ימשיך לירות לכל הכיוונים ?

הנה סיטואציה:

מחבל מתחיל לירות עם אקדח.

ברחוב שבו הוא מתחיל לירות, אין אף אחד חמוש. כולם מתחילים לברוח.

בשני הרחובות הסמוכים, יש חמישה אזרחים חמושים,שלושה מתוכם רצים לארוע.

הראשון שמגיע מזהה אותו ויורה עליו. שני האזרחים מהרחוב השני מגיעים ומזהים אותו בטעות כמחבל.

מדובר בסיטואציה מלחיצה, שבה אתה רואה מישהו הורג אחר ומניח שהוא המחבל. שני האזרחים מתחילים לירות עליו.

כוחות הבטחון מגיעים לזירה אל הברדק הזה.

הם רואים מישהו חמוש פגוע/מת. הם מניחים שהמחבל עדיין בחיים. (כי הם עדיין שומעים יריות).

בסיטואציה הזאת הם לא יתחילו בנוהל מעצר חשוד, אלא בלירות על מקור האש.

עכשיו בסיטואציה הזו, לך תדע מי המחבל ומי לא. אין לך זמן להתחיל לברר, כי כל שנייה מישהו יכול להפגע.

1. הסיכוי של הסיטואציה הזו להתרחש קטן בהשוואה לסיטואציות הפשוטות יותר בהן אין בעיה לזהות מיהו המחבל ולירות בו ובו בלבד

2. אפילו בתוך אותה סיטואציה, למה נראה לך שהמחבל יעמוד במקום כשבורחים ממנו ? הוא ירוץ אחרי ההמון שנמלט ממנו וימשיך לירות עליהם. אבל אז רואים שיש אנשים שבורחים ואחד שרודף אחריהם ויורה, לא מסובך לזהות מי הוא המחבל....

3. נניח שהסיטואציה הזו ממשיכה שלב נוסף כמו שתיארת אותה - דו קרב יריות בין 2 אנשים ואז מגיעים 2 אחרים

כל מי שמחזיק , מודרך ומאומן להעריך את הסיטואציה במהירות לפני שהוא יורה. לכן התפתחות האירוע תהיה :

- יורה 1 יורה על המחבל, המחבל נופל. יורה 1 יורה כדור או 2 נוספים בשביל למנוע מהמחבל להמשיך לירות כשהוא כבר על האדמה

- ברגע זה יורים 2 ו 3 מגיעים, הם מחזיקים את האקדח שלוף לפניהם ומוכנים לירי מיידי, אבל לא יורים. ההנחה היא שאם 1 הוא מחבל, הוא יהיה חייב להסתובב לכיוון שלהם ולכוון עליהם בשביל לירות. בזמן שלוקח ל 1 להסתובב ולכוון, הם כבר היו יורים בו כי הם כבר מכוונים אליו

- יורה 1 מפסיק את הירי ומכניס את האקדח לחגורה

- יורים 2 ו 3 רואים שאין ליורה 1 כוונה לירות עליהם והם מורידים את האקדחים

4. ככל שיש יותר אנשים שמחזיקים , יש יותר סיכוי ש 1 מהם יהיה באותו מקום בו המחבל יורה ולא ברחוב הסמוך. במקרה זה האירוע יסתיים לפני שיורים 2 ו 3 מגיעים

אגב, אני לא מדבר בכלל על האפשרות שהשוטרים יגיעו ויחשבו שהמחבל הוא אזרח פגוע.

ירצו לפנות אותו ויחטפו כדור/מטען חבלה בעצמם.

האזרחים והיורים 1, 2, 3 עדיין נמצאים בקרבת מקום והם יראו את השוטרים מגיעים. במקרה של ספק חובה שלהם להדריך את השוטרים

אגב, רק תחשוב שלבחור הזה היה אקדח.

"החשוד בדקירה, צעיר בשנות ה-20 לחייו, מוכר למשטרה והוא בעל רקע של עברות סמים. בחקירתו טען כי חשב שכל הערבים מחבלים ולכן דקר את הארבעה. מפקד מרחב הנגב תנ"צ אמנון אלקלעי שיבח את תגובת המאבטח שניטרל את החשוד בדקירה."

