חלוקת מחיצות מוזרה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלוקת מחיצות מוזרה

I7210I

Recommended Posts

שלום

התקנתי וינדוס על כונן C שהוא הארד דיסק חדש SSD ומשום מה הוא עשה לי מחיצה נוספת בכונן F כמו בתמונה:

http://jpg.co.il/view/5615066363a83.jpg/

כרגע המצב הוא שמותקנת מערכת על C ולדעתי לא מספיק מהר זה עובד,משהו לא תקין מופעל SECURE BOOT אבל אני לא יודע אם זה הקינפוג הכי מהיר שאפשר בביוס,אשמח לעזרתכם

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפי התמונה יש לך 4 דיסקים פיזיים במחשב:

דיסק 0 - כונן בנפח כולל של 232GB (אני מניח שזה 250GB), שבו יש מחיצת שיחזור ואת הכונן הלוגי F.

דיסק 1 - כונן בנפח כולל של 931GB (אני מניח שזה דיסק קשיח בנפח של 1TB), שבו נמצא הכונן הלוגי D.

דיסק 2 - כונן בנפח כולל של 111GB (אני מניח שזה כונן כלשהו בנפח של 120GB, אולי כונן ישן או כונן USB שמחובר כרגע למחשב), שבו נמצא הכונן הלוגי E.

דיסק 3 - כונן בנפח כולל של 223GB (אני מניח שזה כונן בנפח של 250GB), שבו נמצא הכונן הלוגי C. בנוסף, בדיסק 3 מותקנת מערכת ההפעלה וממנו המחשב מאתחל, אבל באופן מוזר מחיצת השיחזור לא נמצאת עליו.

הערה: כונן לוגי - מחיצה בכונן/דיסק הפיזי שמערכת ההפעלה הקצתה לה אות.

אני מציע שתבדוק בדיוק איזה כונן פיזי שייך לכל דיסק שמופיע בניהול הדיסקים - אולי חשבת שאתה מתקין את מערכת ההפעלה על כונן ה , אך למעשה התקנת אותה על כונן אחר (יש לך 2 התקני איחסון בנפח של כ 250GB, אז יכול להיות שהתבלבלת בינהם).

כונן F עצמו הוא כנראה חלק מדיסק שעליו הייתה מותקנת . אם הוספת כונן חדש למערכת ולא ניתקת אף כונן קיים, אז כמובן שמספר הכוננים הלוגיים יגדל ב-1 לפחות.

Secure Boot, למיטב הבנתי, הוא תכונה בביוס מסוג UEFI שמונעת ממערכת הפעלה שאינה מאושרת ע"י הביוס להיטען. אני לא חושב שזה אמור להשפיע על מהירות האיתחול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Secure Boot, למיטב הבנתי, הוא תכונה בביוס מסוג UEFI שמונעת ממערכת הפעלה שאינה מאושרת ע"י הביוס להיטען. אני לא חושב שזה אמור להשפיע על מהירות האיתחול.

מערכות הפעלה מסוימות ממשפחת וUEFI. מדויק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפקודה מקצה אות כונן (בחרתי X כי תיארתי לעצמי שהוא לא בשימוש)

S/ ספציפית עושה MOUNT למחיצת EFI

נתקלתי במצבים שהEFI נוצר במחיצה של 100MB ובמקרים שהוא נוצר במחיצה של 350MB

זה לא ממש אמור לשנות, גם ככה רוב המקום שם פנוי :)

"הבעיה" היא שאם זה אכן המצב, ברגע שתוציא את הדיסק עם המחיצה הזאת, לא תוכל לעשות בוט לWINDOWS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר, אבל תצטרך לעשות את זה ידנית (עד כמה שאני יודע)

תנתק את הדיסק שעליו הEFI (לאחר שחלונות עלה)

תקטין את המחיצה בגודל שאתה רוצה להקצות לEFI

תכנס בCMD עם הרשאות ADMIN

תכנס ל Diskpart

list disk

תראה איזה מספר הדיסק שעליו אתה רוצה להוסיף את המחיצה (נניח 3)

select disk 3

תיצור מחיצת EFI (הגודל תלוי בך, בדוגמה 100 מגה)

Create partition efi size=100

תוודא שהמחיצה נוצרה

list partition

תבחר את המחיצה שנוצרה (נניח שהיא תהיה מספר 2)

select partition 2

תפרמט אותה כFAT32

Format fs=fat32

תצא מdiskpart עם exit

תאכלס את מחיצת הEFI עם הקבצים הדרושים

Bcdboot C:\Windows

בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...