1. אם היה לו אקדח, האקדח היה בהכרח לא חוקי (ולכן בכל מקרה מחוץ לשליטתנו) כי לא נותנים רישיון אקדח לאנשים שיש להם תיק במשטרה

2. תחשוב באמצעות איזה כלי המאבטח עצר את המתקיף ?

3. תחשוב מי היה עוצר אותו אם המאבטח לא היה בסביבה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו סימפטום, הבעיה האמיתית היא הגישה לפיה האקדח מיועד להגנה עצמית בלבד ולא למניעת פשיעה או הגברת ביטחון

לדוגמה : מישהוא שלף עליך סכין, אתה שלפת אקדח, הוא בורח, אתה לא יכול לירות בו. המדינה מן הסתם מעדיפה שהוא יברח ממך וידקור 10 אנשים אחרים, על פני שאתה תהרוג אותו למות שהוא כבר לא איום עליך

יש לנו עוד הרבה מאוד ללמוד מארה"ב..... נושא החוקים על שימוש בנשק (איך ובאילו תנאים מותר להשתמש בו) אצלהם מפותח טוב ונכון, כתוצאה מזה שלכולם יש נשק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה שנים, היה איזה גל של מקרי רצח בארץ (בעל רצח את אשתו, עובד את המעסיק בקיצור כמה מקרים כאלה שהיו צפופים בתקופה קצרה).

הממשלה חוקקה בתגובה כמה חוקים שהעמיסו בירוקרטיה על מחזיקי במטרה לאסוף כמה שיותר נשקים חזרה מידיים אזרחיות.

כמו טרטור למטווחים כל תקופה קצרה יותר ממה שהיה נהוג, ותשלומים כבדים יותר כדי שתוכל להמשיך להחזיק את הנשק, ובשביל הקונטרה גם העלו את מחיר התחמושת ומחיר המטווחים.

זה עבד והרבה אנשים העדיפו להפקיד במשטרה את הנשק כי זה נהיה כאב ראש רציני.

אולי הגיע הזמן להחזיר את הגלגל אחורה? שואל ברצינות למרות שלא מאמין שיקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא.

יותר מידי חסרונות, שייקח יותר מידי זמן לדון בהם.

ועם ההתחכמויות פה זה יגיע ל200 עמודים.

בוא נתחיל.

חסרונות :

1.מחבל חוטף לאזרח .

2.אזרח חמוש רואה אזרח חמוש אחר יורה באזרח אחר, אבל הוא לא יודע מהי הסיטואציה. מה עליו לעשות ?.

שוטר רואה מהזווית מישהו יורה. איך הוא יידע מהי הסיטואציה ?.

3.אחסון, איפה האזרח יאחסן את הנשק ?.

4.מיומנות. מה תהיה מידת המיומנות של האזרח ?.

5.בתקופות שקטות, איך תמנע ירי בתוך המשפחה או בתוך האוכלוסייה, בכוונת זדון ?.

6.לחץ. איך תדע מה יהיה מצבו הנפשי של האזרח בעת הירי ?. לירות במטווח לעומת לירות באדם חי במצב מלחיץ מראשיתו הוא שונה כמו חושך ואור.

שליפה במטווח סגור מלחיצה אנשים שיורים שנים, אתה חושב ששליפה בארוע שבו יורים עלייך היא לא מלחיצה ?. צא מהסרט. זה לא BF3.

7.פיננסית. מי יממן את הכל ?. מי יגן על האזרח אם הוא יעשה טעות בהבחנה ?.

אגב,

ארה"ב היא חתיכת דומא מפגרת. אנשים יורים שם אחד בשני בטעות כל יום כמעט. תקריות ירי בתוך המשפחה/החברים על בסיס יומי, אם לא שעתי.

אנשים חוטפים כדורים ממרחקים של מיילים. ממש השוואה מצחיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנו עוד הרבה מאוד ללמוד מארה"ב..... נושא החוקים על שימוש בנשק (איך ובאילו תנאים מותר להשתמש בו) אצלהם מפותח טוב ונכון, כתוצאה מזה שלכולם יש נשק

ךםך, אתה מתכוון לארה"ב שבה רק מתחילת השנה הנוכחית ארעו יותר מ-20 מקרי ירי בבתי ספר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...